Šiemet Pasaulinės vandens dienos tema – „Vanduo ir darbas“

Vanduo Vanduo

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – „Vanduo ir darbas“.

Pasaulinės vandens dienos minėjimą 1992 m. inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Nuo 1993 m. ją globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 m. Kiekvienais metais išrenkamas šios dienos šūkis, atspindintis vandens dienos problematiką.

Vanduo reikalingas ir buityje, ir darbe. 2016 m. yra paskelbti Vandens ir darbo metais, nes vanduo yra dalis kasdienio darbo daugiau kaip pusei visų dirbančių pasaulio žmonių (1,5 mlrd. žmonių). Nuo vandens priklauso gydytojų, laborantų, menininkų, restoranų darbuotojų ir kitų sričių specialistų darbas. Visose darbo vietose yra būtinas saugus vanduo ir pakankamos sanitarijos sąlygos. Žmonių, dirbančių žemės ūkyje, maisto gamyboje, žuvininkystėje, miškininkystėje, darbo be saugaus vandens tiekimo neįmanoma įsivaizduoti. Sunkiai dirbančių žmonių darbo sąlygos priklauso nuo galimybių nusiprausti, atsigerti švaraus vandens. Švarios rankos gali išgelbėti gyvybę. Pavyzdžiui, nuolatinis rankų plovimas yra vienas iš geriausių būdų pašalinti nuo rankų mikrobus ir užkirsti kelią bakterijų plitimui.

Nuo seno gyvenvietės buvo statomos prie upių, ežerų, jūrų ir vandenynų. Nesant kitų transporto rūšių, vandens keliais prekės pervežamos pigiausiai. Pradėjus vystytis pramonei, intensyviai žemdirbystei ir gyvulininkystei, gamyklos ir fermos taip pat pradėtos statyti prie vandens telkinių.

Daugiausia vandens sunaudoja pramonė. Visų pirma, vanduo yra žaliava. Antra, vanduo yra puikus daugelio kietųjų, skystųjų ir dujinių medžiagų tirpiklis. Ši jo savybė taikoma mineralinių trąšų gamyboje, druskų elektrolizėje, maisto pramonėje. Trečia, vanduo yra didelio šiluminio talpumo medžiaga. Dėl šios savybės jis naudojamas įvairiose pramonės šakose kaip šilumos nešiklis. Vykstant egzoterminiams procesams šaltas vanduo naudojamas aušinimui, o vykstant endoterminiams karštas vanduo arba vandens garai – šildymui. Vandens ištekliai reikalingi energijos gamybai ir perdavimui, ypač hidroelektrinėms, atominės ir šiluminės energijos šaltiniams. Vanduo gali būti panaudojamas geoterminei energijai išgauti. Geoterminė energija – šiluminė gilesniųjų žemės sluoksnių (įskaitant karštus požeminio vandens telkinius) energija.

Maisto pramonės įmonės sunaudoja ypač daug aukštos kokybės geriamojo vandens. Maisto pramonės įmonėse vanduo naudojamas įrangai, tarai, vamzdynams plauti, dezinfekcijai, aušinimui, orui kondicionuoti, garui ir pačiai produkcijai gaminti. Gaminant alkoholinius ir gaiviuosius gėrimus vanduo yra pats svarbiausias žaliavinis ir technologinis produktas. Chemijos ir agrochemijos pramonės sektoriams vanduo taip pat yra esminė žaliavinė medžiaga. Chemijos pramonės įmonėse vanduo naudojamas produktams ir aparatams šildyti arba aušinti, garui generuoti, tirpikliams ir reakcijų terpėms, produktams plauti bei medžiagos distiliuoti. Daugeliui technologinių procesų reikalingas demineralizuotas vanduo.

Tekstilės pramonė pagal sunaudojamo vandens kiekį ir sugeneruojamų nutekamųjų vandenų kiekį nusileidžia tik tokioms vandeniui imlioms gamybos sritims kaip juodoji ir spalvotoji metalurgija, chemijos ir celiuliozės-popieriaus pramonė, kuro energetika. Tekstilės pramonės technologijų plėtra iš esmės susijusi su taupiu medžiagų naudojimu, efektyviu žaliavų ir kuro naudojimu bei supančios aplinkos neteršimu. Didelę tekstilės pramonės atliekų dalį sudaro nutekamieji vandenys, todėl pagrindinė šios pramonės vystymosi kryptis – technologinių schemų su daugkartiniu vandens panaudojimu kūrimas.

Europos Sąjungos narės skatina ieškoti būdų, kaip mažinti vandens sunaudojimą tiek pramonėje, tiek žemės ūkio, transporto bei energetikos srityse, ieškoti vandens pakartotinio naudojimo, uždarų ciklų kūrimo galimybės. Lietuvos pramonė bei kiti ūkio sektoriai turi didelį potencialą pakartotinai naudoti vandenį, kurti vandens reciklus bei uždarus vandens ciklus. Didžiausias galimybes šioje srityje turi tokios pramonės šakos kaip tekstilė, popieriaus ir kartono, metalų apdirbimo, stiklo bei energetikos įmonės.

Daugiausia vandenį teršia pramonė, miestai, žemės ūkis, transportas, miško plukdymas ir pavienių žmonių neatsakinga veikla. Pramonė ir miestai į atvirus vandenis per parą išleidžia milijonus kubinių metrų nutekamojo užteršto vandens, kurio tik dalis patenka į valymo įrenginius. Pramonės įmonių nutekamajame vandenyje esančios žalingos medžiagos yra nevienodai susidariusios ir įvairiai veikia aplinką, iš keleto įmonių arba cechų į vieną vietą sutekėjęs vanduo gali įgyti visiškai naujų savybių, sveikatai žalingų junginių. Organinių ir neorganinių medžiagų teršiamasis poveikis vandeniui yra nevienodas. Vienas iš žalingiausių teršalų yra nafta ir jos produktai. Į vandenį nafta ir jos produktai patenka iš transporto priemonių, iš naftos gręžinių jūros šelfuose ir su nutekamaisiais vandenimis. Į upes suleisti užteršti vandenys, tekėdami gali patys išsivalyti, bet kai į vandenį patenka naftos arba jos produktų, paviršiuje susidaro oro nepraleidžianti plėvelė. Negaudami deguonies žūsta užterštą vandenį valantys mikroorganizmai ir jis nebeišsivalo. Jei į geriamąjį vandenį patenka nors šiek tiek naftos, jo jau gerti nebegalima. Dar pavojingesnė tarša mineraliniais aliejais.

Patekęs į upes buitinis nutekamasis vanduo apsivalo lengviau negu pramonės vandenys. Pavojingiausios buitinių vandenų priemaišos yra cheminės skalbimo priemonės, kurių nesulaiko valymo įrengimai, todėl užterštas vanduo patenka į upes, prieš užtvankas ir kitas mechanines kliūtis sudaro putų dangą, veikiančią labai panašiai kaip naftos plėvelė. Šiuo metu chemijos pramonė ieško būdų pagaminti lengvai vandenyje irstančias skalbimo priemones.

Ne mažiau teršia vandenį netikslingai ir neatsargiai žemės ūkyje naudojamos mineralinės trąšos, pesticidai. Ne visos į dirvą išbertos mineralinės medžiagos yra augalų įsisavinamos, dalį jų lietaus vanduo nuneša į upelius, melioracijos kanalus, ežerus, dėl to susidaro palankios sąlygos vandens telkiniams užaugti dumbliais. Dalis mineralinių trąšų patenka į gruntinius vandenis, dėl to pablogėja šachtinių šulinių vanduo.

Vandenį teršia ir netvarkingai įrengtos, per arti vandens telkinių pastatytos gyvulių fermos. Su žemės ūkio gamyba susijusi vandens tarša apima dideles teritorijas, užteršiamos mažos upės, nuo kurių priklauso ir didelių upių švarumas. Vandens tarša lemia didelius nuostolius ūkiui, pažeidžia ekologinę pusiausvyrą, kenkia žmonių sveikatai. Užterštame vandenyje visuomet būna daug patogeninių bakterijų bei virusų. Kai kurie cheminiai junginiai, ypač sieros, pagreitina hidrotechninių įrengimų, tiltų, kitų statinių iš metalo ir gelžbetonio konstrukcijų koroziją. Filtruodamasis vanduo taršą iš viršutinių dirvos sluoksnių nuneša į apatinius. Požeminių vandenų tarša yra daug pavojingesnė nei atvirų telkinių, nes jie negali savaime regeneruotis. Lietuvos Respublikos Seimas ratifikavo 1992 metų Tarpvalstybinių vandentakių ir tarptautinių ežerų apsaugos ir naudojimo konvencijos Vandens ir sveikatos protokolą, kuriuo tikslas – visais lygiais prisidėti prie žmogaus sveikatos išsaugojimo. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras vykdydamas kontaktinio asmens funkcijas koordinuoja Vandens ir sveikatos protokolo nuostatų įgyvendinimą ir ragina imtis priemonių, skirtų apsaugoti žmonių sveikatą ir gerovę.

Maisto ir švaraus vandens poreikių tenkinimas būtinas žmonių sveikatos palaikymui, vanduo yra gyvenimo ir sveikatos pagrindas, jis yra būtinas žmogaus organizmui. Tam, kad būtų patenkintas minimalus vandens poreikis, Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja 7,5 litro vienam asmeniui per dieną. Didesnis kiekis – apie 20 litrų vandens vienam gyventojui per dieną – garantuoja pakankamas higienos ir sanitarijos sąlygas. Vandens ištekliai lemia aplinkos tvarumą, vandens ūkio teikiamų paslaugų kokybę, ekonomikos augimą ir visuomenės gerovę. Vanduo ir darbas daro įtaką ekonominiam vystymuisi ir kelia žmonijos gyvenimo lygį.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

0 # Quentin 2023-01-03 22:43
hello!,I really like your writing so so much! percentage we keep in touch more approximately your article
on AOL? I require an expert in this space to solve my problem.
May be that is you! Looking ahead to look you.

Here is my web site: classig.net: https://classig.net/blog/index.php?entryid=179092
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Janessa 2023-01-04 16:04
Við erum hópur sjálfboðaliða og byrjum á nýju kerfi í samfélaginu okkar. Vefsíðan þín bauð okkur upp á dýrmætar upplýsingar til að vinna að. Þú hefur unnið glæsilegt verkefni og allur hópurinn okkar getur verið þér þakklátur.

my website :: störf innanhússarkitekts: https://ussfresno.com/forums/topic/med-vintage-home-accessories-timalaust-heimili/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Gabriella 2023-01-11 05:04
Ég er virkilega að elska þema/hönnun síðunnar þinnar. Lendir þú einhvern tíma í vandræðum með samhæfni netvafra? Nokkrir af áhorfendum bloggsins míns hafa kvartað yfir því að vefsíðan mín virki ekki rétt í Explorer en lítur vel út í Firefox. Ertu með einhver ráð til að leysa þetta vandamál?

Here is my web-site ... wellnessmarketings.in: https://wellnessmarketings.in/index.php?page=user&action=pub_profile&id=3
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Jacquelyn 2023-01-14 18:33
My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP.

I have always disliked the idea because of the expenses.
But he's tryiong none the less. I've been using WordPress on various websites for about a year and
am worried about switching to another platform.
I have heard fantastic things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
Any kind of help would be greatly appreciated!

my page; สล็อต pg เว็บตรง แตกหนัก: https://phoenix98.com/slot-pg-straight-web/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Ezequiel 2023-01-16 02:15
Just want to say your article is as surprising.
The clarity in your put up is simply great and i could assume you are knowledgeable in this subject.
Well with youyr permission allow me to grasp your RSS feed to keep
updated with coming nesar near post. Thanks one million and please
carry on the rwarding work.

Feel free too visit my web site - ฝาก10
รับ100 ล่าสุด: https://proslot98.com/%E0%B8%9D%E0%B8%B2%E0%B8%81-10-%E0%B8%A3%E0%B8%B1%E0%B8%9A-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Hamish 2023-01-16 08:28
Hæ, vandvirk færsla hennar varðandi fjölmiðlaprentun, við þekkjum öll fjölmiðla er áhrifamikil uppspretta upplýsinga.

Review my homepage www.secondhandmall.com: https://www.secondhandmall.com/user/profile/487132
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Mari 2023-01-25 21:57
At this time I am going to do my breakfast, once having my
breakfast coming ovwr again to read more news.

my webpage: โค้ดเครดิตฟรีกดรับเอง: https://proslot98.com/%E0%B8%AA%E0%B8%A5%E0%B9%87%E0%B8%AD%E0%B8%95%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B8%94%E0%B8%B4%E0%B8%95%E0%B8%9F%E0%B8%A3%E0%B8%B5-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Dusty 2023-01-31 00:25
With havin so much comtent and articles do you ever run into any issues of
plagrism or copytight violation? My site has a lot of completely unique content I've either created myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it
up all over the internet without my agreement.
Do you know any ways to help reduce content from being stolen? I'd definitely appreciate it.my webpage ... โปรสล็อต ฝาก 1
รับ 50: https://phoenix98.com/pro-slot-deposit-1-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Marti 2023-01-31 16:38
Ég var forvitinn hvort þú hefðir einhvern tíma íhugað að breyta útliti bloggsins þíns? Það er mjög vel skrifað; Ég elska það sem þú hefur að segja. En kannski gætirðu aðeins meira hvað varðar efni svo fólk gæti tengst því betur. Þú hefur ótrúlega mikinn texta fyrir að hafa aðeins 1 eða 2 myndir. Kannski þú gætir rýmt það betur?

Look at my website: grunn hönnun herbergis: https://acharyacenter.com/user/frostfreon7
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Doretha 2023-02-01 09:27
Hello, Neat post. There is an issue together with your web site in web explorer, could
test this? IE nonetheless is the market chief and a good component of people will miss
your great writing because of this problem.

Also visit my web page: blog.ecobd2.com: https://blog.ecobd2.com/forums/topic/dell-laser-1100-printer-the-student-and-home-printer/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Jerrold 2023-02-01 13:39
Fabulous, what a weblog it is! This blokg presents valuable data to us,
keep itt up.

My blog post :: ฝาก 1 รับ 50: https://phoenix98.com/pro-slot-deposit-1-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Randi 2023-02-10 10:35
You've made some good points there. I looked on the internet for additional information about the issue and found most people will go along with your views on this website.


Here is my web blog ... fioricet with
codeine generic: https://fioricet.shop/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Christel 2023-02-14 10:19
You really mae it seem so easy with your presentation but I find this topic to bbe
really something that I think I would never understand. It
seems too complex and extremely broad for me. I'm looking
forward for your next post, I will try to get the hang of it!


Look at my blog post สล็อตเว็บใหญ่ เว็บตรง: http://Travelpoint.ge/user/OdessaGrassi/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Frances 2023-02-16 09:02
I think this iis one of the most significant information for
me. And i'm glad reading your article. But should remark
on few general things, The web site style iis great, the articles
is really great : D. Good job, cheers

Have a lokok at my blog: โค้ดเครดิตฟรี: https://proslot98.com/credit-code-receive-yourself/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Tiffany 2023-02-18 02:18
May I simply just say what a comfort too find somebody who genuinepy understands what they are discussing
on the internet. You certainly realize how tto bring a problem to light and make it important.
A lot more people ought to check this out and understand this side of the story.
I was surprised tht you aren't more popular given that yoou definitely
possess the gift.

My blog post เครดิตฟรี กด รับ เอง 88: https://pgslot28game.com/creditfree88/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Reda 2023-02-19 02:16
Ahaa, its pleasant dikalogue regarding this piece of
writing here at this website, I have read all that, so at this time me alswo commenting at this place.


My bllg post รวม โปรสล็อต ฝาก1 รับ 50 ล่าสุด: https://ufaslot69.com/deposit-1-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Wilda 2023-02-20 17:31
This deesign iis spectacular! Youu most certainly know how to keep a reader entertained.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog
(well, almost...HaHa!) Wonderful job. I really loved
what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!

my blog :: โปรสล็อต pg สมาชิกใหม่ ฝาก10รับ100: https://phoenix98.com/pro-slot-deposit-10-get-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Edythe 2023-02-22 01:12
For newest information you have to visit world-wide-web and on internet I found this website
as a most excellent web site for latest updates.


My web-site :: 50 รับ 100 bombslot42: https://ufaslot69.com/deposit-50-get-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Dedra 2023-02-25 01:49
It is not my first tkme to go to see tyis web site, i am browsing this web page daill and
take pleasant data from here daily.

Feel freee to visit my website - โปรสล็อต ฝาก 5 รับ 50 ล่าสุด: https://Phoenix98.com/pro-slot-deposit-5-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Mickey 2023-03-01 23:59
Wonderful beeat ! I wish to apprentice while you amend your site, how
could i subscribe for a blog site? The account aided me a acceptable deal.
I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept

my site :: สล็อต โปร ฝาก 50 รับ
100 ถอนไม่อั้น: https://kingslot98.com/proslot-deposit-50-get-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Cierra 2023-03-04 03:19
It's a pity you don't have a donate button! I'd without
a doubt donate to this superb blog! I guess for now i'll
settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.

I look forward to new updates and will share this website with myy Facebook group.

Talk soon!

My web blog - เครดิตฟรี กดรับเอง: https://Pgslot28Game.com/creditfree88/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Hubert 2023-03-05 23:54
Hello there! This is my 1st comment here so I just wanted to give
a quick shout outt and say I really enjoy readiong through your blog posts.
Can you recommend any other blogs/websites/forums that deal with the same topics?
Maany thanks!

my webpage โค้ดเครดิตฟรี 100: https://freecredit1688.com/%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B8%94%E0%B8%B4%E0%B8%95%E0%B8%9F%E0%B8%A3%E0%B8%B5-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Andra 2023-03-09 16:41
Pretty! This haas been an extremely wonderful article.
Thanks for providing this information.

Also visit my page ... ฝาก1รับ50 2023: https://proslot98.com/proslot-deposit-1-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Maricruz 2023-03-10 09:50
Hello! I'm at work surfing around your bblog from my new iphone 4!

Just wanted to ssay I love reading your blog and look forward to all your posts!
Keep up the oustanding work!

my homepage โค้ดเครดิตฟรี 100: https://freecredit1688.com/%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B8%94%E0%B8%B4%E0%B8%95%E0%B8%9F%E0%B8%A3%E0%B8%B5-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Antoinette 2023-03-11 01:50
Incredible points. Sopid arguments. Keep uup thee ggreat work.my web-site: ฝาก 5 รับ 50: https://Ufaslot69.com/deposit-5-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Donnell 2023-03-11 13:17
Can I just say what a comfort to find a person that truly knows wat thgey are discussing online.

You certainly know how to bring a problem to light and
make it important. A lot morde people need to check this out
and understand this side of the story. I was surprised you're not
more popular since you surely possess the gift.Stoop by my homepage สล็อตฝาก1บาทได้100: https://ufaslot69.com/deposit-1-baht-get-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Hermelinda 2023-03-11 20:49
What i do not understood is if truth be told
howw yoou arre no longer actually muuch more smartly-appreciated than you might be now.
You're very intelligent. You understand therefore significantly in the case of
this topic, made me in my opinion believe it rom a lot of numerous angles.
Its like men and women don't seem to be fascinated unless it's something to do with Girl gaga!
Your inddividual stuffs nice. At all times maintain it up!


my page; wow
slot 003: https://pgslot28game.com/wow-slot-003/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Santo 2023-03-12 12:18
Wow that was unusual. I just wrote an really long
comment but after I clicked submit my comment didn't show up.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyhow, just wanted to sayy wonderful blog!Feel free to surf to my site :: รวม โปรสล็อต ฝาก1 รับ
50 ล่าสุด: https://ufaslot69.com/deposit-1-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Daniele 2023-03-12 13:38
I've learn some excellent stuff here. Definitely worth bookmarkijg for revisiting.
I wonder how mujch attempt you set to make this sortt oof great informative website.my homepage: แจกโค้ดเครดิตฟรี วันนี้: https://Proslot98.com/%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B8%94%E0%B8%B4%E0%B8%95%E0%B8%9F%E0%B8%A3%E0%B8%B5%E0%B8%A5%E0%B9%88%E0%B8%B2%E0%B8%AA%E0%B8%B8%E0%B8%94/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Donny 2023-03-13 06:46
Hi! I've been reading your website for some time now annd finally got the bravery to go ahead
and give you a shout out from Kingwood Tx! Just wanted
tto tell you keep uup the good job!

Feel free to surf to my site - ฝาก5รับ50วอเลท: https://kingslot98.com/proslot-deposit-5-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Alejandra 2023-03-13 13:06
Awesome things here. I'm very glad to peer your post. Thank you a loot and I am having a look forward
to touch you. Will youu please drop me a e-mail?

Alsso visit my site :: https://Kingslot98.com: https://Kingslot98.com/5-get-50-wallets/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Zelma 2023-03-13 16:26
It's actually a nice and helpful piece of info.
I'm happy that you just shated this helpful information woth
us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.


Here is my blog; สล็อต เครดิตฟรี ใหม่ล่าสุด 2023: https://phoenix98.com/slots-free-credit/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Scotty 2023-03-17 00:27
Hi, I believe your web site could possibly be having browser compatibility issues.
Whenever I lok at your blog in Safari, it looks fine however when opening in I.E.,
it has some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick
heads up! Other than that, great website!


my website; freecredit1688.com: https://freecredit1688.com/100-free-credit-code/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Shirleen 2023-03-17 08:39
Nice post. I was checking continuously this blog and I am
impressed! Extremely helpful information specifically the last part :) I care
for sych information a lot. I wwas looking for this particular info for a long time.
Thank you and best of luck.

Alsoo visit my web site - สล็อตฝาก1บาทรับ100: https://ufaslot69.com/deposit-1-baht-get-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Bell 2023-03-20 06:39
Hello, i think that i saw you visited my weblog thus i came to “return the favor”.I am attempting to find things to
enhance my site!I suppowe its ok to use some of your ideas!!


Check out mmy blog: โค้ดเครดิตฟรีล่าสุด: https://Proslot98.com/%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B8%94%E0%B8%B4%E0%B8%95%E0%B8%9F%E0%B8%A3%E0%B8%B5%E0%B8%A5%E0%B9%88%E0%B8%B2%E0%B8%AA%E0%B8%B8%E0%B8%94/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Lelia 2023-03-20 15:16
Superb blog! Do youu have any helpful hints for aspiring writers?
I'm planning to start my own blog soon but I'm a
littlle lost on everything. Would you advise starting with a free
latform likke Wordpress oor ggo for a paid option? There are so many
choices out there that I'm totally confused ..
Any ideas? Appreciate it!

Also visit my webpage ... โปร ฝาก 5 รับ 50: https://kingslot98.com/proslot-deposit-5-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Van 2023-03-22 02:17
Thanks on your marvelous posting! I quite enjoyed reading
it, you might be a great author. I will remember to bookmark your blog and will eventually come back later on. I want
tto encourage onee to continue your great writing, have
a nice holiday weekend!

Feel free to visit mmy website: ฝาก40รับ100: https://proslot98.com/%E0%B9%82%E0%B8%9B%E0%B8%A3%E0%B8%9D%E0%B8%B2%E0%B8%81-40-%E0%B8%A3%E0%B8%B1%E0%B8%9A-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Shoshana 2023-03-29 02:19
This website really has all of the information and faxts I wanted
concerning this subject and didn't know who to ask.


My website: ฝาก 1 รับ 50: https://Phoenix98.com/pro-slot-deposit-1-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Gertie 2023-04-01 13:06
I will immediately seize your rss feed as I
can't iin finding your email subscription link or newsletter
service. Do you've any? Kindly permit me recognize in order that I may subscribe.
Thanks.

Heree is my web-site :: superslot 999 เครดิตฟรี 50 ยืนยันเบอร์: https://freecredit1688.com/superslot999-free-credit/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Robert 2023-04-05 12:19
I am truly pleased to glance at this webpage posts which consists of lots
of helpful data, thanks for providing these information.

My web page: Phoenix search
engine optimization: https://www.pinterest.com/pin/173881235602634277/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Lien 2023-04-07 07:36
Good info. Lucky mee I came across your blog
bby chance (stumbleupon). I have saved it for later!

My web site; รวมโปรสล็อต ฝาก 1 รับ 50 ล่าสุด: https://phoenix98.com/pro-slot-deposit-1-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Andra 2023-04-07 17:01
Hi there it's me, I am also visiting this web page regularly,
this site is really nice and the viewers arre really sharing pleasant thoughts.Also visit my web site ... เครดิตฟรี 200 กดรับเอง: https://proslot98.com/%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B8%94%E0%B8%B4%E0%B8%95%E0%B8%9F%E0%B8%A3%E0%B8%B5-200-%E0%B8%81%E0%B8%94%E0%B8%A3%E0%B8%B1%E0%B8%9A%E0%B9%80%E0%B8%AD%E0%B8%87/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Kellye 2023-04-08 08:54
Incredible! This blog looks exactly ljke mmy old one!
It's on a completely different topic bbut it has pretty much the same
layout and design. Great choice of colors!

Here is my webb page; pgslot28game.com: https://pgslot28game.com/freecredit-birthday/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Kellye 2023-04-09 06:45
This is the right site for everyone who hopes to understand
this topic. You realize a whole lot its
almost hard to argue with you (not that I actually will need to…HaHa).

You definitely put a new spin on a topic that has been written about
for many years. Great stuff, just excellent!

Here is myy site; เครดิตฟรี 300: https://freecredit1688.com/winner55-%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B8%94%E0%B8%B4%E0%B8%95%E0%B8%9F%E0%B8%A3%E0%B8%B5-300/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Velva 2023-04-10 06:24
What a stuff of un-ambiguity and preserveness of precious familiarity regarding unexpected
feelings.

My blog โปร ทุนน้อย ฝาก 1
บาท รับ 50: https://Kidslot77.com/deposit-1-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Rebecca 2023-04-10 16:49
It's nearly impossible to find experienced people on this topic, but you seem like you knokw what you're
talking about! Thanks

Feel ftee to surf to my web site :: เครดิตฟรี 200 ล่าสุด: https://proslot98.com/%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B8%94%E0%B8%B4%E0%B8%95%E0%B8%9F%E0%B8%A3%E0%B8%B5-200-%E0%B8%81%E0%B8%94%E0%B8%A3%E0%B8%B1%E0%B8%9A%E0%B9%80%E0%B8%AD%E0%B8%87/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Josefina 2023-04-10 20:48
Hello would you mind letting me know which webhost
you're utilizing? I've loaded your blog
in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a loot faster then most.

Cann you suggest a good hosting ptovider at a
honest price? Kudos, I appreciate it!

my site; สล็อตเว็บตรง ยุโรป: https://ufaslot69.com/european-direct-web-slots/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Gus 2023-04-12 11:30
If you desire to improve your knowledge just keep visiting this website and be updated with the most recent information posted here.


Review my homepage: รวม โปรสล็อต ฝาก 1 รับ 50
ล่าสุด: https://kidslot77.com/deposit-1-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Kai 2023-04-12 16:52
It's truly a great and helpful piece of information. I amm happy that you
shared this helpful inhformation with us. Please keep
us informed like this. Thank youu for sharing.

My website; betflik 789
ทางเข้า: https://freecredit1688.com/betflik789/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Mia 2023-04-13 04:38
You really make it appear really easy with your pressentation however I find this matter
to be really one thing that I feel I would by no means understand.
It sort of feels too complex and extremely vast for me.
I'm taking a look forward to your newxt publish, I will try to
get the grasp of it!

Here is my page :: สล็อต เว็บตรง
ยุโรป: https://ufaslot69.com/european-direct-web-slots/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Yukiko 2023-04-15 16:35
Thaanks for the good writeup. It if truth be told
was once a enjoyment account it. Glance complex tto more delivered agreeable from you!
However,how could we be in contact?

Here is my homepage เว็บสล็อตใหญ่ ๆ: https://phoenix98.com/big-web-slots-direct-web/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Vivian 2023-04-17 06:43
Hello, I enjoy reading through your post.
I wanted to write a little comment to support you.

my site; สล็อตเครดิตฟรี 300 ล่าสุด: https://freecredit1688.com/winner55-%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B8%94%E0%B8%B4%E0%B8%95%E0%B8%9F%E0%B8%A3%E0%B8%B5-300/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Mindy 2023-04-18 07:39
Good post. I am dealing with some of these issuws as well..


Here is my webpage ... wow slot เครดิตฟรี: https://freecredit1688.com/wow-slot-freecredit-100-latest/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Fallon 2023-04-19 11:18
Quality content is the crucial to invite the people too go to
see the site, that's what this web site is providing.

Feel free to surf to my web blog ... เครดิตฟรี300กดรับเอง: https://freecredit1688.com/freecredit300-verify-idcard/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Ali 2023-04-25 08:43
Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
I'll make sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
Thanks for the post. I'll definitely return.

Feel free to visit mmy web-site ... phoenix98.com: https://phoenix98.com/slots-free-credit/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Kristian 2023-04-30 06:51
Hello! Someone in my Facebook grouip shared this website with us so I came to take a look.
I'm definitely enjoying the information. I'm book-marking and will be tweeting
this to my followers! Exceptional blog and brilliant design and style.


Also visait my web page ... ฝาก30รับ100: https://pgslot28game.com/deposit30-received100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Danilo 2023-04-30 13:49
Incredible points. Solid arguments. Keeep up the good spirit.


My web blog; สล็อตฝาก5รับ50: https://proslot98.com/proslot-deposit-5-get-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Gladys 2023-05-10 16:11
I'm amazed, I must say. Rarely do I come across a blog
that's both equally educative and entertaining, and leet mme tell you, you have hit the nail on the head.
The issye is something that not enough men and women are speaking intelligently about.
I'mvery happy that I stumbled across this during my
hunt for something concerning this.

Feel free to surf to my blog post - เครดิตฟรีมา 50 ถอนได้ 200: https://freecredit1688.com/%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B8%94%E0%B8%B4%E0%B8%95%E0%B8%9F%E0%B8%A3%E0%B8%B5-50/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Floyd 2023-05-10 19:44
Thanks , I've recently been looking for info approximately
this topic for a while and yours is the best I've
discovered so far. However, what concerning the conclusion? Are you certain concerning the supply?


Visit my homepage เครดิตฟรี 100ไม่ต้องทำกิจกรรม: https://Proslot98.com/%E0%B8%AA%E0%B8%A5%E0%B9%87%E0%B8%AD%E0%B8%95%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B8%94%E0%B8%B4%E0%B8%95%E0%B8%9F%E0%B8%A3%E0%B8%B5-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Kari 2023-05-10 20:23
Hurrah! After all I got a weblog from where I can truly obtain helpful
information regarding my study and knowledge.

Feel free to visit my web-site: betflixhub.com: https://betflixhub.com/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Ngan 2023-05-11 22:34
Thanks for sharing your thoughts about Darbas. Regards

Here is my webpage ... รวมโปรสล็อต ฝาก10รับ100 วอ เลท ล่าสุด: https://kidslot77.com/deposit-10-get-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Florida 2023-05-12 15:57
I pay a visit everyday a few web pages and websites
to resad posts, except tjis weblog presents feature based
posts.

Also visit my site: สล็อตเว็บใหญ่: http://dcelec.co.kr/uni/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=151509
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Jerrold 2023-05-14 02:23
Great bloog here! Also your site loads up fast! What host are you using?
Can I gett your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as fast
as yours lol

My webb site - betflixhub: https://betflixhub.com/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Marty 2023-05-14 20:51
An outstandcing share! I have just forwarded this onto a colleague who had been doing a little research on this.
And he actually ordered me lunch due to the fact that I stumbled upon it for him...
lol. So let me reword this.... Thanks for the meal!! But yeah, tuanx for spehding the time to talk about
this subject here on your web site.

Here is my web page; betflix: https://betflixhub.com/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Wilma 2023-05-15 12:28
Amazing things here. I'm very glad to see your
article. Thank yoou so much and I am having a look forward to touch you.
Wiill you lease drop me a e-mail?

Feel free to visit my webpage :: โค้ดเครดิตฟรีไม่ต้องแชร์: https://freecredit1688.com/100-free-credit-code/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Ruthie 2023-05-15 20:19
I am really enjoying the theme/design of your blog. Do you ever run into any
browser compatibility issues? A small number off my blog visitors
have complained about my site not operating correctly
in Explorer but looks great in Chrome. Do you
have anyy suggestions to hellp fix this issue?

my website; ฝาก1รับ20: https://kidslot77.com/deposit-1-get-20/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Fredericka 2023-05-15 23:17
Great post. I was checking continuously this weblog and I am impressed!

Extremely useful info specially the final part :) I deal with
such info much. I used to be seeking this cwrtain information for a very lengthy time.
Thank you aand best off luck.

Here is my web-site: โปรฝาก50รับ100ถอนไม่อั้น: https://ufaslot69.com/deposit-50-get-100/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Odessa 2023-05-22 23:51
You ought to be a part of a contest for one of the finest blogs online.
I am going to recommend this web site!

My web page :: Recoil springs: http://note.funbbs.me/space-uid-3823427.html?sid=X9nxqQ
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Rodger 2023-07-13 19:36
If you are going for most excellent contents like I do, just pay a quick visit this
web site all the time for the reason that it gives quality contents, thanks

Also visit my web blog :: https://www.greaterlondonescorts.com: https://www.greaterlondonescorts.com/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Jorja 2023-07-17 15:31
I am ure this piece of writing hhas touched all
thee intgernet people, itts rreally relly good piece of writing onn building uup new blog.


Heere is my blog: r&d taxx consultanjt (Greta: https://kkadsclassy.com/index.php?page=user&action=pub_profile&id=251327)
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Hiram 2023-08-06 07:02
Contractarea unui împrumut de bani gratis pe card vă poate ajuta
să acoperiți costurile urgenței medicale, dar este important să comparați ratele și condițiile înainte de a vă împrumuta.


My blog post casino nou
romania 2023: http://seaon.kr/bbs/board.php?bo_table=qnaa&wr_id=94789
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Chau 2023-08-21 13:58
I'm impressed, I have to admit. Seldom do I encounter a blog that's equally educative and engaging, and let me tell you, you
have hit the nail on the head. The problem is something
not enough folks are speaking intelligently about. I'm very happy
that I stumbled across this in my hunt for something concerning this.


Also visit my webpage :: https://www.whitechapelescorts.com/: http://www.whitechapelescorts.com/escorts/hope/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Luigi 2023-09-01 09:41
you are truly a good webmaster. The site loading velocity is
incredible. It sort of feels that you're doing any distinctive trick.
In addition, The contents are masterwork. you've performed a
great process on this subject!

my website - www.cunctatores.it: http://www.cunctatores.it/forums/users/rewardrule57/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Gerald 2023-10-03 02:20
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added I get
three emails with the same comment. Is there
any way you can remove me from that service? Thank you!


my web-site Mario: http://testforum.k9lady.com/index.php?topic=67635.0
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Modesto 2023-10-29 10:36
Hi there I am so glad I found your webpage, I really found you by error, while I was
searching on Google for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say
many thanks for a marvelous post and a all round exciting blog (I also
love the theme/design), I don’t have time to
browse it all at the moment but I have bookmarked it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will
be back to read more, Please do keep up the superb b.


My blog: viagra: https://www.prisonpro.com/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Kandy 2023-11-27 01:18
It is truly a great and useful piece of info. I am happy that
you simply shared this useful information with us. Please stay us
informed like this. Thanks for sharing.

Have a look at my page; federal prison: https://prisonprofessors.com/
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Angeles 2023-12-11 17:26
I used to be suggested this web site by means of my cousin. I'm not certain whether
this publish is written via him as nobody else realize such targeted approximately my difficulty.
You're incredible! Thank you!

Feel free to surf to my page หวยหุ้น: https://huayzaab.com
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų