Lietuvos politikos naujienos

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino didžiausius leistinus aukų dydžius – kiek asmenys gali paskirti paramos politinės kampanijos dalyviams.

Ukmergės socialdemokratai ataskaitų ir rinkimų susirinkime absoliučia balsų dauguma patvirtino slapto balsavimo rezultatus, kad dvejų metų kadencijai skyriaus pirmininke išrinkta Indrė Kižienė, ir tam pritarė.

Patvirtintas Ukmergės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metų bendrasis planas. Tėvų, vaikų ir pedagogų džiaugsmui – jokių mokyklų ar jų skyrių uždarymų jame nenumatyta. Tačiau svarstant klausimą dėl planuojamų darželinukų grupių, neapsieita be nuoskaudų.                      

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas sakė, kad projektą rengė darbo grupė. Metų pradžioje dokumentas buvo viešinamas savivaldybės interneto puslapyje.

Gavusi Taujėnų gimnazijos bendruomenės pasiūlymą, darbo grupė nutarė projektą koreguoti.

Prie Siesikų gimnazijos nutarta rašyti: 2021–2022 m. m. nekomplektuoti III gimnazijos klasės, jei mokinių skaičius klasėje mažesnis nei 12. Tokiu atveju svarstyti gimnazijos vidaus struktūros pertvarką nuo 2022-09-01.

Prie Taujėnų gimnazijos rašyti: 2023–2024 m. m. nekomplektuoti III gimnazijos klasės, jei mokinių skaičius klasėje mažesnis nei 12. Tokiu atveju svarstyti gimnazijos vidaus struktūros pertvarką nuo 2024-09-01.

2021–2022 m. m. svarstyti Balelių ikimokyklinės grupės uždarymą.

Prie Želvos gimnazijos rašyti: 2023–2024 m. m. nekomplektuoti III gimnazijos klasės, jei mokinių skaičius klasėje mažesnis nei 12. Tokiu atveju svarstyti gimnazijos vidaus struktūros pertvarką nuo 2024-09-01.

2023–2024 m. m. svarstyti Žemaitkiemio ikimokyklinės grupės uždarymą.

Šiam projektui buvo pritarta praėjusią savaitę vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje.

Suplanavo vaikų grupes

Kitas posėdyje svarstytas klausimas buvo susisijęs su planuojamomis darželinukų grupėmis.

Planuojama, kad kitais mokslo metais pagal priešmokyklinio ugdymo programas bus ugdomi vaikai, gimę 2015 m. ir 2016 m., kurių tėvai pageidauja vaikus pagal priešmokyklinio ugdymo programą pradėti ugdyti anksčiau. Užregistruota 312 tokių prašymų. Priešmokyklinį ugdymą planuojama organizuoti 29 grupėse.

Gautas prašymas kitais mokslo metais Pivonijos seniūnijos Antakalnio III kaimo vaikus ugdyti šiame kaime. Prašymą pasirašė 6 ikimokyklinukų tėvai, bendruomenės pirmininkė ir seniūnaitė. Dabar 7 Antakalnio III kaimo vaikai (6 ikimokyklinukai ir 1 priešmokyklinukas) vežami į Užupio pagrindinės mokyk-los Pabaisko pagrindinio ugdymo skyriaus ikimokyklinukų grupę.

Gautas ir Taujėnų gimnazijos prašymas leisti į ikimokyklinio ugdymo grupę priimti vaikus nuo 1-ų metų bei pritaikyti tam patalpas. Į šios gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupę dabar vaikai priimami nuo 3-ejų metų. Tačiau yra poreikis, kad įstaigą galėtų lankyti ir mažesni vaikai. Žinoma, kad mažamečių tėveliai, važiuodami į darbus mieste, ir vaikus atveža į miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Jei grupė veiktų, atsirastų galimybė ugdyti vaikus arčiau namų.

Liko tik keturi

Deja, Balelių ikimokyklinio ugdymo grupės, kuri dirba 10 val. per dieną, gali ir nelikti. Dabar ją lanko 7 vaikai, bet kitąmet gali likti tik 4 (iš jų 3 – pagal ikimokyklinio ir 1 – pagal priešmokyklinio ugdymo programą). „Vadovaujantis Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo metodika, ikimokyklinei grupei išlaikyti reikia, kad sąraše būtų mažiausiai 8–9 vaikai. Jei liks tik 4 vaikai, mokymo lėšų išlaikyti grupę nepakaks. Bus reikalingas žymiai didesnis ugdymo lėšų prisidėjimas iš savivaldybės biudžeto“, – sako skyriaus vedėjas V. Kalinas.

Posėdyje, svarstant klausimą, savivaldybės tarybos narys Romas Pivoras įžvelgė, kad grupės uždarymo situacija buvo užprogramuota uždarius Balelių daugiafunkcį centrą. Esą jau seniai buvo garsiai kalbėta, kad Baleliuose grupės nebus. Todėl vaikai vežami į kitas įstaigas. „Dirbtinai vaikai išvilioti, išskirstyti, nesirūpiname kaimo vaikais, o dar norime, kad pas mus ateitų kas gyventi“, – posėdyje savo nuomonę išsakė R. Pivoras.

Tačiau V. Kalinas tokiai pozicijai kategoriškai nepritaria ir sako, kad šiuo metu, kai Balelių ikimokyklinio ugdymo grupę lanko 7 vaikai, vieno vaiko išlaikymas per metus kainuoja 8 885 Eur, jei  grupėje bus 4 vaikai – jų išlaikymas grupėje kainuos 15 550 Eur. Jei vaikai būtų atvežami į Taujėnų gimnaziją, vaikų vežiojimas per metus kainuotų 1 500 Eur.

Apie R. Pivoro pastebėjimą dėl esą prapuolusių keturių vaikų V. Kalinas svarstė, kad tarp Taujėnų ir Balelių yra perbėgusi juoda katė ir siūlė klausimą spręsti dažniau tarpusavyje bendraujant.

Pasak vedėjo, Baleliuose gyvenantiems tėveliams siūlyta mobilizuotis, kad grupę lankytų daugiau vaikų – žino, kad yra šeimų, kurios pasirinkusios kitas ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius organizuoja susitikimą su tėvais. Planuojama aptarti Balelių ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų atvežimą į Taujėnų gimnaziją.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė patikino, kad savivaldybės tarybos svarstymui teiktame projekte siūlyta grupes formuoti taip, kaip yra dabar. Bet situacija iki vasaros gali pasikeisti. Tokiu atveju, šis sprendimo projektas bus keičiamas.

Septyniais mažiau

Planuojama, kad kitais mokslo metais rajono bendrojo ugdymo mokyklose mokysis 3 426 mokiniai – 7 mažiau negu dabar.

Šiuo metu rajone ugdomi 296 priešmokyklinio amžiaus vaikai. Mokytis pirmoje klasėje prašymus pateikė 293 būsimų pirmokų tėvai. Rugpjūtį skaičius bus tikslinamas.

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkas Arvydas Pėšina tikina, kad išsiaiškinta daug prob-lemų, susijusių su Ukmergės daugiabučių namų renovacija. Jos paaiškėjo komisijai atlikus išsamų tyrimą.

Plintantis COVID-19 virusas jau kuris laikas paskelbtas pandemija. Ji paralyžiuoja valstybių ir miestų gyvenimą. Ne išimtis Lietuva ir Ukmergė. Matant visuomenėje kilusį blaškymąsi ir net susipriešinimą, kyla klausimas ar mes, kaip bendruomenė, esame pasirengę spręsti sudėtingas problemas. Situaciją suvaldyti ir sustabdyti viruso plitimą būtų daug paprasčiau, jei visi be pykčių ir barnių susitelktume bendram tikslui.

Arūnas Dudėnas

Savivaldybės tarybos narys,

socialdemokratų frakcijos seniūnas

Vasario mėnesio Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdyje svarstytas ir priimtas vienas svarbiausių metų klausimų – rajono biudžetas. Kaip paskirstysime pinigus, kam suteiksime prioritetus, taip ir gyvensime šiuos metus. Siekdami konstruktyvaus bendro darbo savivaldybės taryboje, socialdemokratai iš esmės pritarė 2020 metų Ukmergės rajono biudžeto projektui. Taip pat pateikėme savo siūlymus. Į kai kuriuos buvo atsižvelgta, bet dalis ir nesulaukė pritarimo.

Arūnas Dudėnas

Siekdamas Ukmergės rajono gyventojus įtraukti į rajono valdymą ir jo problemų sprendimą, dar 2019 metų lapkritį užregistravau socialdemokratų frakcijos siūlymą dėl dalyvaujamojo biudžeto projekto. Dalyvaujamasis biudžetas – galimybių suteikimas bendruomenėms nuspręsti pačioms, kam konkrečiai panaudoti dalį biudžeto lėšų.

Trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje daugiausiai diskusijų kilo kalėdiniais klausimais, susijusiais su šventiniu miesto papuošimu ir prekyba prie piliakalnio.

Ukmergės rajono profesinių sąjungų bendrija turi naują vadovą.

Ketvirtadienį vyko savivaldybės tarybos posėdis, kuriame išnagrinėti ukmergiškiui aktualūs klausimai ir išklausytos informacijos.

Puslapis 1 iš 3

Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų