Lietuvai – skulptūros ir žygis

Lietuvai – skulptūros ir žygis / Viena iš dovanų Lietuvai 100-mečio proga – Liaušiuose atsiradęs skulptūrų skverelis. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirti renginiai jau prasidėjo ir mūsų rajone. Į šia proga įgyvendinamą pilietinį projektą „Dovana Lietuvai“ vieni pirmųjų atsiliepė Šešuolių seniūnijos Liaušių kaimo bendruomenė.

Šios bendruomenės pirmininkė Žydrė Lukšaitė papasakojo apie įgyvendintą idėją atnaujinti Liaušius puošiančias skulptūras. Ne tik atnaujinti, bet ir „suburti“ skirtingose kaimo vietose stovėjusius šiuos paminklus.

„Liaušiai seniai turi tris vietovės istoriją ir kultūrą įprasminančias skulptūras. Neseniai jos buvo restauruotos – nušveistos, nudažytos. Vykusiuose susirinkimuose su gyventojais klausta jų nuomonės – žmonės pritarė šiam projektui. Skulptūrų atnaujinimo darbai atlikti su seniūnijos, skyrusios tam žmonių, pagalba, ir bendruomenė prisidėjo“, – sakė ji.

Praėjusį ketvirtadienį rinktasi pasigrožėti įgyvendintu sumanymu. Renginys prasidėjo šventomis mišiomis Liaušių kultūros namuose. Čia mišios vyksta beveik kiekvieną ketvirtadienį. Už tai žmonės labai dėkingi aukoti jų atvykstančiam Šešuolių kunigui Egidijui Kazlauskui.

Susirinkusiuosius sveikino ir apie projekto idėją papasakojo Šešuolių seniūnė Jolanta Lukšienė. Skambėjo giesmės, poeziją apie Lietuvą skaitė Zita Vinkauskienė, atsiminimais dalijosi kiti gyventojai.

Vėliau, nešini didžiule Lietuvos vėliava, visi patraukė į kaimo skverelį. Būtent čia, išbetonavus pagrindą minėtiems paminklams, ir nuspręsta juos pastatyti. Nuo šiol visos trys – sėjėjo, lietuvaitės su duonos kepalu ir mergaitės su dūdele – skulptūros bus vienoje vietoje viena šalia kitos.

„Tai ir yra mūsų dovana Lietuvai, – džiaugėsi ir visiems prisidėjusiems dėkojo Ž. Lukšaitė. – Šiame skverelyje planuojame pastatyti ir suoliukų. Bus maža poilsio zona, kurioje žmonės galės ramiai pabūti, jaukiai pailsėti, pabendrauti vieni su kitais.“

Kaimo bendruomenės pirmininkei taip pat smagu dėl to, kad gyventojų susibūrimo vieta tapo ir jų pamėgta, Liaušiuose neseniai atsiradusi, treniruoklių ir žaidimų aikštelė.

Artėjantis atkurtos Lietuvos šimtmetis Šešuolių seniūnijoje švęstas ir šeštadienį, jis paminėtas neįprastu žygiu. Buvo kviečiami prisijungti entuziastai, vairuojantys keturračius, džipus. Šventinėje programoje – ir Eucharistija už partizanus ir laisvės kovotojus Šešuolių bažnyčioje. Aplankytos partizanų žūties vietos, apžiūrėti kryžiai Šešuolių ir Želvos seniūnijose.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *