Lietuvos kooperatyvų sąjunga mini 100 metų veiklos jubiliejų: net ir sunkiausiais laikais išlikti padėjo Sąjungos narių vienybė

Lietuvos kooperatyvų sąjunga mini 100 metų veiklos jubiliejų: net ir sunkiausiais laikais išlikti padėjo Sąjungos narių vienybė / Naujai išrinkti Lietkoopsąjungos valdybos nariai.

Mažesniuose miestuose ar kaimo vietovėse vietinės parduotuvės tampa pagrindiniu traukos centru – didžiuosius rinkos žaidėjus čia retai išvysite, tačiau kooperatinės bendrovės Lietuvos kooperatyvų sąjungos (Lietkoopsąjungos) nariai nuo seno rūpinasi vietinių gyventojų gerove – kooperacijos nariai valdo apie 500 parduotuvių, kurių dauguma yra kaimo vietovėse.

Nedaug kas girdėję ir apie kitas Lietkoopsąjungos narių ir jos įmonių vykdomas veiklas – ne tik mažmeninę prekybą, bet ir maitinimą, poilsio organizavimą, nekilnojamojo turto nuomą, alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų, duonos ir pyragų bei konditerijos gamybą.

Vertybes saugo ir puoselėja 100 metų

O viskas prasidėjo dar 1923 metais, kuomet buvo įkurta Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų sąjunga „Lietūkis“, kone po dvidešimtmečio virtusi Lietkoopsąjunga – viena iš didžiausių Lietuvos nevalstybinių organizacijų.

Sunkiais Lietuvos okupacijos ir visuotinio deficito laikais šį vardą žinojo kiekvienas. Suvienijusi narius, Lietkoopsąjunga suvaidino itin svarbų vaidmenį pirkdama iš ūkių ir gyventojų žemės ūkio produktus bei aprūpindama gyventojus prekėmis. Svarbiausią savo misiją – teikti naudą žmonėms ir vienyti vietos gamintojus bei verslus – Lietkoopsąjunga vykdo iki šių dienų.

„Nepaisant sudėtingo laikmečio, po Nepriklausomybės atkūrimo Lietkoopsąjunga išlaikė tvirtas savo pozicijas. Džiaugiamės, kad jau 100 metų išlaikome savo vertybes ir puoselėjame tradicijas, tuo pačiu žengdami koja kojon su laikmečiu ir inovacijomis. Tikiu, kad tai, ką sukūrėme per 100 metų, liks ateities kartoms“, – sako Alvydas Pridotkas, KB Lietuvos kooperatyvų sąjungos valdybos pirmininkas.

Šiuo metu Lietkoopsąjunga vienija 35 juridinius narius ir yra įsteigusi 4 uždarąsias akcines bendroves: Vilniaus kooperacijos prekyba, Lietuviškas midus, Palangos žuvėdra, Kooperacijos paslauga. Įvairialypėse kooperatyvo veiklos srityse dirba daugiau kaip 2,7 tūkst. darbuotojų, didžioji dalis – prekyboje.

Kooperacijos parduotuvėse vystomas „namų“ konceptas, leidžiantis būti arčiau kaimo gyventojų, geriau suprasti kasdienius jų poreikius bei lūkesčius. Retas tinklas steigia parduotuvę, kur nėra nė tūkstančio gyventojų. Tokiose vietose dažnai kooperatyvų parduotuvės yra vienintelės ir labai svarbios – čia vietiniai gali ne tik įsigyti reikiamų produktų, bet ir išsigryninti pinigų, susimokėti mokesčius. Juk dažnai mažesnėse gyvenvietėse nėra nei banko skyriaus, nei bankomato, nei pašto. Lankytojai maloniai nustemba prekių asortimentu, kuris formuojamas ne tik iš visiems puikiai žinomų gamintojų ir tiekėjų, bet ir bendradarbiaujama su smulkiais ir vidutiniais gamintojais.

100 metų jubiliejus – Sąjungos narių nuopelna

Jau 100 metų Lietkoopsąjunga vienija kooperatyvus ir įmones, nepamiršdama savo misijos ginti Sąjungos narių interesus, atstovauti jiems valstybės ir kitose institucijose, stiprinti jų ekonominę būklę bei konkurencingumą, plėtoti kooperatinį judėjimą bei efektyviai valdyti turimą turtą, įsteigtas įmones ir gautą pelną naudoti Lietkoopsąjungos tikslams įgyvendinti.

Tai padaryti padeda ne tik vieningi Sąjungos nariai, bet ir narystė Tarptautiniame kooperacijos aljanse, Lietuvos pramonininkų konfederacijoje, Lietuvos prekybos įmonių asociacijoje ir Lietuvos kooperatyvų konfederacijoje.

Ukmergės vartotojų kooperatyvas yra vienas iš Sąjungos narių, kuris yra antras pagal parduotuvių skaičių ir pirmame penketuke pagal apyvartos apimtis. Esame vieninteliai, kurie išlaikė UAB „Ukmergės duona“. Kooperatyve šiuo metu dirba per 150 darbuotojų, kepykloje – 55 darbuotojai.

Kooperatyvo parduotuvių tinklas yra šiuolaikiškas, patrauklus pirkėjams, o darbuotojai turi geras darbo sąlygas. Būdami KOOPS sistemos nariu pirkėjui galime pasiūlyti kitokį asortimentą kurio dalį KOOPS sistema importuoja.

Šiandien švenčiant 100 metų jubiliejų, tariu nuoširdų ačiū Ukmergės RVK veteranams, kooperatyvo nariams, kad išsaugotos kooperacijos idėjos, o visiems kooperatyvo ir „Ukmergės duonos“ darbuotojams – už atsakingą darbą, tikėjimą savimi ir kolegomis. Aš labai didžiuojuosi būdama Lietkoopsąjungos valdybos nare, ir kooperatyvo vadove. Šiandien drąsiai sakau, kad tik mūsų visų dėka esame žinomi, matomi, sėkmingi.

KB Lietuvos kooperatyvų sąjungos valdybos pirmininkas Alvydas Pridotkas sveikina ir dėkoja visiems kooperacijos darbuotojams už nuoširdų darbą ir šios gražios šventės proga linki sėkmingo bendradarbiavimo, stiprinančio kooperacijos veiklą ir ryžtą nuolat tobulėti.

Prisidedu prie sveikinimo ir linkiu, kad 100-mečio vainikas būtų nupintas ne tik iš darbo pasiekimų, bet jame kiekvienas turėtume ir savo laimės formulę, kuri susideda iš šypsenos, apkabinimų, pagarbos vieno kitam, sveikatos, tikėjimo ir pasitikėjimo.

Su švente, mieli kolegos. Gerbiu, vertinu ir tikiu visais ir kiekvienu atskirai.

 

Lietkoopsąjungos valdybos narė, Ukmergės RVK valdybos pirmininkė Angelė Andrikonienė

 

Užs. Nr.338

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *