Maistas sportuojantiems: natūralaus žemės riešutų sviesto nauda atletų organizmui

Maistas sportuojantiems: natūralaus žemės riešutų sviesto nauda atletų organizmui /

Nuo įvairaus sveiko maisto sportuojantiems pastaruoju metu lūžta netik specializuotų sporto prekių parduotuvių lentynos, bet ir didžiųjų prekybos tinklų vitrinos. Vis daugiau asmenų siekia savęs tobulumo – noro netik sveikai maitintis, bet jaustis ir atrodyti gerai. Sveika gyvensena – daugelio mūsų vidinis  troškimas. Tai yra priežastis, kodėl sveikas maistas sportui tapo toks populiarus. Tačiau bene dažniausiai linksniuojamas produktas – natūralus žemės riešutų sviestas, kuris spėjo tapti tikru atradimu. Ir ne veltui, kadangi jame gausu įvairiausių maisintių medžiagų kaip baltymai, gerieji riebalai ir vitaminai bei mineralai.

100 g. žemės riešutų maistinė vertė atrodo taip:

  • 609 kcal
  • 26 g baltymų
  • 46 g gerųjų riebalų
  • 19 g angliavandenių

Pateikiame pagrindines šio sveiko maisto savybes ir naudą organizmui:

  • Žemės riešutų sviestas yra turtingas vitaminais ir mineralais. Jame gausu vitaminų: E ir Niacino, mineralų: magnio, cinko, vario bei mangano;
  • Žemės riešutų sviestas yra sveikasis riebalų šaltinis, kurio pagrindą sudaro didelis kiekis nesočiųjų riebalų;
  • Puikus omega 3-6 šaltinis;
  • Didelis kiekis beta-sitosterolio, kuris gali normalizuoti atletų kortizolio (streso hormono) lygį bei gerinti organizmo atsparumą stresui. Gali normalizuoti cholesterolio lygį;
  • Puikus baltymų šaltinis kiekvienam. 100 g. Riešutų svieto yra net 26 g. Baltymų.

Žemės riešutų sviestas yra begalo naudingas sportuojantiems. Vos du arbatiniai šaukšteliai šio produkto gali suteikti atletų organizmui apie 200 vertingųjų kalorijų, 9 g. Baltymo bei 15 g. Gerųjų riebalų. Tai yra puikus būdas papildyti savo mitybą šiomis maistinėmis medžiagomis. Tai ypač aktualu turėtų būti raumeninę masę auginantiems sportininkams.

Nors riešutų sviestas yra sveikas produktas, visgi padauginti šio gėrio nederėtų dėl jo didelio kaloringumo. Be to, kartais sunku jausti saikingumą vartojant jį, dėl per didelio augalinės kilmės riebalų kiekio. Mūsų organizmas turi natūraliai stiprų ir nevaldomą potraukį šioms riebiosioms rūgštims, tad padauginti šio skanėsto itin lengva. Jeigu ruošiatės lieknėti, tai gali atitolinti jus nuo optimalaus progreso. Taigi, nepadauginkite, vartokite saikingai ir būkite garantuoti žemės riešutų sviesto nauda organizmui. Sveikas maistas sportui – puikus būdas pamaloninti savo vidinį troškimą būti sveikesniam!

Riešutų sviesto ir kitų sveikų produktų galite įsigyti perfectbody internetinėje parduotuvėje.

Reklama: BIYOMA vitaminai imunitetui

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *