Mano jaunystės, studijų mieste

Mano jaunystės

Ukmergiškis Algimantas Kacevičius puikiai valdo plunksną – visada malonu paskaityti jo feisbuko įrašus. Štai kaip nostalgiškai jis rašo apie išvyką į Kauną – savo studijų miestą.

„LPS „Bočiai“ Ukmergės rajono bendrijos nariai suorganizavo išvyką į Kauną – mano jaunystės, studijų miestą.

Labai laukiau šios išvykos. Norėjosi vėl, kaip kadaise, pasivaikščioti Laisvės alėja, pabuvoti Botanikos sode.

Diena nusisekė puiki, taigi ir nuotaika visų buvo atitinkama. Pabuvojome Kauno pilyje, Prisikėlimo bažnyčioje, Karo muziejaus kiemelyje.

Ekskursijos vadovė Irena Mikienė, pagal numatytą reglamentą, paleido visus prie Karininkų ramovės ir leido porą valandų pasivaikščioti Laisvės alėjoje. Su bičiuliu eilinėje kavinukėje išgėrėme kavos, pasigardžiavę skaniais ledais, o aš nuskubėjau į savo buvusią Žemės ūkio akademiją Kęstučio gatvėje.

Žinoma, Akademijos ten seniai nėra, pilna firmų firmelių, bet pastatas toks pat, koks buvo. Galite mane suprasti kokie prisiminimai užliejo mano širdį! Paprašiau dviejų jaunų mergičkų, budinčių prie centrinio įėjimo, kad leistų man pasivaikščioti bent ilgu koridoriumi. Pasakiau, kad paskutinį kartą per šias duris išėjau lygiai prieš 62-ejus metus.

Merginos pakraipė galvas, bet, manau, nesuprato, ką reiškia 62-ejų metų laiko tarpas. Nubėgau į kiemą, kur pirmą kartą ketvirtame kurse atvažiavau į paskaitas su „Jawa“. Tuo metu tai buvo pirmoji ir vienintelė studento turėta „Jawa“.

Mano brangioji Akademija, pažinau Tave, bet manau, Tu manęs jau nepažinai. Čia mums ornitologiją dėstė garsusis akademikas Tadas Ivanauskas, minerologiją – profesorius Viktoras Ruokis ir daugelis kitų mokslo garsenybių.

Neužmirštami tai buvo laikai! Pats smulkiausias noras buvo suvalgyti spurgų su kava garsioje Kauno spurginėje Laisvės alėjoje. Deja, spurginė laikinai uždaryta remontui…“

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *