Anglijoje gyvenu trejus metus, per kuriuos teisinės pagalbos man prireikė pirmą kartą. Pirmuosius dvejus metus važinėdavau viešuoju transportu, kuris, turiu pripažinti, čia tikrai puikiai išvystytas, tačiau vėliau nusprendžiau, kad reikia šiek tiek pajudėti: sėdimas darbas tikrai ne į naudą.
Važiavimas dviračiu man atvėrė visai naujas galimybes: keliaudama į darbą ar į susitikimą su draugais pastebėdavau dar nematytas Londono vietas, ir tai tikrai džiugino. Na, iki tos lemtingos dienos, kada patekau į avariją: važiuodama keliu nepastebėjau atlekiančio automobilio, kuris mane parbloškė ant žemės. Dėl patirto streso atrodė, kad nieko tokio nenutiko: nugriuvau, atsistojau, ir galiu keliauti toliau, tačiau taip nebuvo. Kūnas buvo nusėtas daugybe apibrozdinimų, tačiau tai nebuvo vienintelė trauma – ties alkūne lūžo ranka. Iki šio įvykio man dar nebuvo tekę lankytis Londono ligoninėse, tačiau esu labai dėkinga profesionaliems medikams, kurie suteikė būtinąją pagalbą ir rūpestingai slaugė sveikimo laikotarpiu.
Į darbą grįžau po dviejų savaičių, ir tuomet mano kolega pasiteiravo, ar jau kreipiausi dėl kompensacijos po autoįvykio. Ne iš karto supratau, apie ką jis kalba, nes Lietuvoje tai reikštų be galo ilgą bylinėjimąsi ir nemažas išlaidas. Tuomet tiesiog pasakiau, kad tai – ne man, ir šį įvykį norėčiau tiesiog pamiršti. Kai grįžau namo, ir prisijungiau prie socialinio tinklalapio paskyros, pamačiau, kad jis man atsiuntė „Insito Group“ internetinės svetainės nuorodą. Nustebau, kad šiame puslapyje informacija yra pateikta lietuvių kalba, pradėjau skaityti klientų atsiliepimus, ir pasvarsčiau, kad galbūt tikrai verta pabandyti – juk visiškai nieko neprarasiu. Nieko nelaukdama nusiunčiau užklausą, ar mano atveju gali būti suteikta kompensacija, ir labai nustebau, kad atsakymą gavau dar tą pačią dieną. Buvau sužavėta tikrai maloniu bendravimu ir nuoširdžiu noru pagelbėti, tad pamaniau, kad galbūt tikrai pavyks gauti bent nedidelę kompensaciją – juk dėl rankos skausmo vis dar laukė vizitai pas fizioterapeutą, kurie nė neįsivaizdavau, kiek gali kainuoti. Nustebau, kai su manimi bendravęs specialistas pasakė, jog galiu tikėtis kompensacijos ne tik už patirtą traumą, bet taip pat ir už apgadintą dviratį bei vizitus pas fizioterapeutą, todėl tai nuteikė tikrai pozityviai. Turiu pripažinti, kad visi teisiniai terminai man skamba tarsi paukščių kalba, todėl labai džiaugiausi, kad konsultantas man viską labai kantriai ir išsamiai paaiškino: jei būtų tekę konsultuotis anglų kalba, man neabejotinai būtų prireikę vertėjo. Laimei, taip nenutiko, ir kompensaciją pavyko gauti be jokių investicijų. Buvau nusiteikusi, kad kompensacijos teks ilgokai palaukti, tačiau niekur ir neskubėjau. Mane labai nustebino tai, kad pinigus už patirtą traumą gavau jau po kelių mėnesių, nors maniau, kad tai truks metus ar dar ilgesnį laiką. Džiaugiausi, kad kelionės metu buvau užsisegusi šalmą – nors iš pradžių jaučiausi kiek keistai, tačiau mintyse vis kartodavau, kad atsarga gėdos nedaro. „Insito Group“ padėjo gauti beveik 3000 svarų kompensaciją už patirtą sveikatos sutrikdymą, nors maniau, kad gauta suma tikrai bus gerokai mažesnė, tačiau mane nustebino tai, kad taip pat gavau kompensaciją už dviračio apgadinimą (jis tikrai buvo tinkamas važinėti, tiesiog kai kur buvo nusitrynę dažai) bei kompensaciją fizioterapijos išlaidoms.
Esu labai patenkinta „Insito Group“ darbu, todėl patariu į šios įmonės specialistus kreiptis visiems, kurie patyrė traumas autoįvykio metu – gauta kompensacija tikrai pranoko mano lūkesčius.