Medžių miesto centre liks

Medžių miesto centre liks / Miestas neliks be medžių. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Žmonės jautriai reaguoja į šiomis dienomis Ukmergės miesto centre – Kęstučio aikštėje ir Draugystės  skvere – retinamus medžius.

Rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė informavo, kad prasidėjo paruošiamieji projekto „Ukmergės miesto centro viešųjų erdvių infrastruktūros sutvarkymas, I etapas: Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis įrengimas“ darbai ir kertami šio projekto sprendinių įrengimui trukdantys medžiai.

Skelbiama, kad Kęstučio aikštėje ir prie gatvės bus pašalinti 7 medžiai (uosis, kaštonas ir mažalapės liepos), o visi kiti – 33 – lieka augti.

Draugystės gatvės skvere neliks 6 medžių (miškinės kriaušės ir mažalapių liepų). Lieka augti 10.

Šiuo projektu numatyta atsodinti 16 medžių – mažalapių liepų. Po 8 Kęstučio aikštėje ir Draugystės skvere. Taigi, minėtose vietose nukirtus 13 medžių, tarp kurių, beje, nemažai yra pažeistų puvinio, jų vietoje bus atsodinta net 3 daugiau.

Prieš gaunant leidimą kirsti minėtus medžius, Ukmergės rajono savivaldybės administracija du kartus – gegužės 2-ąją ir spalio 24 dieną – kvietė visuomenę į viešus pristatymus, kurių metu buvo svarstomi projektuotojų ir specialistų pateikti pasiūlymai numatomam želdinių tvarkymui minėtose miesto centro viešosiose erdvėse. Deja, sulaukta labai mažai aplinkai neabejingų Ukmergės gyventojų.

„Lietuviui medis visais laikais buvo svarbi vertybė. Suprantame, kaip yra svarbu išsaugoti gyvosios gamtos zonas mieste, tad kaskart stengiamės rasti kompromisą, priešpriešos su visuomene neturi būti. Tačiau privalome išvengti ir pavojingų situacijų – senų, stipriai ligų pažeistų ir grėsmę keliančių medžių neturėtų likti.

Ateityje, svarstant tokius projektus, labai norėtųsi didesnio gyventojų aktyvumo, kad daugelį klausimų būtų galima išsiaiškinti, juos išspręsti, kol viskas dar yra „popieriuje“, o ne jau vykdymo stadijoje“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *