Miestą puoš Kalėdoms

Miestą puoš Kalėdoms /

Šiemet puošiant Ukmergę Kalėdoms pasirinkta jubiliejinių metų šūkį atspindinti tema, kuriai išpildyti pasiūlyta dekoravimo idėja „Rockmergės Kalėdos“.

Tiesa, puošybai šiemet išleisime daugiau pinigų.

Ukmergės kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė sakė, kad pernai miestas buvo papuoštas už 50 tūkst. eurų, o šiemet bus išleista 65 tūkst. Tačiau atkreipė dėmesį, kad ir erdvių bus papuošta daugiau. Be kita ko, ir paslaugos šiemet pabrango.

Ukmergiškiai jau pastebėjo ant stulpų kabinamus papuošimus. Pasak direktorės, miestus puošiančių įmonių Lietuvoje nėra daug. Viešą konkursą laimėjusi įmonė turi daug užsakymų, tad norėjo darbus pradėti anksčiau.

Žadama, kad šventės pasižymės ne tik šviesų blizgesiu, bet ir rokenrolo dvasia.

Eglės įžiebimo šventė miesto centre šiemet vyks gruodžio 9 d. Koncertuos grupė „69 danguje“. Pasak R. Graužinienės, ji pasirinkta dėl skaičių dalinio sutapimo su jubiliejinių metų skaičiumi.

Žadama, kad gyva, prie kultūros centro auganti eglė bus puošiama aukso spalvos šviesomis ir žaisliukais, tad spindės kaip tikra roko žvaigždė. Greta jos puikuosis didžiulė šviečianti gitara, kuri sustiprins rokenrolo įvaizdį.

Šiemet ukmergiškiai vėl kviečiami jungtis į tradicinį automobilių paradą, kuris nušvies miesto gatves prieš pat eglės įžiebimą. 

Kultūros centro balkonas bei fasadas bus dekoruoti šviečiančių žvaigždžių instaliacija, kurią sudarys girliandos ir projekcijos. Žvaigždžių ornamentai puoš ir kitus svarbius pastatus miesto centre.

Žvaigždžių motyvas spindės visame mieste. Jų atsiras ant apšvietimo stulpų, piliakalnio, Pilies parke.

Žadama, kad gatvės mirgės nuo gausybės švieselių, kurios kvies praeivius į parkus ir kitas erdves. Vienuolyno alėjoje sužibės lempučių arkos. Centrinėse gatvėse suspįs žvaigždės. Piliakalnis bus papuoštas žmogaus dydžio žvaigždėmis, o Pilies parke atsiras „RockStar“ arka.

Erdvėje prie Ukmergės rajono savivaldybės pastato stovės neįprastas, „rokeriškas“ Kalėdų senelis, kuris kvies fotografuotis prie „Myliu Ukmergę“ užrašo.

Ukmergės kraštotyros muziejaus aikštėje lauks dekoratyvinė dėžė, į kurią įėję lankytojai girdės rokenrolo muziką.

Šiemet planuojama puošti daugiau miesto erdvių – į puošybą įtraukiama aikštė su „Vilkmergės“ skulptūra. Mergelė su per petį permesta gitara kvies į šventinę Ukmergę. Svarstyta čia puošti ir eglę, tačiau sumanymo atsisakyta, nes kaštai išaugtų dar labiau.

Kita nauja erdvė – pėsčiųjų takas palei Šventosios upę, kur taip pat atsiras šviečiančių arkų bei spindinčių medžių.

Organizatoriai kviečia miesto įstaigas prisidėti prie erdvių puošybos, prie įėjimų pasistatant po dvi eglutes. Taip būtų sukurtas vieningas įvaizdis visame mieste. Bendradarbiaujama su miškų urėdija dėl galimybės norintiesiems įsigyti nedidelių eglučių.

Kalėdiniu laikotarpiu laukia ir daug įdomių renginių.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *