Mieste ketinama įrengti ir naujų želdynų

Mieste ketinama įrengti ir naujų želdynų / Kultūros centro aikštė „pasipuošė“. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Ukmergė prieš savo gimtadienio šventę puošiasi. Gyventojus bei miesto svečius ir šiemet džiugins gėlynai.

Šiemet daugiamečių želdinių įrengimo keliose miesto vietose konkursą pirmą kartą laimėjo UAB „Grožio idėja“. Pasak miesto seniūnijos vyresniosios specialistės Sandros Dutkuvienės, gėlių jie pasodins ir prie centrinio pašto bei miesto laikrodžio.

Pagal sutartį „Grožio idėja“ įrengs iš viso penkis gėlynus.

„Dėl landšafto dizaino, tiksliau – apsodinimo schemos taip pat pasinaudosime UAB „Grožio idėja“ pasiūlymu“, – sakė S. Dutkuvienė.

„Pateikėme keletą sprendimų dėl vienmečių želdinių dizaino, – pasakojo „Grožio idėjos“ kraštovaizdžio dizainerė Jurga Olisevičienė.

– Darbus sutartyje nurodytuose plotuose turime atlikti iki gegužės 26 d. Įrengsime kelis visai naujus želdynus iš žydinčių krūmų ir visžalių augalų, šiek tiek dekoruosime daugiametėmis gėlėmis.“

Augalus, anot jos, rinko pagal atsparumą, nereiklumą ir dekoratyvumą: „Iš dekoratyvinių augalų kuriame žydinčius želdynus, kurie nereikalautų didelių lėšų priežiūrai ir džiugintų gyventojų akis.

Aišku, tokio tipo želdiniai save atskleis tik po poros metų, bet tai – ilgalaikė investicija, kuri su metais ne nuvertėja, o kaip tik brangsta.“

J.Olisevičienė pasakojo turinti daugiau kaip 20 metų patirties įvairiai želdinant tiek viešas, tiek privačias teritorijas.

Gėlynų priežiūros paslaugos bus perkamos. Tuo rūpinasi miesto seniūnė Zita Pečiulienė. Tačiau ji iki kitos savaitės atostogauja.

„Gėlių sodinukus pirksime ir žolę purkšime patys – miesto seniūnija. Konkursą apklausos būdu vykdysime tik dėl kitų gėlynų sodinimo bei žolės, kurią ketinama pakloti, pirkimo“, – sakė seniūnijos vyresnioji specialistė S. Dutkuvienė.

Ukmergiškiai taip pat pastebi labai gražiai gėlėmis papuoštą kultūros centro aikštę. Pagyrų dėl gėlyčių spalvų negailėję skaitytojai teiravosi, kas tuo pasirūpino.

Aikštėje pastatytos piramidės apsodintos UAB „Oliseta“, gėlių sodinukai – iš Prano Rimando Olisevičiaus gėlininkystės ūkio. Miesto gėlynais seniau ši įmonė rūpinosi kelerius metus.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *