Miesto centre „apsigyveno“ knygos

Miesto centre „apsigyveno“ knygos / Autorės nuotr.Idėją pristatė jos autorė Jurga Jackevičiūtė (dešinėje).

Pačiame miesto centre, šalia buvusios universalinės parduotuvės pastato „išdygo“ neįprastas namelis ant kojelės. Tai – viena iš rajone besirandančių atvirų bibliotekėlių, kurių paskirtis – dalytis skaitymo malonumu.

Bibliotekėlė, tikimasi, bus visada pilna knygų, o jomis mėgstantieji skaityti gali naudotis nemokamai. Žmonės kviečiami padovanoti jiems nebereikalingų knygų, ateiti jų pasiimti iš bibliotekėlės, o perskaitytas vėl čia atnešti, kad jomis galėtų naudotis kiti. Patirti skaitymo malonumą kviečiami čia pat, tiesiog prisėdus ant suolelio. 

Šią bibliotekėlę „įkurdinti“ miesto centre sumanė Vilniuje šiuo metu gyvenanti ukmergiškė menininkė Jurga Jackevičiūtė, žinoma Sally slapyvardžiu. Ketvirtadienį, atidarant bibliotekėlę, ji pasakojo norėjusi nudžiuginti gimtojo miesto žmones, skleisti idėją šviestis ir bendrauti dalijantis knygomis.

Papasakojo, kaip pasaulyje atsiradusi tokia idėja. 2009 m. vienas amerikietis po mamos, kuri labai mėgo skaityti, mirties savo kieme pastatė jos knygoms skirtą namelį. Jomis galėjo naudotis kaimynai, draugai. Dabar tokių atvirų bibliotekėlių pasaulyje – daugiau kaip 26 tūkstančiai. 

Šioji, turinti, kaip ir visos kitos, savo unikalų registracijos numerį, įrengta bendradarbiaujant su Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centru bei VšĮ „Lyderių karta“. Už pagamintą bibliotekėlę menininkė dėkinga bičiuliams, įgyvendinti idėją padėjusiems rėmėjams, knygynų, bibliotekų darbuotojams.  

Atidarymo metu bibliotekėlė iškart pasipildė knygomis – skirtomis tiek vaikams, tiek vyresniems skaitytojams, žurnalais. Leidinių atnešė idėjos autorė J. Jackevičiūtė, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, savivaldybės, Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotojai, kiti sveikintojai. Labiausiai susidomėję dovanas vartė mažieji renginio dalyviai, atlydėti savo auklėtojų.  

Pati pirmoji tokia atvira bibliotekėlė neseniai atsirado Siesikuose, o greitai bus įrengta ir šalia Vlado Šlaito viešosios bibliotekos. 

Ar nesibaiminama, kad nerakinamas ir nesaugomas „inkilėlis“ užklius piktavaliams? „Priklausys nuo žmonių sąžinės ir gerumo. Viena idėjų ir yra auklėti visuomenę. Jei sulaužys – taisysim, dar sulaužys – ir vėl taisysim, kol laužyti atsibos. Tačiau norisi tikėti, kad taip nebus, nes ukmergiškiai yra sąmoningi ir vertina gerus darbus“, – įsitikinusi Turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Lina Baublienė.

Prasmingų idėjų puoselėjimu tiki ir savivaldybės Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Lolita Gerulskienė. Sveikindama susirinkusiuosius, ji priminė, jog kiti – 2016-ieji – Seimo paskelbti Bibliotekų metais, kurie knygoms ir skaitymui suteiks dar didesnę prasmę.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *