Miesto erdvių laiku sutvarkyti nespės

Miesto erdvių laiku sutvarkyti nespės / Miesto centre liko baigiamieji darbai. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Prieš kurį laiką buvo skelbiama, kad per Ukmergės miesto gimtadienį, minimą gegužės pabaigoje, galėsime džiaugtis atnaujintomis senamiesčio erdvėmis. Dabar aiškėja, kad ne – darbai dar nebaigti.

Šiltėjant orams ukmergiškiai nekantraudami laukia, kada galės vaikštinėti ar pasisėdėti ant suolelių pilies parke, naudotis apžvalgos aikštelėmis, kopti naujai įrengtais laiptais, vedančiais į piliakalnį, laisvai keliauti centrine miesto aikšte, kada veiks fontanas, taps prieinami muziejus, paminklas ir kiti lankytini objektai.

Erdvių atidarymas ypač aktualus artėjant turizmo sezonui.

Nė vienas keliautojas neapsidžiaugs, atvykęs į statybvietę, kurioje vaikštinėti oficialiai draudžiama.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas informavo, kad centrinės miesto aikštės atnaujinimo darbų sutartis baigėsi balandį ir, siekiant spartesnio darbų įgyvendinimo, nebuvo pratęsta. Už kiekvieną dieną skaičiuojami delspinigiai. Darbų esą likę labai nedaug, vos keletas procentų visų numatytų darbų apimties.

Tačiau reikia užbaigti kloti granitą, sulyginti kraštus, suspausti. Tikimasi, kad šie darbai bus baigti „per gerą mėnesį“. Pasak direktoriaus, jau ruošiamasi atskirų teritorijų darbų atidavimui. Tikimasi, kad viena pirmųjų bus atverta erdvė su fontanu prie kraštotyros muziejaus. Tačiau kol kas jokie darbų perdavimo–priėmimo aktai dar nepasirašyti ir visa teritorija tebėra statybvietė. Laisvalaikio leidimas joje vis dar negalimas.  Darbus miesto centre vykdo UAB „Losrita“.

Rekonstrukcijos pabaigos laukiama ir mikrorajonuose. Darbai vykdomi parke prie ligoninės Dukstynos mikrorajone ir aikštėje prie Vilkmergės paminklo Pivonijos mikrorajone. Jų pabaiga pagal sutartį numatyta iki birželio 29 d.

Stebint eigą, kyla pagrįstų abejonių, ar darbai tikrai bus užbaigti laiku.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *