Miesto jubiliejaus proga – įspūdingas piešinys

Miesto jubiliejaus proga – įspūdingas piešinys / Gedimino Nemunaičio nuotr. Paveikslas jau beveik baigtas.

Ukmergės centre, ant buvusios universalinės parduotuvės sienos, greitai bus baigtas tapyti žymaus gatvės meno atstovo piešinys.

Šią vietą savo kūriniui pasirinko grafičių pradininkas Lietuvoje kaunietis Tadas Vincaitis-Plūgas. Įspūdingu piešiniu sieną jis papuoš iki Ukmergės miesto šventės. 

Ant šio 1965 metais statyto ir 2011-aisiais renovuoto pastato 10,4 m aukščio ir 7,5 m pločio sienos ryškiaspalvis konfeti piešinys tapomas su aerozoliniais purškiamais dažais.

„Konfeti – tai smulkūs įvairiaspalviai popieriaus skridinėliai, kuriais apiberiami puotos, maskarado, karnavalo dalyviai. Šiuo piešiniu noriu sukurti šventišką ir spalvotą emociją. Tam pasirinkau gaivias spalvas, kad būtų gražu ir žmonės šypsotųsi“, – sakė menininkas.

Sienos tapyba – vienas iš Ukmergės 690-ies metų jubiliejui skirtų projektų. Dar praėjusių metų rudenį buvo susitarta su šiuo garsiu menininku dėl jo kūrinio Ukmergėje.

Ukmergės rajono savivaldybės sudaryta darbo grupė miesto viešųjų erdvių vizualinės estetikos formavimo ir tobulinimo klausimams svarstyti T. Vincaičiui-Plūgui pasiūlė keletą sienos tapybai tinkamų pastatų.

Buvo pasirinktas pastarasis Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo pastatas. Minėta darbo grupė bei pastato šeimininkai iš menininko pateiktų galimo piešinio eskizų labiausiai pritarė pavadintam „Konfeti“.

Paklaustas, kokius iššūkius tenka įveikti, pradėjus tapyti ant sienos, T. Vincaitis-Plūgas teigė, kad jų ne vienas – reikia ir prie aplinkos spalvas priderinti, ir pagal sienos faktūrą piešinį parinkti, o kur dar galimos gamtos išdaigos – lietus ar vėjas.

„Ukmergės viešbutyje „Big Stone“ laikinai apsistojau iki gegužės 10-osios. Labai tikiuosi, tapybai palankių orų“, – sakė T. Vincaitis-Plūgas. Kiek piešinių ant sienų jau yra nupiešęs, jis sako neskaičiuojantis.

Su menininku bendravo ir apie jo sumanymą informavo rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *