„Mini Lietuvos“ parko vizija prie tikrovės artėja pamažu

Jonavos rajono savivaldybė prisideda prie Ukmergėje kuriamo miniatiūrų parko „Mini Lietuva“ įgyvendinimo ir planuoja perduoti Skarulių Šv. Onos bažnyčios maketą.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė sakė, kad tai – pirmasis maketas, kuris bus perimtas iš kitos savivaldybės.

Maketo įsigijimo vertė – 12 099,99 Eur, o likutinė vertė – 8 470 Eur. Pasak I. Pračkailės, kaina ir likutinė vertė skiriasi, nes vykdant finansinę apskaitą fiksuojamas turto nusidėvėjimas. Šis turtas nėra laikomas ilgalaikiu, tad jo likutinė vertė kasmet žymiai sumažėja. Kadangi maketas pagamintas pernai, bet iškart nebuvo inicijuotas jo perdavimas, šiemet likutinė vertė sumažėjusi.

Administracijos direktorė sakė, kad Miniatiūrų parke vietos maketams jau yra parengtos – padarytos terasos iš trinkelių. Siekiant maketus apsaugoti nuo drėgmės planuojama įrengiant juos pakelti ant postamentų. Tam teks ieškoti papildomų lėšų.

Postamentas reikalingas Ukmergę reprezentuosiančiam Prezidento Antano Smetonos dvaro maketui, kuris pagamintas jau seniai ir yra saugomas kraštotyros muziejuje. Ar postamentas reikalingas ir iš Jonavos rajono savivaldybės atkeliaujančiam maketui, dar nežinoma. „Pirma reikia įvertinti, ką gauname“, – sakė direktorė. Pagaminto maketo gyvai ji dar nematė – tik nuotraukoje.

Direktorės žiniomis, Jonavos Skarulių Šv. Onos bažnyčios miniatiūros ilgis – 167 cm, plotis – 80 cm, o aukštis – 160 cm. Gaminant miniatiūrą buvo naudojamas perdirbtas ir antriniam panaudojimui pritaikytas tvirtas plastikas.

Pasiteiravus, kada pirmieji maketai papuoš parką  „Mini Lietuva“, I. Pračkailė sakė, kad statyti vieną ar du maketus neprasminga: „Jie gana brangiai kainuoja. O žinome, kad mieste, nors ir yra kameros, įrenginiai dažnai nuniokojami, sugadinami.“

Pasiteiravus, kaip bus su kitas šalies savivaldybes reprezentuojančių objektų maketais, informavo, kad rajono savivaldybės biudžete yra numatyta pinigų jų gamybai. „Kadangi ne visos savivaldybės pasiryžusios prisidėti prie mūsų projekto „Mini Lietuva“, jį vystysime patys.

Planuojame pagaminti didžiuosius miestus – Vilnių, Kauną ir Klaipėdą – reprezentuojančių objektų maketus“, – atskleidė administracijos direktorė.

Nors su atskiromis savivaldybėmis jau buvo suderinti tam tikri objektai, ką jie norėtų matyti mūsų parke, pasikeitus valdžiai kai kuriose keičiasi ir požiūris.

I.Pračkailė sakė, kad pavyzdžiui, Vilnius nebuvo pateikęs pozicijos, kokį objektą norėtų matyti mūsų parke. „Galvojame, kad Vilnių atspindėtų Katedra su varpine, Kauną – Rotušė“, – dalijosi direktorė.

Daugiau svarstymų būta dėl to, koks objektas atspindėtų Lietuvos uostą Klaipėdą. Galvota apie jo simboliu laikomą laivą-restoraną „Meriadinas“, tačiau laivas turi daug stiebų – tai būtų nepatvarios, greitai lūžtančios maketo detalės. Norėta, kad objektą sudarytų vientisos ir tvirtos detalės, ne taip lengvai sugadinamos. Taigi nuspręsta, kad Klaipėdą reprezentuos „Old Mill Hotel“ pastatas, įsikūręs Danės krantinėje, tad visiems žinomas.

Anot I. Pračkailės, Ignalina buvo žadėjusi perduoti iš medžio pagamintą objekto maketą, tačiau, matyt, Savivaldybės planai pasikeitė ir dabar neplanuoja perduoti.

Utena, su kuria bendradarbiaujama, norėtų prisidėti, tačiau neranda pastato, kuris reprezentuotų savivaldybę, tad galvoja apie koncepciją – galbūt tai galėtų būti ne pastatas, o kitokio pobūdžio objektas.

Kol maketai gaminami, parkas „Mini Lietuva“ ir be jų tampa ukmergiškių ir iš kitur atvykstančių lankytojų traukos vieta. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *