Motociklininkui – šalmai svarbūs gyvybiškai

Jeigu Jums atrodo, kad mėgaujantis motociklo galia speciali apranga nėra svarbi, tai sutikite, kad be šalmo – nei iš vietos. Džiugu, kad vis daugiau žmonių tai suvokia. Žinoma, kad geriausia rinktis specialią aprangą nuo galvos iki kojų galiukų, tačiau taupantys turėtų rinktis bent jau geros kokybės šalmus.

Rinkoje siūlomi moto šalmai yra labai įvairūs. Kad ir kokio tipo šalmas bus pasirenkamas, visi jie skirti vienam dalykui – apsaugoti jūsų galvą avarijos atveju. Dėl to prioritetas turi būti ne tik stilius, tačiau sertifikuotas, patikimos kokybės gaminys.

Šalmų tipų pasiūla – auga

Renkantis šalmus pirmiausia reikia susipažinti su tipais. Kiekvienas jų pasižymi tam tikromis savybėmis, kurios atitinka važiavimo patirtis.

  • Visiškai uždari šalmai. Šie šalmai suteikia aukščiausią apsaugos lygį. Tobulas, pats geriausias pasirinkimas  važiuojant dideliu greičiu arba kai yra blogos oro sąlygos.
  • Atlenkiami šalma. Šio modelio turi nuimamą priekinį skydelį. Jis suteikia daugiau gryno oro.Taip pat gerinas matomumą. Jie yra geras pasirinkimas važinėjimui mieste.
  • Krosiniai šalmai. Šalmai skirti bekelės važinėjimui. Kadangi turi ilgą snapelį, tai džiugina apsauga nuo purvo bei akmenų.
  • Pusiniai šalmai. Šio modelio šalmai suteikia mažiausią apsaugos lygį, tačiau yra visai patogūs.

Renkantis motociklo šalmą – reikia atsižvelgti į savo važiavimo stilių, biudžetą ir asmeninius poreikius. Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad šalmas gerai priglunda ir atitinka saugos standartus.

Šalmo pasirinkimo vertinimo aspektai

Žinoma, reikia vertinti ne tik šalmo tipą, tačiau ir kitus aspektus, kurie padės atrasti labiausiai poreikius tenkinančius modelius.

Štai keletas papildomų patarimų – kaip pasirinkti motociklo šalmą.

  • Išbandykite įvairius šalmų tipus, kad rastumėte tokį, kuris jums patogiai priglunda.
  • Įsitikinkite, kad šalmas dengia visą jūsų galvą ir kaklą.
  • Šalmas turi turėti sandarų skydą, kuris neleidžia vėjui patekti į akis.
  • Pasirinkite šalmą su gera vėdinimo sistema, kad vasarą nebūtų per karštq.
  • Įsitikinkite, kad šalmas atitinka DOT arba Snell saugos standartus.

Motociklo šalmas yra svarbi jūsų saugos įrangos dalis. Pasirinkę tinkamą šalmą ir tinkamai jį dėvėdami –  galite padidinti savo galimybes išlikti saugiems avarijos atveju.

Motociklininkai Lietuvoje: statistika iškalbinga

Motociklų avarijos Lietuvoje kelia rimtą susirūpinimą. Nors motociklai sudaro tik nedidelę transporto priemonių dalį šalyje – motociklininkai patiria neproporcingai didelę dalį sunkių traumų ir mirčių keliuose lygį. 2022-ais metais, remiantis Statistikos departamento ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos duomenimis – įvyko 339 eismo įvykiai, kuriuose dalyvavo motociklininkai: žuvo 17 motociklininkų ir 6 su motociklu važiavę keleiviai. Sunkiai sužeisti 173 motociklininkai ir 16 su motociklu važiavę keleiviai. Palyginimui su 2021-ais metais – įvyko 325 eismo įvykiai, kuriuose dalyvavo motociklininkai. Žuvo 18 motociklininkų ir 4 su motociklu važiavę keleiviai. Sunkiai sužeisti 165 motociklininkai ir 17 su motociklu važiavę keleiviai.

Dažniausios avarijų priežastys – motociklininkų padarytos klaidos. Dažniausiai pasitaikančios: neatidumas (važiavimas išsiblaškius, naudojantis telefonu), per didelis greitis, vairavimas apsvaigus nuo alkoholio ar narkotikų, neteisingas atstumo įvertinimas bei nepaisymas kelio ženklų ir signalų.

Motociklų avarijos yra rimta problema Lietuvoje. Svarbu, kad motociklininkai ir kiti eismo dalyviai imtųsi atsargumo priemonių, kad sumažintų avarijų skaičių ir sunkių pasekmių riziką. Tinkama apranga – viena iš priemonių. Žinoma, reguliariai prižiūrėkite motociklą bei tobulinkite savo vairavimo įgūdžius. Galiausiai, būkite atidūs ir susikaupę kelyje, laikykitės saugaus greičio.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *