Muziejuje – naujos paslaugos

Muziejuje – naujos paslaugos /

Ukmergės kraštotyros muziejus numato teikti daug naujų paslaugų. Kai kurios dabartinės paslaugos ir bilietai į muziejų brangsta.

Muziejaus ir jo skyrių lankymas brangsta nuo 1 iki 2 eurų, moksleiviams, pensininkams – nuo 30 centų iki euro. Apžvalgos bokšto lankymo kaina išlieka 1 euras, bet moksleiviams, pensininkams buvo nemokama, o dabar kainuos eurą. Valandos ekskursija su gidu po muziejaus ar jo skyrių ekspozicijas kainavo 8 eurus, dabar bus 12.

Muziejaus direktorė Vaidutė Sakolnikienė sako, kad kainas lygino su kitais rajonais. Pasak jos, ukmergiškiai sales gali aplankyti ir nemokamai – tokia galimybė atsiranda čia vykstančių nemokamų renginių dalyviams. Tuo tarpu atvykusiems ekskursantams, pasak direktorės, apsilankymas neturėtų būti daug pigesnis nei kituose šalies muziejuose.

Nuo šiol Ukmergės kraštotyros muziejus siūlys daug naujų paslaugų užsieniečiams. Ekskursijos po muziejų, po Ukmergės miestą, gamtos paminklų, dvarų, kitų memorialinių vietų lankymas numatytas ir užsienio kalba. Šių paslaugų kainos – nuo 15 iki 40 eurų už akademinę valandą.

Labai daug naujų įdomių mokamų kulinarinių pramogų vyks Užugirio dvare. Čia numatoma „duoniukų“ kepimo edukacija pagal Prezidento sesers Julijos receptą, meduolių kepimo edukacija pagal Prezidento žmonos Sofijos receptą, programos „Prezidento A. Smetonos mėgstami valgiai“, „Pieno kelias: sviesto ir sūrio gamyba naudojant senovinius gamybos įrankius“, kaimiškų sūrių su namine duona ir sviestu, žuvienės degustacija. Edukacijos numatomos lietuvių ir užsienio kalbomis.

Taip pat numatomas užsakomasis renginys „Gyvoji Užugirio dvaro diena“, kurioje – pasivažinėjimas arkliais pakinkytomis karietomis, etnografinė vakaronė ar romansų popietė su ansambliu „Pyniava“. Tokių linksmybių, kuriomis turėtų susidomėti, pavyzdžiui, naujų pramogų ieškančios įmonės, ekskursijų rengėjai, kainos – nuo 300 iki 600 eurų.

Brangiausios muziejaus paslaugos – istorinė-rekonstrukcinė edukacija su klubu „Miško broliai“ ir pasivažinėjimas pokario partizanų takais, partizanų mūšio rekonstrukcija. Numatyta 1500 eurų kaina. Istorinės-rekonstrukcinės edukacijos su klubu „Miško broliai“ kaina 1100 Eur.

„Žinoma, mums nuo tos sumos tektų tik nedidelis procentas“, – sako V. Sakolnikienė.

Pasak jos, šitaip muziejus uždirbs daugiau specialiųjų lėšų, kas leis įgyvendinti ekspozicijų ir paslaugų kokybės gerinimo projektus.

Kita vertus, muziejininkai siūlo ir daug nemokamų veiklų. Jie nemokamai skaito paskaitas mokyklose. Muziejuje nemokamai pamokas savo mokiniams veda mokytojai.

Naujoms kainoms ir naujoms veikloms praėjusią savaitę pritarė rajono taryba.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *