Nemokantys vietinės rinkliavos „draugaus“ su išieškotojais

Gedimino Nemunaičio nuotr. Apie 2 tūkstančius ukmergiškių už komunalinių atliekų surinkimą atsiskaityti vėluoja.

Ukmergės rajono savivaldybė praėjusią savaitę paskelbė priminimą dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą skolų apmokėjimo. To nepadariusiųjų laukia nemaloni pažintis su išieškotojais.

Gyventojai raginami susimokėti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą skolas, sukauptas iki 2023 m. gruodžio 31 d. – tai yra už praėjusius metus. Atkreipiamas dėmesys, kad neapmokėtos skolos bus perduotos skolų išieškojimo įmonei UAB „Julianus portfolio“.

Rajono savivaldybės administracijos Mokesčių skyriaus vedėja Aušra Šičkinienė sakė, kad tokius priminimus apie skolų išieškojimą gauna visi – šis tekstas yra mokėjimo lapeliuose. Dabar priminimas buvo paskelbtas atskiru pranešimu todėl, kad priartėjo terminas, kada Savivaldybė perduoda skolininkų už praėjusius metus sąrašą išieškotojams.

Vedėja priminė, kad mokėjimai už vietinę rinkliavą išskirstyti ketvirčiais. Atkreipė dėmesį, kad išieškomos bus tik už 2023 metus susidariusios skolos, o už šiuos metus skolos dar nefiksuojamos, nes žmonės moka skirtingai: vieni – ketvirčiais, kiti – už visus metus. Tad šių metų skolos išieškotojams bus perduodamos kitais metais.

Pasak A. Šičkinienės, dauguma gyventojų laiku sumoka vietinę rinkliavą ir šį pranešimą gali ignoruoti. „Kiek gyventoju šiemet jau susimokėjo, o kiek dar ne, negaliu tiksliai pasakyti, nes neturime galimybių išfiltruoti“, – sakė ji. Vis tik pastebėjo, kad kasmet į „juodą sąrašą“ patenka per 2 tūkst. skolininkų. Susikaupusios skolos būna skirtingo dydžio – nuo labai mažų, skaičiuojamų centais, iki tikrai didelių, viršijančių tūkstantį eurų.

Skolų susidarymo priežastys taip pat įvairios: pasitaiko, kad gyventojai būna išvykę į užsienį, kiti negali tuo metu sumokėti, dar kiti – tiesiog pamiršta ir priminimas jiems praverčia.

Vedėja pasidžiaugė, kad ukmergiškiai geranoriškai reaguoja į priminimą. „Žmonės suaktyvėjo, skambina, tikslinasi, kiek jiems dar liko mokėti.“ Pasak jos, gerai, kad gyventojai reaguoja dabar, nes, kai skolą išieško išieškotojas, tenka papildomai mokėti skolos administravimo mokestį, kuris yra apie 5–6 eurus. Mokestis, jos žiniomis, priklauso nuo išieškomos sumos ir laikotarpio. „Kartais išieškoma suma būna mažesnė nei skolos administravimo mokestis, todėl tikrai neverta laukti“, – kalbėjo vedėja.

Pasak A. Šičkinienės, išieškotojams ne iš visų asmenų pavyksta išieškoti skolas. Rugsėjo mėnesį Savivaldybės administracija atsiima nebaigtas bylas ir rudenį jas rengia teismui. Didžiąja dalimi teismas skolas priteisia ir tik pavieniais atvejais (jei nepavyksta rasti skolininko ar dėl kitų priežasčių) ne. Jei asmuo nevykdo teismo sprendimo ir toliau delsia sumokėti skolas, tada jo byla perduodama antstoliams, kurių išieškojimo terminai ilgesni, o mokesčiai kur kas didesni.

Dalintis
1  komentaras
  • Negi per 6 mėnesius nuo 2023 metų gruodžio mėn. Ukmergės sav.mokesčių skyrius nesugeba sukontroliuoti kas sumokėjo vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą o kas ne : gyventojų skaičius Ukmergėje apie 20000 , o mokėtojų dar mažiau ir visiems siunčia gąsdinimus su įtraukimu į skolininkų sąrašus ir perdavimą UAB „Julianus portfolio” ir Mokesčių skyriaus vedėja Aušra Šičkinienė tuo džiaugiasi.Dirbti reikia kaip priklauso o ne žmones gąsdinti ir tuo džiaugtis.Užsibarikadavę savivaldybėje kad paprasti žmonės nepatektų ir tinderį muša o ne dirba : gėda ir vedėjai ir merui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *