„Nenuoramos“ išaugo – spektaklius rodys ne tik vaikams

„Nenuoramos“ išaugo – spektaklius rodys ne tik vaikams /

Jau 25-ą kartą Ukmergės kultūros centre vyks tradicinis pavasarinis respublikinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Nenuoramos“.

Tačiau šiemet jis bus kitoks – pirmą kartą „išaugintas“ į „Nenuoramos plius“, įtraukiant suaugusiųjų mėgėjų teatrus.

Į „Nenuoramų“ festivalį kovo 24–25 dienomis atkeliaus 9 vaikų ir jaunimo teatrai iš visos Lietuvos. Profesionalūs režisieriai ir aktoriai ves edukacijas bei teatro laboratorijas.

Organizatoriai žada, kad bus pristatyta retrospektyva iš jau įvykusių festivalių, kuriama teatro gatvė.

Didžiausia šiųmečių „Nenuoramų“ staigmena – balandžio 1 d. vyksiantis suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalis „Nenuoramos plius“.

Organizatoriai žada, kad festivalis bus toks pats linksmas, kaip juokų ir pokštų diena, ir toks permainingas, kaip pavasaris.

Žiūrovai patirs detektyvinę istoriją, aistringas piršlybas klaidžios Ukmergės miesto istorijos užkaboriuose, o vakare ,,įstrigs gerume po žvaigždynais…“.

Pirmajame suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalyje „Nenuoramos plius“ dalyvaus kolektyvai iš kelių rajonų.

Rokiškio liaudies teatras pristatys spektaklį ,,Kur dingo Elizabet?“ pagal Robert Thomas pjesę ,,Spąstai“ (režisierė – Violeta Mičiulienė). Tai – nuotaikingas detektyvas, kurio veiksmas rutuliojasi Šveicarijoje. Kalnuose dingo jauna moteris Elizabet. Jos vyras deda viltis į vietinį komisarą. Tačiau, kai moteris atsiranda, išaiškėja, kad ji ne jo žmona. Tai kur tikroji Elizabet?

Nors spektaklis žaižaruoja humoru, žiūrovams nederėtų užsimiršti, kad jie atėjo žiūrėti detektyvo. Čia svarbi kiekviena frazė, kiekvienas gestas. Ir tik spektaklio pabaigoje iš daugybės užuominų, it iš smulkiausių dėlionės detalių, ima ryškėti bendrasis vaizdas. Tačiau, kaip ir dera detektyvo žanrui, kulminacija tampa staigmena žiūrovams.

Utenos kamerinis teatras atvyks su spektakliu pagal A. Čechovo ,,Piršlybas“ (režisierius – Šarūnas Kunickas). Tai – komiškas spektaklis, atskleidžiantis tuščias žmonių ambicijas ir bereikšmius principus. Visa tai išprovokuoja absurdiškiausias situacijas, kurios veda į nesusikalbėjimą, konfliktus ir nutolimą nuo esminių vertybių.

Pasirodo, kad nuo principo iki šeimyninės laimės – tik vienas žingsnis. Ir kas pasakė, kad iš išskaičiavimo negali prasidėti meilė?

Ukmergės kultūros centro mėgėjų teatras ,,Vilko pėdsakas“ parodys spektaklį ,,Senosios Ūkmergės nutikimai“ (scenarijaus autorė ir režisierė – Skaistė Vasiliauskaitė-Dančenkovienė).

Jis sukurtas pagal archyvų medžiagą ir tarpukario spaudos publikacijas apie Ukmergę. Personažų lūpomis kalba senojo daugiataučio miesto gyventojai. Jie ir piktinasi, ir džiaugiasi, ir myli. Aptaria politiką ir vieni kitus. Dalindamiesi savo mintimis, jie pasakoja miesto istoriją ir leidžia pažvelgti į gyvenimą prieš šimtmetį.

Po spektaklių užvėrus didžiosios kultūros centro salės duris, veiksmas persikels į gretimą salę, kur lauks akustinis vakaras – rašytojo ir aktoriaus Juozo Gaižausko knygos „Pasibaidęs Dievo žirgas“ pristatymas ir autorinių dainų koncertas „Įstrigę gerume po žvaigždynais“ kartu su aktore Emilija Latėnaite.

Vakaro metu bus galima įsigyti autoriaus knygų su parašu, dedikacija ir specialiais auksiniais antspaudais.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *