Nustatytos 2016 metų elektros energijos kainos

Nustatytos 2016 metų elektros energijos kainos / Nustatytos 2016 metų elektros energijos kainos

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) lapkričio 27 dieną, penktadienį, paskelbė elektros energijos kainas, kurios įsigalios nuo 2016 metų sausio 1 dienos. Naujas elektros energijos kainas reikės taikyti, kai bus atsiskaitoma už sausio mėnesį suvartotą elektros energiją.

Pasak LESTO generalinio direktoriaus Aido Ignatavičiaus, bendrovės teikiamų elektros skirstymo paslaugų dalis sudaro apie 25 proc. galutinės elektros energijos kainos gyventojams. Kitąmet svertinė skirstymo paslaugos kaina mažėja šiek tiek daugiau nei 1 procentu.

„Tam įtakos turi nuolat didinamas veiklos efektyvumas. Būtent dėl efektyvesnės mūsų veiklos skirstymo kaina mažėjo pastaruosius ketverius metus. Teigiamos įtakos mūsų veiklos efektyvumui ateityje taip pat turės planuojamas LESTO ir gamtinių dujų skirstymo bendrovės „Lietuvos dujos“ sujungimas“, – sakė LESTO vadovas

Pažymėtina, jog dėl priimtų Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo įstatymo pataisų VKEKK gruodžio mėnesį planuoja koreguoti 2016 metų viešuosius interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) kainą. Tokiu atveju galutinės 2016 metų elektros energijos kainos būtų perskaičiuojamos ir skelbiamos iš naujo.

Nuo 2016 metų sausio 1 dienos „Standartinio“ vienos laiko zonos tarifo plano, kuriuo šiuo metu atsiskaito 70 proc. privačių LESTO klientų, kaina bus 12,40 cento už kWh – tai 3,9 proc. mažiau nei šiemet. 2015 metais šį planą pasirinkę LESTO klientai moka 12,90 cento už kWh.

LESTO klientai, pasirinkę „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą, kitąmet mokės 13,50 cento (dienos metu darbo dienomis) ir 9,70 cento už kWh (nakties metu ir savaitgaliais). Dviejų laiko zonų tarifo planai rekomenduojami tiems klientams, kurie daugiau nei 28 proc. elektros energijos suvartoja naktimis ir savaitgaliais.

2016 metais  „Elektrinių viryklių“ vienos laiko zonos tarifo plano kaina bus 12,30 cento už kWh – 3,1 proc. mažiau nei šiemet. Daugiau elektros energijos vartojantiems gyventojams LESTO 2016 metais ir toliau siūlys tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“ su pastoviąja kainos dalimi.

Verslo klientams, gaunantiems elektros energiją iš vidutinės įtampos tinklų, nuo 2016 metų persiuntimo paslaugos kainos vidutiniškai mažės apie 0,16 cento (arba 4,8 proc.) už kWh, iš žemosios įtampos tinklų –  vidutiniškai mažės 0,04 cento (arba 0,8 proc.) už kWh. Konkrečių verslo klientų išlaidos už elektros energijos persiuntimo paslaugą gali skirtis.

LESTO klientus ragina pasirinkti tokį mokėjimo už sunaudotą elektros energiją tarifo planą, kuris geriausiai atitinka jo poreikius. Jei nežinote, kurį tarifo planą pasirinkti arba norite pasitikrinti, ar dabar naudojamas tarifo planas yra tinkamiausias, siūlome pasinaudoti LESTO tinklalapyje esančiomis tarifų skaičiuoklėmis.

Nežinantiems, kaip ir kurį tarifo planą geriausia pasirinkti, visuomet patars bendrovės specialistai trumpuoju informacijos numeriu 1802, savitarnos svetainėje www.manoelektra.lt ar artimiausiame klientų aptarnavimo centre.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *