Nustebino kainos už paslaugas

Nustebino kainos už paslaugas /

Miškų gatvėje bute gyvenantis vyriškis piktinosi UAB Ukmergės butų ūkio meistrų teikiamomis paslaugomis, tiksliau – jų kainomis.

Pasakojo, kad sugedo tualeto bakelis. Jis pats nupirko naują sistemą, senąją išardė, o specialistus pasikvietė tik įdėti naująją. „Atvažiavę nė pusvalandžio neužtruko, bet kaina labai nustebino – sumokėjau 28 eurus“, – sakė jis.

Teigė, kad po kurio laiko vėl kreipėsi į įmonės darbuotojus, nes sistema nefunkcionavo tinkamai: „Paprašiau, kad atvažiuotų pareguliuoti, tai už atvažiavimą ir pažiūrėjimą reikėjo sumokėti 15 eurų…“

Gyventojui tokios kainos atrodo neadekvačiai didelės. Jis teiravosi, koks yra šios įmonės teikiamų paslaugų kainynas, pagal ką jis nustatomas. Tikino ir iš pažįstamųjų pasakojimų girdėjęs, kad Butų ūkis „baisiai lupa“: „Laiptinėje lemputę dėjo – keliasdešimt eurų, kitam kažkokią „šlangelę“ pakeitė – 18 eurų. Ar ne per didelės kainos?“

Žmogus taip pat norėjo sužinoti, kur galima atsakyti į ukmergiškiams kiek anksčiau platintos anketos klausimus apie Butų ūkio paslaugas. Mat kurį laiką buvo išvykęs, o grįžęs anketos nei savo pašto dėžutėje, nei kitur nerado. Neslėpė – labai norintis pasiskųsti dėl tokių, jo manymu, nesąmoningų įkainių.

Ukmergės butų ūkio direktoriaus Giedriaus Pociaus teigimu, tai, kiek reikia mokėti, priklauso nuo kelių dalykų. „Visų darbų kainos yra skaičiuojamos vadovaujantis patvirtintais darbų įkainiais pagal darbų rūšis bei atsižvelgiant į darbuotojų faktiškai sugaištą laiką“, – aiškino jis.

„Visais atvejais mokesčiai imami tik už atliktus darbus, suteiktas paslaugas. Jei gyventojas mano kitaip, kviečiame atvykti į įmonę, kur galėsime išsamiau aptarti šitą klausimą. O vienos lemputės pakeitimas tikrai nekainuoja keliasdešimt eurų. Tačiau yra buvę nemažai atvejų, kad reikia pakeisti ne vieną ir net ne dvi lemputes iš karto arba šalia lemputės keitimo atlikti kitus darbus“, – tikino G. Pocius.

Taip pat teigė, kad gyventojų nuomonės tyrimą apie Butų ūkio teikiamas paslaugas atlieka savivaldybės administracijos užsakyta įmonė: „Todėl negaliu atsakyti apie apklausos anketas. Tačiau visais atvejais kviečiame gyventojus pareikšti savo pastebėjimus tiesiogiai įmonei.“

Pasak savivaldybės Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistės Daivos Zimblienės, galimybių dalyvauti minėtoje apklausoje nebėra: „Gyventojas, deja, pavėlavo pareikšti savo nuomonę. Apklausa buvo vykdoma nuo vasario mėnesio.“

Jos teigimu, dėl menko gyventojų aktyvumo netgi buvo pratęstas apklausos terminas.

„Šiuo metu kaip tik apdorojami apklausos rezultatai. Jos vykdytojai žadėjo viską pristatyti dar šį mėnesį“, – sakė D. Zimblienė. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *