Oranžinių maišelių negavo

Oranžinių maišelių negavo /

Mūsų skaitytoja Aldona pasakojo, kad lapkričio pradžioje pasibaigus oranžiniams maišeliams, kurie skirti maisto atliekoms rūšiuoti, paprašė, kad žentas, priduodamas padangas, jų paimtų iš didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės. Kaip skelbiama viešoje informacijoje, ten jie dalijami. Tačiau aikštelėje maišelių negavo.

Moteris, gyvenanti Deltuvos gatvėje, sakė, kad šis oranžinių maišelių dalijimo punktas, esantis Gerseniškių gatvėje, yra arčiausiai jos namų, važiuoti į miesto seniūniją ar Butų ūkį vien dėl maišelių – gana toli. Tad, negavusi, nusivylė. Teiravosi, ar jie iš viso yra dalijami šioje aikštelėje.

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės operatorius Stasys Jackūnas patvirtino, kad punkte oranžiniai maišeliai dalijami. „Taip sutapo, kad tuo metu jų, matyt, neturėjome, buvo pasibaigę. Pas mus sandėlio nėra, maišelių atsargos papildomos. Šeštadienį irgi paskutinius atidavėme. Sekmadieniais ir pirmadieniais nedirbame. Šiandien užsakiau, kad papildytų. Atveš. Paprastai, užsakius, atveža operatyviai“, – antradienį sakė jis. 

Oranžinių maišelių dalijimo gyventojams pilotinį projektą įgyvendina Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras. Maišelių dalijimą žmonėms koordinuoja rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyrius. Pasibaigus maišeliams aikštelėje, operatorius jų gauna iš savivaldybės arba miesto seniūnijos.

S.Jackūno duomenimis, nuo gegužės mėnesio, kai startavo pilotinis projektas, aikštelėje išdalintos aštuonios dėžės tokių maišelių. „Būna, kad žmonės prašo maišelių – rugsėjį, spalį daug išdalijome, o būna, kad per dvi savaites niekas nepaprašo“, – kalbėjo operatorius. Pasakojo, kad per dieną priima iki 80-ies žmonių, norinčių priduoti atliekas, o maišelių dalijimas yra tik papildoma veikla. Jo manymu, negavus maišelių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje, neverta daryti tragedijos – jų galima gauti seniūnijoje arba Butų ūkyje, arba dieną kitą palaukus vėl paprašyti aikštelėje.

Operatorius priminė, kad šiuo metu gyventojai aikštelėje gali gauti ir talpas aliejaus atliekoms kaupti, kad nepiltų panaudoto aliejaus į nutekamuosius vamzdžius ir neterštų gamtos. Tai – 3,5 l plastikinės talpos. Jų gauta apie 3 tūkst. vienetų, tačiau žmonės dar neskuba prašyti. „Ima, bet ne masiškai“, – sakė S. Jackūnas. Sukauptą aliejų galima atvežti į aikštelę priduoti. Tačiau kol kas dar nepriduota nė gramo.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *