Paliko galioti dabartinius žemės mokesčio tarifus

Savivaldybės taryba nustatė žemės mokesčio tarifus kitiems metams. Ukmergės rajone nutarta jų nei mažinti, nei didinti, o palikti dabar galiojančius.

Diskusiją dėl šių tarifų rajono savivaldybė su rajono ūkininkais buvo surengusi kovo mėnesį. Tada ūkininkai patys priėmė sprendimą, kad nereikia mažinti nustatytų žemės mokesčio tarifų, tačiau gautas pajamas nukreipti į kaimo infrastruktūros gerinimą. Daugiausia dėmesio raginta skirti melioracijai bei kaimo kelių ir gatvių priežiūrai.

Atsižvelgiant į minėtą diskusiją Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu nutarta 2025 m. palikti dabar galiojančius mokesčio tarifus.

Kaip ir šiemet 4 proc. tarifas galios apleistai žemės ūkio naudmenų žemei ir kitos paskirties apleistai žemei.

Nustatyti neapmokestinamųjų žemės sklypų dydžiai asmenims, kurių šeimose nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas iki 40 proc. darbingumo lygis arba kurie yra sukakę senatvės pensijos amžių ar yra nepilnamečiai: mieste – 0,1 ha, kitose rajono teritorijose – 1,5 ha.

Vidutinis 1 ha žemės ūkio paskirties žemės mokestis Ukmergės rajone pernai buvo 15,9 Eur, lengvatos sudarė 274,5 tūkst. Eur.

Pernai į savivaldybės biudžetą iš žemės mokesčio buvo gauta 1 605,4 tūkst. Eur pajamų, iš jų 1 444 tūkst. Eur sumokėjo fiziniai asmenys ir 161,4 tūkst. Eur  – juridiniai asmenys.

Savivaldybės tarybos sprendimu nustatyti ir Nekilnojamojo turto mokesčio tarifai. Jie gali būti nuo 0,5 iki 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės.

Kadangi Ukmergės rajone nuo praėjusių metų mokesčio tarifai buvo padidinti 0,1 proc., Savivaldybės tarybos sprendimu nutarta kitiems metams jų nekelti.

Biudžeto ir ekonominės plėtros komitete diskutuota dėl sprendimo nustatyti atskirą mokesčio tarifą atsinaujinančių išteklių energiją naudojantiems energijos gamybos statiniams (vėjo jėgainėms, saulės šviesos energijos elektrinėms, saulės šilumos energijos kolektoriams ir kitiems) bei jo dydžio.

Savivaldybės tarybai pritarus, nustatyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai Ukmergėje 2025 m. mokestiniam laikotarpiui: 0,6 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės – fiziniams asmenims; 0,8 proc. – juridiniams asmenims, atitinkantiems labai mažų įmonių apibrėžimą; 1 proc. – kitiems juridiniams asmenims, 3 proc. – atsinaujinančių išteklių energiją naudojantiems energijos gamybos statiniams (vėjo elektrinėms (jėgainėms), saulės šviesos energijos elektrinėms, saulės šilumos energijos kolektoriams ir kitiems); 3 proc. – juridiniams ir fiziniams asmenims už neprižiūrimas ir apleistas patalpas ir statinius.

Pernai į savivaldybės biudžetą gauta 874,6 tūkst. Eur iš nekilnojamojo turto mokesčio. Fiziniai asmenys sumokėjo 19,2 tūkst. Eur, o juridiniai asmenys – 855,4 tūkst. Eur.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *