Paminėta Laisvės gynėjų diena

Paminėta Laisvės gynėjų diena / Iškilmingas minėjimas miesto centre prie „Lituania Restituta“ paminklo. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Sausio 13-ąją ukmergiškiai drauge su visa Lietuva minėjo Laisvės gynėjų dieną.

Miesto centre, prie paminklo „Lituania Restituta“, buvo kūrenamas didelis laužas, verdama arbata, vyko minėjimas 1991-ųjų metų įvykiams atminti ir aukoms pagerbti. Simboliniame sniego kalnelyje sugulė žuvusiųjų už Lietuvos laisvę nuotraukos, buvo garsiai skaitomi jų vardai ir pavardės, didvyriai pagerbti tylos minute.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-os rinktinės Ukmergės 805-osios kuopos savanoriai pagarbą atidavė šautuvų salvėmis, skirtomis žuvusiems, kovojusiems už Lietuvos Laisvę ir mūsų valstybės klestėjimui.

Į susirinkusiuosius kreipėsi rajono meras Rolandas Janickas. Dainavo jungtinis Ukmergės kultūros centro kolektyvų „Vyturys“, „Magnificat“, „Tremtinys“, „Bočiai“, „Žemyna“ choras. Renginyje dalyvavo Vilniaus Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Ukmergės 2-oji šaulių kuopa.

26 metų senumo įvykiai buvo įprasminti parodomis. Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje vyko literatūros valanda „Sausio 13-oji. Išsaugoję Laisvę“, surengta ir dokumentų paroda. Kraštotyros muziejuje surengta dokumentų ir fotografijų paroda iš Seimo kanceliarijos „Laisvės gynimas 1991 m.“.

Vakare Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos mišios už Laisvės gynėjus. Penktadienį prasmingi renginiai vyko rajono mokyklose ir vaikų darželiuose.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *