Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena

Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena / Dainiaus Vyto nuotr. Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos renginyje.

Gruodžio 3-iąją pasaulyje minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena.

Šią dieną siekiama supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje.

Skambant sveikinimams, padėkoms ir muzikai, Ukmergės kultūros centre vyko šventė, skirta šiai dienai paminėti.

Renginyje susirinkusius neįgaliuosius, jų artimuosius ir globėjus pasveikino Seimo narys Algirdas Stončaitis, Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas, vicemeras Eugenijus Kuodelis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė ir kiti svečiai.

„Daugelis iš Jūsų esate pavyzdys stiprybės, gebėjimo nenuleisti rankų, gyvenimiško entuziazmo ir tikėjimo gerumu bei sėkme. Džiaugiuosi, kad mūsų rajono žmonės su negalia aktyviai dalyvauja įvairiausiose veiklose, dažnai savo gebėjimais bei užsidegimu įkvėpdami ir sveikuosius. Noriu tikėti, kad kiekvienas, kokia bebūtų jo negalia, bus visur priimtas, jausis gerbiamas, mylimas ir reikalingas. Įdomių ir prasmingų dienų!“ – sveikino susirinkusiuosius meras D. Varnas.

Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos proga už ilgametę aktyvią veiklą, žmonių tikėjimo ir pasitikėjimo skatinimą mero padėkos įteiktos: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Ukmergės rajono filialo narei Elvyrai Balakauskienei, Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos narėms Janinai Badokienei ir Aldonai Bešėnienei, Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos narei Leonorai Jasinavičienei, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos narei Laimutei Klevinskienei, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Ukmergės Viltis“ narei Mildai Murauskaitei, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos darbuotojui Linui Puikiui, Ukmergės neįgaliųjų sporto klubo „Vilkmergė“ nariui Konstantinui Trusovui, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos nariui Gintarui Unikui bei sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Ukmergės Viltis“ tarybos pirmininkei Stanislavai Vilčinskienei.

Renginyje dalyvavo Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Kartos“ (vad. Zita Kviklienė), Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos vokalinis ansamblis „Daina“ (vad. Audronė Baronienė), savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės atstovai, įvairių neįgaliųjų bendruomenių nariai, kiti svečiai.

Renginio metu koncertavo Dusetų kultūros centro tradicinė kapela „Sadūnai“ (vad. Ramūnas Lisinskas).

Praėjusių metų duomenimis, Ukmergės rajone gyveno 3 053 asmenys su negalia: 202 neįgalūs vaikai, 2 067 darbingo amžiaus ir 784 pensinio amžiaus neįgalieji.

Šia žinia rajono savivaldybės svetainėje pasidalino Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Chrisija Kvietkauskienė.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *