Pasirašė sutartį dėl saulės elektrinės

Pasirašė sutartį dėl saulės elektrinės / Sutartį dėl elektrinės pasirašė UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Vydas Paknys ir UAB „Ignitis“ verslo klientų ir plėtros tarnybos direktorius Haroldas Nausėda. D. Zimblienės nuotr.

Birželio 1 dieną Ukmergės rajono savivaldybėje pasirašyta sutartis tarp savivaldybės valdomos UAB „Ukmergės šiluma“ ir energetikos bendrovės „Ignitis“, kuri rajone įrengs 3,6 MW galios saulės elektrinių parką.

Pagal sutartį „Ignitis“ bus atsakinga už elektrinės įrengimą ir jos priežiūrą pirmuosius 12 mėnesių. Vėliau elektrinės priežiūros funkcijas perims UAB „Ukmergės šiluma“. 

Sutartį pasirašė UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Vydas Paknys ir UAB „Ignitis“ valdybos narys, verslo klientų ir plėtros tarnybos direktorius Haroldas Nausėda.

Naujasis saulės elektrinių parkas Ukmergėje iškils 8 ha žemės sklype tarp S. Daukanto ir Lakštingalų gatvių, už UAB Ukmergės butų ūkio.

Netrukus startuos projektavimo darbai, o paskutiniame metų ketvirtyje turėtų prasidėti statybos. Numatomas projekto įgyvendinimo terminas – 2023 metų pavasaris.

Projekto vertė – apie 4 mln. Eur. Ukmergės rajono savivaldybės indėlis – 28 proc., o likusios lėšos – ES parama. Planuojama, kad investicijos atsipirks per 2–2,5 metų.

Numatyta, kad saulės elektrinių parkas pagamins daugiau kaip 3,7 mln. kWh elektros energijos per metus. Ši energija bus tiekiama 35-ioms savivaldybės įstaigoms (vaikų darželiams, mokykloms, savivaldybės administraciniams pastatams, ligoninei ir kt.) bei 12-ai seniūnijų. Naujasis saulės parkas turėtų patenkinti apie 90 proc. Ukmergės rajono savivaldybės elektros energijos poreikių.

Anot H. Nausėdos, šis saulės parkas yra vienas didžiausių šiuo metu vystomų žaliosios gamybos projektų Lietuvoje, o įmonės patirtis sudaro galimybę pasitelkti naujausias šios srities žinias ir sprendimus.

„Sutarties pasirašymas tai –  vieno iš projekto etapų pabaiga, o kito – pradžia. Darbų laukia išties daug. Žinau, kad bus nelengva, tačiau tikiu, kad mūsų įmonė kartu su partneriu UAB „Ignitis“ visus savivaldybės keliamus uždavinius įgyvendins ir tikslai bus pasiekti“, – sakė Vydas Paknys.

Šiuo metu „Ignitis“ vysto apie 40 MW įvairaus dydžio saulės elektrinių – nuo privačių gyventojų namų ir daugiabučių stogų iki didelių modernių saulės parkų.

Informavo rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *