Paskelbtas pajamų deklaravimo startas

Paskelbtas pajamų deklaravimo startas /

Elektroninio deklaravimo sistemoje – 1,9 mln. gyventojų.

Valstybinė mokesčių inspekcija suformavo metines pajamų deklaracijas.

1,4 mln. pajamų deklaracijų yra užpildytos, tad jas sistemoje užtenka peržiūrėti ir patvirtinti. Deklaracijas, kaip ir kasmet, gyventojai turi pateikti ir mokesčius sumokėti iki gegužės 2 d.

Pernai maždaug 4 tūkst. Ukmergės r. gyventojų deklaravo virš 1 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

VMI 8,7 tūkst. ukmergiškių grąžino maždaug 1,2 mln. eurų. Paramai praėjusiais metais apie 5,4 tūkst. Ukmergės rajono gyventojų skyrė apie 124 tūkst. eurų, iš jų apie 6 tūkst. eurų – politinėms partijoms.

Šalyje praėjusiais metais 319 tūkst. gyventojų deklaravo 135,9 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM). 742 tūkst. gyventojų grąžino 117,6 mln. eurų GPM permokos. Pernai daugiau nei 531 tūkst. gyventojų paramai skyrė per 17,6 mln. eurų, iš jų 1 mln. eurų – politinėms partijoms.

VMI pažymi, jog pajamų deklaracijos turėtų nepamiršti pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat tie, kas privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir visi norintieji pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.

Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, nes buvo taikytas per mažas NPD. Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

Šių metų deklaracijos forma ir deklaracijų teikimo tvarka išlieka tokia pati kaip ir praėjusiais metais, tad pagrindo nerimauti dėl reikšmingų pokyčių nėra.

Iki liepos 1 d. gyventojai gali pasinaudoti vienintele galimybe deklaruoti praeityje pamirštas pajamas ir mokesčius sumokėti be jokių delspinigių ar baudų. Vadinasi, jog gyventojui pateikus ar patikslinus ankstesnių metų deklaraciją (už 2017 m. arba ankstesnius) bei deklaravus papildomas pajamas, nuo susidariusių delspinigių VMI atleis, beliks sumokėti mokestį.

Tai yra pirmą ir vienintelį kartą suteikiama galimybė. Norint ja pasinaudoti reikia pateikti arba patikslinti savo ankstesnes deklaracijas. Nuostata galioja tiems mokesčiams, kurie turėjo būti deklaruoti ir sumokėti ne vėliau kaip iki 2018 m. pabaigos.

VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad nuo šių metų šalia įprastų 2 proc. pajamų mokesčio, skiriamo paramos gavėjams, ir 1 proc., skiriamo politinėms partijoms, jau bus galima skirti papildomą 1 proc. ir profesinėms sąjungoms ar profesinių sąjungų susivienijimams.

Be to, 2019 metai, planuojama, yra paskutiniai, kai skirti dalį GPM paramai galima pildant popierinius prašymus, mat nuo 2020-ųjų tokie prašymai bus priimami tik elektroniniu būdu. 2018 m. tokius prašymus e. būdu pateikė 63 proc. gyventojų. Ukmergės r. prašymus dėl paramos teikimo iš maždaug 6 tūkst. gyventojų e. būdu pateikė maždaug 48 proc.

Skelbiama, kad visuose VMI padaliniuose konsultantai dirba tol, kol aptarnaujamas paskutinis mokesčių mokėtojas.

Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima telefonu 1882 arba (8 5) 260 5060.

UŽ inf. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *