Pašto skyriaus palaikymo akcija prie Pabaisko seniūnijos

Pašto skyriaus palaikymo akcija prie Pabaisko seniūnijos / Pašto skyriaus palaikymo akcija prie Pabaisko seniūnijos. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Lietuvos paštui paskelbus apie permainas, susijusias su veiklos optimizavimu ir vadinamaisiais ateities laiškininkais, prie tebeveikiančių ir planuojamų uždaryti kaimo skyrių Ukmergės rajone surengtos akcijos.

Akcijos iniciatorius Pabaisko seniūnas Gediminas Lapukas sako, kad tokiu būdu siekiama atkreipti dėmesį į problemą ir pabandyti išsaugoti pašto skyrius kaimuose.

Pabaisko seniūnui skaudu, kad jų seniūnijos pastate po tuo pačiu stogu įsikūręs pašto skyrius yra apleistas, per du dešimtmečius net patalpų sienos neperdažytos, aplinka – sovietinių laikų, įstaiga net neturi kompiuterio.

Seniūnas pasakojo jau gavęs raštą iš Lietuvos pašto, kad skyrius Pabaiske bus uždaromas. Šiuo metu Pabaisko seniūnijoje tebėra du pašto skyriai. Antras – Antakalnio kaime. Abiejuose ne visu etatu dirba po dvi paštininkes. Pabaisko skyriaus pašto darbuotoja patvirtino gavusi raštą apie atleidimą iš darbo. Penktadienį buvo supakuotos, išvežimui paruoštos neparduotos prekės. Jau nuo šios savaitės skyrius turėtų būti uždarytas.

G. Lapukas tiki, kad įstaiga galėtų būti išsaugota, taip kaimo žmonės neliktų atskirtyje. „Norim, kad mūsų kaimas gyvuotų, o ne būtų sistemingai naikinamas“, – į susirinkusiuosius kreipėsi seniūnas, ragindamas atminti tuos laiškininkus, kurie šiame pašte dirbo šimtmetį, ir panašu, kad ateityje gali nebedirbti.

„Pašto vadovai į akciją nebuvo kviesti – jie čia net neatvažiuoja, jau seniai juntama, kad skyrių tiesiog siekta numarinti, jei per daugybę metų į patalpų atnaujinimą nebuvo investuotas nė euras“, – sako G. Lapukas.

Prie kaimų pašto skyrius palaikančios akcijos Pabaiske prisijungė dauguma kitų mūsų rajono seniūnijų, kur taip pat degė žvakelės.

Beje, kaip tik praėjusios savaitės pabaigoje dėl pertvarkų Lietuvos pašte sujudo ir šalies vadovai. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija kreipėsi į Ministrą Pirmininką ir susisiekimo ministrą prašydama atidėti Lietuvos pašto projekto „Ateities laiškininkas“ įgyvendinimą, kuriuo ketinama panaikinti pašto filialus visoje šalyje.

Reaguodamas Susisiekimo ministerijos valdomas Lietuvos paštas pranešė kviesiantis skubų valdybos posėdį dėl reformos. Bendrovė pranešime spaudai pabrėžė, kad pašto paslaugos kaimiškosiose vietovėse nebūtų naikinamos – planuojama keisti tik šių paslaugų teikimo būdą tam, kad paslaugos taptų prieinamesnės ir modernesnės.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija vėliau pranešė sutarusi laikinai stabdyti reformą ir siūlo atlikti bandomąjį projektą.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *