Pasveikino su 101-uoju gimtadieniu

Pasveikino su 101-uoju gimtadieniu / Vilmos Belapetravičienės nuotr. Sukaktuvininkas A. Lapka sveikintojų būryje.

Rugpjūčio 2-ąją Jasiuliškių socialinės globos namuose paminėta neeilinė šventė – šių namų gyventojas Alfonsas Lapka pasitiko 101-ąjį savo gimtadienį.

Ilgaamžis yra gimęs ir augęs šiame krašte – Vidiškių seniūnijoje, Liūnelių kaime, Mykolo ir Jadvygos Lapkų šeimoje. Jis – vyriausias iš aštuonių šios šeimos vaikų.

Amatų mokykloje Ukmergėje įgijo staliaus profesiją. Dirbo įvairiose darbovietėse, tačiau ilgiausiai ėjo fermos vedėjo pareigas tuomečiame „Žiburio“ kolūkyje.

Vedęs Janiną Mulevičiūtę iš tos pačios Vidiškių seniūnijos Pijorų kaimo, su ja susilaukė dukros Reginos bei sūnaus Roberto. Abu juos išleido į aukštuosius medicinos mokslus. Kaune gyvenanti dukra iki pensijos dirbo gydytoja pulmonologe, o Panevėžio rajone įsikūręs sūnus dirba ortopedu-traumatologu.

2017-aisiais, sulaukusi 95-erių metų, Janina mirė. Likęs našliu, vyras kurį laiką vienas šeimininkavo savo namuose Vidiškių miestelyje, tik žiemos metu persikraustydavo laikinai pas dukrą ar sūnų. Tačiau ištikęs mikroinsultas iš vyro atėmė judėjimo džiaugsmą. Neįgaliojo vežimėlyje atsidūręs A. Lapka dėl nuolatinės priežiūros poreikio, artimųjų sprendimu, prieš dvejus metus buvo įkurdintas Jasiuliškių socialinės globos namuose.

Su 101-uoju gimtadieniu jo pasveikinti atvyko dukra Regina ir sūnus Robertas su žmona. Taip pat sveikino Jasiuliškių socialinės globos namų direktoriaus pavaduotojas socialiniams reikalams Algirdas Gimžauskas, darbuotojai – įteikė gėlių puokštes, sudainavo ilgiausių metų, pakėlė šampano taures, vaišinosi tortu ir kava.

Puikiai nusiteikęs A. Lapka jaučiasi gerai, niekuo nesiskundžia, visada mandagus ir dėmesingas, visus pažįsta ir atpažįsta, tik su klausa blogiau.

Vyras siekia savo užsibrėžto tikslo – gyventi iki 105-erių metų ir tada trankiai atšvęsti.

„Linkime sukaktuvininkui sveikatos, stiprybės ir sulaukti savo užsibrėžto tikslo“, – kolektyvo vardu sveikino įstaigos vyresnioji bibliotekininkė ir užimtumo specialistė Vilma Belapetravičienė.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *