Pasveikinta 100-o metų sulaukusi ukmergiškė

Pasveikinta 100-o metų sulaukusi ukmergiškė / Dainiaus Vyto nuotr. E. Bačiulienė atšventė garbingą jubiliejų.

100-o metų jubiliejų rugsėjo 1-ąją paminėjo ukmergiškė Elena Bačiulienė.

Gimė ir augo ji Žemaitkiemio seniūnijoje, Kildiškių kaime. Mama Marijona Kadelskytė-Katinienė mirė, kai jai tebuvo pusė metų. Tėtis Juozas Katinas buvo nagingas – mokėjo siūti, buvo kalviu ir batsiuviu. Nors buvo luošas, statydavo namus, muzikavo ir net šokdavo. Jis atidavė dukrą auginti mergaitės seneliui, kuris, mirus žmonai, tuo metu buvo vedęs kitą moterį.

Elena lankė Virbalų pradinę mokyklą, kurioje baigė 4 skyrius. Vėliau mergaitės teta, kuri neturėjo savo vaikų, ją norėjo pasiimti į Kauną ir išleisti į mokslus, tačiau su tuo nesutiko tėvas: jis dukrą iš senelio šeimos pasiėmė, kai jai buvo 13 metų, kad ši galėtų pagelbėti dirbant ūkio darbus.

Karo ir pokario metais gyvenant pas tėvą vienkiemyje nebuvo lengva – teko aprūpinti maistu ne tik partizanus, bet ir priešus. Elenos tėvas siūdavo apsiaustus miško broliams, kad šie galėtų jais prisidengti ir pasislėpti nuo priešų.

Sulaukusi 23-ejų mergina susipažino su būsimu vyru Ignu Bačiuliu. Po savaitės jaunuoliai susituokė.

Ignas dirbo vyriškus darbus kolūkyje, statybose, brigadininku. Elena turėjo labai gerą balsą, giedojo bažnyčios chore ir laidotuvėse, šoko etnografiniame ansamblyje.

Šeimoje gimė net 10 vaikų: 6-ios dukterys – Aliutė, Marijona, Bronė, Stasė, Zita, Valė – ir 4 sūnūs – Jonas, Juozas, Mindaugas, Rimantas. Vyriausios dukters ir vieno sūnaus jau nebėra tarp gyvųjų. Sulaukęs 86-erių metų mirė ir Elenos vyras.

Pasak jauniausios dukros Valės Gaudiešienės, mama apsiskaičiusi, turėjo žinių apie vaistus, padėdavo kaimynams jiems susirgus, gydė juos medicininėmis taurėmis.

Šiuo metu šimtametė džiaugiasi 19 anūkų (jauniausiam – 33-eji, vyriausiam – 52-eji metai), 31-u proanūkiu (jauniausiam – 11 mėnesių, vyriausiam – 29-eri metai) ir vienu proproanūkiu – 7-erių metų Aleksiuku. Visą Elenos šeimą dabar sudaro 88 žmonės.

Pasak dukros Valės, seniau jos mamai geriausia dovana būdavo kryžiažodžių knygelės, kurias ji, pagauta azarto, galėdavo spręsti iki paryčių. Vėliau, pablogėjus regėjimui, šventas reikalas būdavo klausytis „Marijos radijo“.

Senolė šiuo metu gyvena pas dukrą Valę ir žentą Vytautą Anykščių rajone, Kavarsko seniūnijoje, Ąžuolynės kaime.

Rugsėjo 1-osios popietę garbingo 100-o metų jubiliejaus proga E. Bačiulienės pasveikinti atvyko Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas, Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė, Žemaitkiemio seniūnė Rita Mikutienė ir socialinė darbuotoja Danguolė Aukštuolienė.

Įspūdingo gimtadienio proga svečiai jubiliatei linkėjo geros sveikatos, artimųjų meilės bei kasdienių džiaugsmų. Šimtametei įteikta Ukmergės rajono savivaldybės dovana – gėlių puokštė, mero sveikinimas, vienkartinė 367,50 euro išmoka ir šilta antklodė.

Mylimą mamą, močiutę, prosenelę ir proprosenelę neeilinio gimtadienio proga sveikino ir kuo ilgiau būti su jais linkėjo ir visi jos artimieji.

Apie šį jubiliejų ir jubiliatę informavo rajono savivaldybės Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Chrisija Kvietkauskienė.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *