Paveldo ratas įsuktas Vaitkuškyje

Paveldo ratas įsuktas Vaitkuškyje / Demonstruoti avių kirpimo darbai. Dainiaus Vyto nuotr.

Minint Europos paveldo dienas, ukmergiškiai ir svečiai galėjo papramogauti Vaitkuškio dvare. Čia vyko Ukmergės kultūros centro renginys „Įsuk paveldo ratą“.

Pasak projekto autorės Etnokultūros specialistės Vilmos Mulevičiūtės-Sabaliauskienės, šis dvaras išsiskiria ypatinga istorija bei yra apipintas legendomis. Tačiau dabar likę tik rūmų fragmentai, tad, pasirenkant vietą, norėta priminti didingą ir romantišką dvaro praeitį.

Europos paveldo dienos dvare šurmuliavo rugsėjo 25-ąją. Per atidarymą danguje suplevėsavo didžiulė Lietuvos vėliava. Susirinkusiuosius pasveikino dvaro šeimininkas Gintautas Dūdėnas.

Į projektą gražiai įsiterpė tradicinis dvaro renginys – kieme buvo galima stebėti avių kirpimą. Žiūrovus įtraukė avių kirpimo edukacija senuoju ir šiuolaikiniu būdais, o ypač – sriubos su aviena gaminimas ir degustacija.

Iš anksto užsiregistravusiųjų laukė ekskursija po dvarą. Ją vedė muziejininkė Regina Škuropad. O mažieji šventės dalyviai galėjo pasigaminti po aitvarą.

Susidomėjimo sulaukė tautinio paveldo produktų mugė bei edukacijos. Tai – istorijos profesoriaus, archeologo, daktaro Rimvydo Laužiko ir Anželikos Laužikienės paskaita, fotografo Dainiaus Vyto fotoedukacija, dvaro savininko G. Dūdėno kvapų bei Mariaus Banaičio gitarų gamybos edukacijos.

Šventės dalyviai galėjo skanauti vaistinių žolelių arbatos ar dvaro spurgų, pagamintų pagal specialų išsaugotą receptą.

Vakarop scenoje griaudėjo grupės „Poliarizuoti stiklai“ koncertas. Prieš tai ją apšildė Ukmergės kultūros centro jaunimo popgrupė „Graičiaus babytės koldūnai“.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *