Paviljonas po atviru dangumi: dešimtys parodų ir tik kartą įskilęs stiklas

Autorius Vilma Nemunaitienė
Miesto centro akcentas – stiklinis lauko parodų paviljonas. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Prieš penkerius metus Ukmergėje pastatytas stiklinis lauko parodų paviljonas artimiausiu metu bus suremontuotas, atnaujintas ir toliau džiugins praeivius tiesiog gatvėje eksponuojamu menu.

Galime drąsiai teigti, jog lauko parodų paviljonas, prieš penkerius metus tapęs trečiąja tokio tipo profesionalaus meno pristatymo erdve Lietuvos miestų gatvėse, laiko išbandymą atlaikė. Nors kai kas manė, kad jį iš karto nusiaubs vandalai, taip nenutiko – per tą laiką vos kartą buvo sutrūkęs jo stiklas. Tai, kad dabar jau atėjo metas jį atnaujinti, – visai natūralus dalykas.

Ukmergės lauko parodų paviljonas buvo pastatytas ir atidarytas 2021 metų gegužę.

Per tą laiką miesto centre, netoli kraštotyros muziejaus, eksponuojamas parodas kasdien apžiūrėjo daugybė žmonių.

Kelerius metus parodas čia rengė kultūrinių iniciatyvų grupė „Kvadratas“ ir lauko paviljonų tinklas „Gobis. Lauko ekspo“.

Nuo praėjusių metų pavasario sutartis šiai paslauga buvo sudaryta su Vilniaus dailės akademija.

Rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Violeta Širmenė pasakojo, kad pats lauko paviljonas priklauso Savivaldybei, tad ji kasmet perka parodų organizavimo paslaugą.

Sutartis su Vilniaus dailės akademija neseniai baigėsi ir bus skelbiamas naujas parodų organizavimo konkursas. Bet prieš tai paviljoną nutarta suremontuoti ir atnaujinti. Pasak V. Širmenės, kaip tik šiuo metu skelbiamas konkursas šiems darbams atlikti ir tikimasi, kad atsiras kokybiškai juos atliksianti bendrovė. O per tą laiką jau turėtų paaiškėti, kas laimės konkursą parodoms organizuoti.

Pagal ligšiolinę sutartį vienos parodos organizavimas savivaldybei atsiėjo apie 350 Eur. Į paslaugą įeina parodų plano sudarymus, darbų atgabenimas, eksponavimas, informacinio pranešimo apie parodas parengimas ir viešinimas. Parodos miesto centre keičiamos maždaug kartą per mėnesį. Eksponuojami tiek profesionalių, tiek ir neprofesionalių menininkų aukštos meninės vertės kūriniai. Vieną kartą per pusę metų Savivaldybė turi teisę pasiūlyti savo parodą.

Šiuo metu paviljone eksponuojama Ukmergės kraštotyros muziejaus parengta paroda. Joje – koklių kopijos iš Siesikų dvaro ir archeologinių radinių kopijos iš Veprių piliavietės. Kopijas pagal originalus padarė ukmergiškis muziejininkas Viktoras Žentelis. Ši paroda bus nuimta prasidėjus paviljono atnaujinimo darbams.

Dalintis

Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *