Pirmųjų braškių lietus nebučiavo…

Pirmųjų braškių lietus nebučiavo... / V. Guzelis – vienas stambiausių Lietuvos braškių augintojų. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Ukmergės turgavietėje jau pasirodė pirmosios lietuviškos braškės. Šią savaitę jomis pradėjo prekiauti ir Obeliuose 10 ha braškyną turintis Vladas Guzelis. Deja, ūkininkui šiuo metu tenka rūpintis ne tik prasidedančiu derliumi, bet ir jį gelbėjančia laistymo įranga. Gamta šiemet šykšti lietaus – jo nebuvo visą mėnesį.

V. Guzelis – vienas stambiausių Lietuvos braškių augintojų – turi daugiau nei 10 ha. Tokius didelius braškių plotus mūsų šalyje ryžtasi auginti retas.

Ūkininkas apgailestauja, kad pastaraisiais metais kiekvieną sezoną gamta kiša koją versle ir vis spendžia naujas pinkles. Buvo metų, kai uogas išdaužė kruša, o šiemet ir pernai alina sausra. Praėjusiais metais ji prasidėjo derliui jau įpusėjus, o šiemet – jam nė neprasidėjus. Jei ne laistymo įranga, V. Guzelis sako, kad derliaus visai nebūtų – ūkiui tektų bankrutuoti. Deja, laistymas atima daug finansinių išteklių. Nepaisant pastangų, nuostolių vis tiek bus – nunyko naujai įveisti braškynai.

Didelę patirtį turintis ūkininkas stebi ir kitą sausros nulemtą reiškinį – šiuo metu braškynus daug atkakliau atakuoja grambuolių lervos. Grambuoliai keliauja nuo vieno link kito kerelio, visiškai sunaikindami augalą.

Ūkininkas pasakojo, kad pirmomis sezono dienomis uogų skinama po kelis šimtus kilogramų, po to kiekiai didėja. Nuo birželio vidurio tradiciškai uogautojai bus kviečiami į Obelius pasiskinti braškių už mažesnę nei turgaus kainą.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *