Planuoja kompensuoti keliones į darbą

Planuoja kompensuoti keliones į darbą /

Ukmergės rajono savivaldybė ruošia dovaną viešojo sektoriaus specialistams. Tiems, kurių darbo vieta nuo namų nutolusi 10 ir daugiau kilometrų, žadama kompensuoti kelionės išlaidas.

Yra parengtas rajono savivaldybės kvalifikuotų viešojo sektoriaus specialistų kelionės į darbą išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas.

Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus parengtas sprendimas teikiamas tvirtinti savivaldybės tarybai šią savaitę vyksiančiame posėdyje.

Šio skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas anksčiau tokį sumanymą – kompensuoti mokytojų kelionės išlaidas – buvo įtraukęs į planą, kaip mokytojo specialybę padaryti prestižine. Tačiau vėliau buvo prieita prie išvados, kad kelionės išlaidas reikėtų kompensuoti ir į darbą kaimo vietovėse vykstantiems viešojo sektoriaus specialistams.

Projekte skelbiama, kad taip siekiama sudaryti palankesnes sąlygas įdarbinti kvalifikuotus specialistus, užtikrinant gyventojų teisę į kokybiškas ugdymo, gydymo, kultūrines, socialines ir viešojo administravimo paslaugas.

Kelionės į darbą išlaidos būtų kompensuojamos iš dalies.

Teisę į kompensaciją turėtų: švietimo įstaigų pedagoginiai darbuotojai ir bibliotekininkai; sveikatos priežiūros įstaigų gydytojai, slaugytojai ir kiti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai; kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojai; socialinių paslaugų įstaigų socialiniai darbuotojai; savivaldybės administracijos tarnautojai.

Tačiau ne visi, o tik tie, kurių deklaruota gyvenamoji vieta nutolusi nuo darbo vietos 10 kilometrų ir daugiau.

Važiuojamas atstumas būtų nustatomas pagal maps.google.com  esantį elektroninį žemėlapį.

Kompensacija būtų apskaičiuojama pagal važiuojamą atstumą nuo gyvenamosios vietos iki darbo vietos (į vieną pusę):

nuo 10 iki 20 km – 1 Eur už vieną darbo dieną;

nuo 20 iki 40 km – 2 Eur, 40 km ir daugiau – 3 Eur už vieną darbo dieną.

Pageidaujantieji gauti kompensaciją įstaigų vadovams turės pateikti prašymą nurodydami gyvenamąją vietą ir iki darbovietės važiuojamą atstumą.

Kompensacija būtų mokama kiekvieną mėnesį pagal faktiškai dirbtą laiką, ji nemokama atostogų, nedarbingumo, komandiruočių metu.

Kelionės išlaidas planuojama kompensuoti nuo kitų metų kovo 1 d.

Išlaidų kompensavimas numatytas savivaldybės biudžeto lėšomis. Paskaičiuota, kad kitąmet šiam tikslui reikės apie 77 tūkst. Eur.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *