Šalies policijoje pirmą kartą per visą jos istoriją įvedama rotacija. Ji palies penkerių metų kadenciją baigiančius apskričių bei rajonų policijos komisariatų vadovus. Ar bus pokyčių Ukmergės rajono policijos komisariate, paaiškės po komisijos, vertinsiančios jo vadovo veiklą, išvadų.
Gedimino Nemunaičio nuotr. Rolandas Kiškis vadovauti Ukmergės policijai ėmėsi prieš penkerius metus.
Rotacija bus vykdoma kitais metais, pirmasis jos etapas prasidės vasarį. Iki to laiko pratęstas kadenciją bebaigiančių pareigūnų tarnybos laikas, kad visų jų vadovavimo rezultatai būtų pradėti vertinti vienodu metu.
Rotacijos procesas vyks pagal vidaus reikalų ministro patvirtintą aprašą. Įvertinus policijos vadovo veiklą, jam gali būti siūloma pratęsti tarnybos einamose pareigose laikotarpį ne ilgiau kaip 5 metams arba perkelti jį į kitas pareigas toje pačioje arba kitoje vidaus reikalų įstaigoje. Vadovui nesutikus, kad būtų taikoma rotacija, jis būtų perkeliamas į žemesnes pareigas arba atleistas iš tarnybos vidaus reikalų sistemoje.
Rengiasi vertinimui
Sausio 28-ąją sueis penkeri metai, kai Ukmergės rajono policijos komisariatui vadovauja 37 metų Rolandas Kiškis. Jis – tarp maždaug pusšimčio pareigūnų, kurių darbą ir vadovaujamos įstaigos veiklą vertins speciali policijos generalinio komisaro įsakymu patvirtinta komisija. Galutinį sprendimą priims generalinis komisaras.
Viršininkas pasakojo taip pat besirengiantis vertinimui, kurio metu bus analizuojami jo veiklos rezultatai, nusikalstamumo rajone rodikliai. Bus atsižvelgiama ir į rajono vadovų atsiliepimus.
Tuo metu paties R. Kiškio nuomonės teirautasi, jam pateikus pasiūlymų sąrašą: norėtų likti dirbti toje pačioje įstaigoje ar sutinkąs būti perkeltas į kitą rajoną, jei šitaip nuspręstų komisija. „Rotacija skirta tam, kad būtų išvengta pareigūnų šališkumo, jei per daug susigyvenama su darbuotojais, bendruomene, įstaigų, įmonių vadovais“, – sako jis.
Policijos personalo rotacijos programoje apibrėžta, jog rotacija siekiama suformuoti tokias sąlygas, kad būtų išvengta teritorinės policijos įstaigos ar policijos komisariato viršininko subjektyvaus pareigūnų vertinimo, kai atsiranda tam tikros simpatijos ar antipatijos. Taip pat siekiama išvengti atvejų, kai pareigūnai artimai bendrauja su vietinės valdžios atstovais ar pažeidžia Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.
Rezultatai tenkina
Pastarųjų penkerių metų Ukmergės policijos komisariato veiklą pašnekovas vertinantis teigiamai: „Išlaikėm stabilią situaciją, nors trūko ir lėšų, ir žmogiškųjų resursų. Nusikaltimų ištyrimas stabiliai augo treti metai iš eilės, jų išaiškinta daugiau nei pusė.“
Taip pat pasakojo, jog, lėšomis prisidėjus savivaldybei, stabilizuota eismo situacija rajono keliuose, kaimuose. Sėkmingai dirbama, aiškinantis neteisėtus atvejus, susijusius su akcizais apmokestintomis prekėmis, narkotikais. Bendradarbiavimo su kitų rajonų kolegomis, kontroliuojant nusikalstamas grupuotes, pasekmė – jų Ukmergėje nebeliko.
Tyrė mikroklimatą
Visa tai, anot R. Kiškio, – susitelkusio ir vieningai dirbančio policijos kolektyvo darbo vaisius. Gero įstaigos mikroklimato svarbą veiklai darbuotojai akcentavo ir atsakydami į anketos klausimus. Tai – Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato psichologų grupės neseniai atliktas psichologinio klimato tyrimas. Vadovams ir darbuotojams įvertinus savo veiklą, siekiama išsiaiškinti, ar ją vykdo tinkamai.
„Daugumą darbo sąlygos tenkina. Darbuotojai pasisakė, kad jiems tenkančios užduotys – aiškiai suformuotos, jie žino, už ką yra atsakingi ir kokių rezultatų iš jų tikimasi“, – tyrimo išvadas komentavo R. Kiškis.
Rajono policijos komisariate šiuo metu – 122 darbuotojai, dirba pareigūnų iš Širvintų, Anykščių, Jonavos, Lazdijų. Šeši darbuotojai išleisti motinystės ar tėvystės atostogų. Trūksta devynių etatų, daugiausia – patrulių. Jų, anot pašnekovo, turėtų dirbti 24, tačiau yra kone perpus mažiau. Patrulių trūkumą bandoma „kompensuoti“, organizuojant papildomas priemones, įsijungus kitiems komisariato padaliniams.
Norėtų likti
Kitą mėnesį R. Kiškio laukianti neeilinė atestacija, kai reikės atsiskaityti savo vadovams. Vidaus reikalų sistemoje 1995 metais dirbti pradėjęs pareigūnas sako, jog jau kitų metų spalį turėtų teisę išeiti į pensiją. Apie sprendimus tikina dar negalvojantis, tačiau neslepia, jog po rotacijos mielesnė būtų galimybė likti Ukmergės komisariate.
Pasibaigus pirmam policijos rotacijos etapui, antrasis numatomas 2014 m. birželio 1 d., trečiasis – rugsėjo 1 d.
Autorė: Vaidotė ŠANTARIENĖ