Sprendimą dėl ligoninės vadovo priims meras

Rugpjūčio 17 d. vyko rajono savivaldybės skelbtas konkursas VšĮ Ukmergės ligoninės direktoriaus pareigoms eiti. Atrinkti du daugiausia balų surinkę kandidatai dalyvaus konkurso antrame etape – susitikime su rajono meru, kuris ir priims galutinį sprendimą, kas eis šias pareigas.

Ukmergės rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotoja, už šį konkursą atsakinga kandidatus vertinusios komisijos narė Kristina Bagdonavičienė pasakojo, kad iš viso dokumentus buvo pateikę šeši pretendentai į ligoninės vadovo postą. Dokumentai teikti pagal griežtai reglamentuotą tvarką – per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą.

Tačiau konkurso dieną į susitikimą su vertinimo komisija atvyko trys pretendentai.

Vienas iš jų, kuris pateko į antrą etapą ir susitiks su galutinį sprendimą priimsiančiu rajono meru Dariumi Varnu –  dabartinis ligoninės vadovas Rimvydas Civilka. Jis  vienintelis neprieštaravo, kad jo, kaip kandidato į pareigas, tapatybė būtų paviešinta. Kiti pretendentai tokio sutikimo nedavė.

Pagal patvirtintą tvarką šiame konkurse galėjo dalyvauti medicininio išsilavinimo neturintys pretendentai – toks reikalavimas nebuvo privalomas.

Ukmergės ligoninės direktoriaus pareigoms eiti atrankai rajono savivaldybės meras sudarė komisiją iš šešių narių. Kadangi ligoninės dalininkė yra Sveikatos apsaugos ministerija, komisijoje po lygiai buvo savivaldybės administracijos ir ministerijos atstovų.

Komisijos pirmininkė – rajono savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė, pavaduotojas – sveikatos apsaugos ministro patarėjas Tomas Gailius, nariai: rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotoja K. Bagdonavičienė, rajono savivaldybės gydytoja Dainora Šlinkšienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Personalo valdymo skyriaus vedėja Auksė Dukel,  ministerijos Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė.

Komisijos sekretorė – savivaldybės Civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Ivaškevičienė.

Taip pat atvyko visuomenės atstovas – Lietuvos gydytojų sąjungos Ukmergės filialo atstovas Nikas Samuolis.

Pirmame atrankos etape pokalbio metu kiekvienam pretendentui buvo pateikiami vienodi klausimai.

Komisijos nariai pretendentų tinkamumą eiti pareigas vertino nuo 1 iki 10 balų. Vertinimo metu visų komisijos narių skirti balai buvo susumuojami ir dalijami iš komisijos narių skaičiaus. Vertinimo objektyvumui užtikrinti buvo daromas skaitmeninis garso įrašas.

Pasak K. Bagdonavičienės, konkurse kiekvienam pretendentui buvo skirta beveik valanda: dalyviai pateikė prisistatymus ir atsakė į klausimus. Į antrą konkurso etapą – susitikimą su meru – pateko du ne mažiau kaip 6 balus surinkę pretendentai.

Pokalbis su meru vyks per 10 darbo dienų po atrankos pabaigos.

Pagal patvirtintus nuostatus, pokalbio metu meras ar jo įgaliotas asmuo pretendentams užduos klausimus, siekdamas įvertinti pretendento tinkamumą eiti pareigas. Pretendentams bus pateikiami vienodi ar lygiaverčiai klausimai.

Laimėtoju bus laikomas pretendentas, kuris per pokalbį surinks daugiausia balų. Pokalbis bus protokoluojamas, daromi jo garso įrašai.

Ukmergės ligoninėje šiuo metu dirba per 430 darbuotojų.

Nuo 2013 metų įstaigai vadovauja R. Civilka. Šis konkursas į vadovo vietą skelbtas 2018 metais, pasibaigus dabartinio vadovo 5-erių metų kadencijai.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+6 # Aurelija 2023-08-25 06:42
Skamba labai “objektyviai”, kai tos pačios partijos/sąrašo vedlys (meras) priiminės galutinį sprendimą dėl kito kolegos kompetencijų eiti pareigas (J.Š). Oficialiai gal ir nesikerta interesai, bet yra dar ir moralė bei objektyvumas :)
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Ona 2023-08-25 10:07
Nerasinekit. IP priklausomybe viesinama
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+2 # Rūta 2023-08-25 13:20
Svarbu kad nėra jokių skandalų, politikos, ir daktarai niekur neišeina
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Jeigu ką 2023-08-25 15:24
J. Š nedalyvauja ir nedalyvaus juokiuose konkursuose UKM:)))))
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # info 2023-08-26 08:39
labai didelė komisija, iš daug narių
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų