Sprendimą dėl ligoninės vadovo priims meras

Sprendimą dėl ligoninės vadovo priims meras /

Rugpjūčio 17 d. vyko rajono savivaldybės skelbtas konkursas VšĮ Ukmergės ligoninės direktoriaus pareigoms eiti. Atrinkti du daugiausia balų surinkę kandidatai dalyvaus konkurso antrame etape – susitikime su rajono meru, kuris ir priims galutinį sprendimą, kas eis šias pareigas.

Ukmergės rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotoja, už šį konkursą atsakinga kandidatus vertinusios komisijos narė Kristina Bagdonavičienė pasakojo, kad iš viso dokumentus buvo pateikę šeši pretendentai į ligoninės vadovo postą. Dokumentai teikti pagal griežtai reglamentuotą tvarką – per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą.

Tačiau konkurso dieną į susitikimą su vertinimo komisija atvyko trys pretendentai.

Vienas iš jų, kuris pateko į antrą etapą ir susitiks su galutinį sprendimą priimsiančiu rajono meru Dariumi Varnu –  dabartinis ligoninės vadovas Rimvydas Civilka. Jis  vienintelis neprieštaravo, kad jo, kaip kandidato į pareigas, tapatybė būtų paviešinta. Kiti pretendentai tokio sutikimo nedavė.

Pagal patvirtintą tvarką šiame konkurse galėjo dalyvauti medicininio išsilavinimo neturintys pretendentai – toks reikalavimas nebuvo privalomas.

Ukmergės ligoninės direktoriaus pareigoms eiti atrankai rajono savivaldybės meras sudarė komisiją iš šešių narių. Kadangi ligoninės dalininkė yra Sveikatos apsaugos ministerija, komisijoje po lygiai buvo savivaldybės administracijos ir ministerijos atstovų.

Komisijos pirmininkė – rajono savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė, pavaduotojas – sveikatos apsaugos ministro patarėjas Tomas Gailius, nariai: rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotoja K. Bagdonavičienė, rajono savivaldybės gydytoja Dainora Šlinkšienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Personalo valdymo skyriaus vedėja Auksė Dukel,  ministerijos Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė.

Komisijos sekretorė – savivaldybės Civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Ivaškevičienė.

Taip pat atvyko visuomenės atstovas – Lietuvos gydytojų sąjungos Ukmergės filialo atstovas Nikas Samuolis.

Pirmame atrankos etape pokalbio metu kiekvienam pretendentui buvo pateikiami vienodi klausimai.

Komisijos nariai pretendentų tinkamumą eiti pareigas vertino nuo 1 iki 10 balų. Vertinimo metu visų komisijos narių skirti balai buvo susumuojami ir dalijami iš komisijos narių skaičiaus. Vertinimo objektyvumui užtikrinti buvo daromas skaitmeninis garso įrašas.

Pasak K. Bagdonavičienės, konkurse kiekvienam pretendentui buvo skirta beveik valanda: dalyviai pateikė prisistatymus ir atsakė į klausimus. Į antrą konkurso etapą – susitikimą su meru – pateko du ne mažiau kaip 6 balus surinkę pretendentai.

Pokalbis su meru vyks per 10 darbo dienų po atrankos pabaigos.

Pagal patvirtintus nuostatus, pokalbio metu meras ar jo įgaliotas asmuo pretendentams užduos klausimus, siekdamas įvertinti pretendento tinkamumą eiti pareigas. Pretendentams bus pateikiami vienodi ar lygiaverčiai klausimai.

Laimėtoju bus laikomas pretendentas, kuris per pokalbį surinks daugiausia balų. Pokalbis bus protokoluojamas, daromi jo garso įrašai.

Ukmergės ligoninėje šiuo metu dirba per 430 darbuotojų.

Nuo 2013 metų įstaigai vadovauja R. Civilka. Šis konkursas į vadovo vietą skelbtas 2018 metais, pasibaigus dabartinio vadovo 5-erių metų kadencijai.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *