Prekybininkų įsipareigojimai: nuo šviesoforo iki kanalizacijos

Ukmergėje atsiras dar vienas šviesoforas. Vytauto ir Kudirkos gatvių sankryžoje jį įsipareigojo pastatyti prekybos centras „Rimi“. Prekybininkus sutartis su savivaldybe taip pat įpareigoja pakeisti ir dalį lietaus kanalizacijos vamzdynų.

5 straipsnio nuotr.07-23

 

Gedimino Nemunaičio nuotr. Prekybininkai keičia Ukmergės veidą.


 

Pavasarį Vytauto ir V. Kudirkos gatvių sankryžoje išdygusio prekybos centro „Rimi“ vadovai daugelį savo įsipareigojimų, numatytų sutartyje su savivaldybe, jau įvykdė.

Ukmergės rajono savivaldybėje prekybos centrai yra įrengiami ir statomi vadovaujantis Didžiųjų prekybos įmonių specialiuoju planu.

Kadangi prekybos centras išdygo tarp gyvenamųjų namų, su savivaldybe buvo derinamos apsaugos nuo triukšmo priemonės. Duotą pažadą prekybininkai išlaikė – nuo Kudirkos gatvėje esančių namų atsitvėrė apie 2 metrų aukščio triukšmą sulaikančia tvora.

Artimiausio daugiabučio gyventojams prekybininkai savo lėšomis įrengė automobilių aikštelę, Kudirkos gatvėje prie prekybos centro nutiesė šaligatvių ruožą. Taip pat įrengtos dvi vaikų žaidimų aikštelės.

Ukmergės rajono savivaldybės Žemės ūkio ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Kęstutis Jurkevičius sako, kad iki spalio mėnesio šalia „Rimi“ esančioje sankryžoje turėtų atsirasti ir šviesoforas.

Anot pašnekovo, šis eismą reguliuojantis įrenginys Vytauto ir V. Kudirkos gatvių sankryžoje tapo būtinas tuomet, kai šioje vietoje atsirado prekybos centras. Manoma, kad savivaldybei šviesoforo pastatymas būtų kainavęs ne mažiau kaip 350 tūkst. litų.

„Prekybos centras – automobilių bei pėsčiųjų srautus gerokai padidinantis objektas. Užtikrinant kuo didesnį saugumą, šviesoforas ir buvo įtrauktas į sutartį“, – sako K. Jurkevičius.

Ši vieta eismo saugumo klausimu išties sudėtinga, nes į sankryžą susibėga Vytauto, Kudirkos, Kareivinių bei Paupio gatvės.

Jis mano, kad iki spalio prekybininkai dar turi pakankamai laiko įvykdyti šiai užduočiai. Tačiau abejonių savivaldybės specialistams pradėjo kilti dėl kito pažado: iki liepos 30 dienos UAB „Hakonlita“, kuriai ir priklauso „Rimi“, yra įsipareigojusi sutvarkyti lietaus kanalizacijos infrastruktūrą – per Vytauto gatvę pertiesti vamzdynus.

K. Jurkevičius sako, jog asfalto danga išklojus prie prekybos centro esančią automobilių stovėjimo aikštelę, lietaus vanduo šioje vietoje nebesusigeria į gruntą. Taip dar labiau padidinamas vandens kiekis, subėgantis į lietaus kanalizaciją. Reikia didesnio diametro vamzdynų, nes po stipresnių liūčių lietaus vanduo nespėja subėgti į kanalizaciją.

Artėja sutarties termino pabaiga, o jokie darbai dar nė nepradėti. Tai verčia savivaldybės specialistus suabejoti, ar bus laiku įgyvendinti numatyti darbai.

UAB „Rimi Lietuva“ projekto vadovas Paulius Mamaitis paaiškino, kad šių darbų pradžia nusitęsė dėl kai kurių dokumentų suderinimo procedūrų.

Pašnekovas nėra įsitikinęs, kad darbai bus pabaigti iki sutartyje numatyto termino, tačiau patikino, kad juos ketina pradėti jau artimiausiu metu.

Prekybos centras „Rimi“ pavasarį išdygo 69 arų žemės sklype. Parduotuvė užima 1400 kvadratinių metrų plotą. Bendras prekybos centro plotas siekia 1800 kvadratinių metrų.

Autorė: Ligita JUODVALKIENĖ

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *