Prie Mūšios tvenkinio suplanuoti takai, didžiulė terasa, amfiteatras ir net plaukiojanti scena

Prie Mūšios tvenkinio suplanuoti takai

Vidiškių seniūnijoje, prie Kadrėnų (Mūšios) tvenkinio, turėtų atsirasti nauja šiuolaikiška laisvalaikio erdvė.

Ji jau suplanuota, tačiau lėšų darbams dar ieškoma.

Prie Mūšios tvenkinio, kur jau yra įsikūręs privatus vandenlenčių parkas, ketinama sukurti visą kompleksą.

Planuojama įrengti sanitarinį mazgą su dušais, persirengimo kabinas, 139 m ilgio privažiavimą aptarnaujančiam transportui, 90 m ilgio dviračių ir pėsčiųjų taką, 140 kv. m ploto terasą, pereinančią į lieptą, 193 kv. m ploto amfiteatrą ir 121 kv. m ploto plaukiojančią mobilią sceną.

Teritorijoje taip pat bus dviračių saugojimo zona, atliekų konteineriams skirta aikštelė, automobilių stovėjimo aikštelė.

Sklypo, kuriame planuojama įrengti šią infrastruktūrą, dydis – 18 130 kv. m. Pagal paskirtį jis yra rekreacinė teritorija. Patekimas į sklypą numatomas per esamą privažiavimo kelią. Sklypo viduje planuojama padaryti pravažiavimą prie projektuojamo pastato. Bus sąlygos nekliudomai judėti žmonėms su negalia.

Baigus statybos darbus, tvarkomą sklypo dalį numatoma apsėti veja. Projektuojamas želdynų plotas sieks 14 929 kv. m.

Skelbiama, kad projektuojami statiniai derės su sklype esančia aplinka ir esamu vandenlenčių parko aptarnavimo pastatu.

Projektinius pasiūlymus rajono savivaldybės administracijos užsakymu parengė MB „MASS architects“. Šiemet planuojama parengti techninį projektą, o darbų atlikimas vyks pagal finansines galimybes.

Rajono savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė, pasiteiravus apie finansus, sakė, kad ketinama pritraukti dviejų šaltinių lėšas.

Didžiajai daliai įrenginių tikimasi sulaukti regioninių lėšų pagal funkcinių zonų programos, skirtos turizmo objektų pasiekiamumui didinti, finansavimą. Jis pagal taisykles galimas tiek gamtiniams, tiek kultūriniams objektams. Iš šios programos lėšų būtų įrengiami takai, terasa, scena, lieptas ir kita infrastruktūra. „Paraišką vertina programą administruojanti agentūra. Ji pateiks išvadas, ar pritaria pasiūlytiems sprendiniams“, – kalbėjo I. Pračkailė.

Kitą dalį lėšų, kuri būtų skirta būtent sanitariniam mazgui įrengti, planuojama pritraukti pateikus projekto paraišką Vietos veiklos grupės (VVG) administruojamai programai.

Projektiniuose pasiūlymuose sanitarinis mazgas su dušais ir valymo įrenginiais planuojamas kaip vieno aukšto statinys, kurio bendras plotas – 24,53 kv. m. Jis būtų pritaikytas žmonėms su negalia. Numatyta atskira patalpa, kurioje projektuojamas didelis kampinio tipo tualetas ir dušo kabina, turinti turėklus, reguliuojamą dušo galvutę ir sulankstomą kėdę. Įėjimas į šią patalpą būtų formuojamas projektuojant pandusą.

I.Pračkailė atkreipė dėmesį, kad VVG finansavimas yra ribotas, tad šį pasiūlymą tektų koreguoti ir supaprastinti. Pateiktas projektinis sprendinys yra gana brangus, gali kainuoti nuo 130 tūkst. iki 170 tūkst. eurų. „Vien tualetams įrengti tai būtų neprotingai didelė suma, – kalbėjo direktorė. – Tad bus ieškoma kitų – pigesnių – sprendinių.“

Pasak direktorės, apie bendrą projekto vertę kalbėti dar anksti. Svarstant projektinius pasiūlymus kaina neskaičiuojama. Pritarus jiems, bus rengiamas techninis projektas ir daromi skaičiavimai.

Viešas projekto svarstymas vyko vasario 5 d. Informacija teikiama telefonu 8 692 70215 bei el. p. info.massarchitects@gmail.com.

Ukmergė iki šiol oficialaus paplūdimio neturi, tik maudymosi vietas. Pasiteiravus, ar prie Mūšios tvenkinio būtų įrengtas oficialus paplūdimys, I. Pračkailė sakė, kad apie tai diskutuojama.

„Pirmiausia norime sutvarkyti rekreacinę erdvę, padaryti ją patrauklesne, saugesne, pritaikyti lankytojams ir renginiams. Paplūdimiui keliami dideli reikalavimai. Be sanitarinių sąlygų, kurias sukursime, dar turi būti užtikrinamas ir saugumas. Reikalinga motorinė vandens priemonė bei gelbėtojas. Galvojame apie baseino, kuris vasarą neveikia, trenerių įdarbinimą arba partnerystę su vandenlenčių parku. Paplūdimio norėtųsi, bet ir neturint oficialaus statuso žmonės gali lankytis. Vanduo čia ramus, neteko girdėti apie nelaimes ar pavojingas vietas“, – kalbėjo direktorė.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

didžiulė terasa

didžiulė terasa

amfiteatras ir net plaukiojanti scena / Projektinių pasiūlymų vizualizacija.

amfiteatras ir net plaukiojanti scena / Projektinių pasiūlymų vizualizacija.

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *