Pristatė Ukmergę festivalyje Turkijoje

Pristatė Ukmergę festivalyje Turkijoje / Delegacijos narių nuotr. Ukmergiškiai dalyvavo tarptautiniame Kaleiči senamiesčio festivalyje.

Ukmergės rajono savivaldybė skelbia apie dalyvavimą tarptautiniame Kaleiči senamiesčio festivalyje, vykusiame Turkijoje, Antalijos Muratpašos savivaldybėje.

Šiemet festivalis buvo skirtas minimam Turkijos Respublikos 100-mečiui.

Į Turkiją vyko savivaldybės meras Darius Varnas, administracijos direktorė Inga Pračkailė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Violeta Širmenė.

8-ąjį kartą vykusiame tarptautiniame Kaleiči senamiesčio festivalyje dalyvavo per 40-ies miestų atstovai iš įvairių pasaulio šalių. Iš Lietuvos atvyko Kauno miesto ir Ukmergės rajono atstovai.

Organizatoriai sukvietė istorinius senamiesčius turinčių miestų atstovus tam, kad visi padiskutuotų apie senovinių miestų valdymo iššūkius, problemas ir jų sprendimo būdus bei pasidalintų patirtimi.

Spalio 26 dieną prasidėjęs festivalis tęsėsi keturias dienas. Ukmergiškiai kartu su kitų šalių atstovais lankėsi pas Antalijos gubernatorių ir Antalijos savivaldybės merą, dalyvavo iškilmingoje atidarymo ceremonijoje ir spalvingoje šventinėje eisenoje, tarptautinėje turizmo mugėje, stebėjo miestų partnerių bendradarbiavimo protokolo pasirašymo ceremoniją, apsilankė kituose šventiniuose renginiuose bei istorinio paveldo objektuose.

Svarbiausias festivalio renginys buvo „Kaleiči senamiesčio forumas“, kurio tema – „Gyvų senovinių miestų valdymo iššūkiai ir dalyvaujamosios miesto demokratijos praktika“.

Ukmergiškiai pristatė Ukmergę, rodydami filmą apie senamiestį bei dvarų paveldą. Kitų užsienio miestų atstovai pasidalino savo praktikomis ir vykdomais projektais, siekiant sustiprinti piliečių dalyvavimą sprendimų priėmimo procesuose.

Forumo metu skambėjo pranešimai, kurių temos: „Vietos demokratinių institucijų stiprinimas ir piliečių pilietinio dalyvavimo skatinimas“, „Geriausios praktikos pavyzdžiai, kaip įgalinti ir įtraukti pilietinę visuomenę ir pažeidžiamas grupes į sprendimų priėmimo procesą vietos lygmeniu“, „Dalyvaujamosios vietos valdžios demokratijos praktika“, „Skaitmeninimo ir novatoriškų metodų naudojimas dalyvaujamojoje miesto demokratijoje“, „Dalyvaujamojo biudžeto sudarymo projektai“, „Naujų priemonių ir naujų piliečių dalyvavimo sprendimų priėmimo procese būdų skatinimas“ ir kt.

„Jūsų miesto istorinis žavesys ir gyvybinga festivalio atmosfera pavertė jį nepamirštamu įvykiu, kurį prisiminsime visą gyvenimą. Tikiuosi ateityje turėsite galimybę susipažinti ir su mūsų miesto kultūra ir paveldu. Palaikykime ryšį ir toliau tieskime draugystės ir kultūrinių mainų tiltus“, – susitikime su Antalijos valdžios atstovais kalbėjo Ukmergės rajono savivaldybės meras D. Varnas.

***

Kaleiči – istorinis Antalijos centras – seniausia jo dalis, su siauromis, mažomis gatvelės, barais, kavinėmis, restoranais, parduotuvėmis.

Kaleici regiono architektūra labai įvairi: čia galima rasti architektūros elementų iš skirtingų istorinių laikotarpių. Senasis Kaleiči miestas susideda iš keturių rajonų: Seljuk, Tuzchular, Barbaros ir Kilicharslan.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *