Pritrūkus darželinukų, grupės gali ir nelikti

Pritrūkus darželinukų

Patvirtintas Ukmergės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metų bendrasis planas. Tėvų, vaikų ir pedagogų džiaugsmui – jokių mokyklų ar jų skyrių uždarymų jame nenumatyta. Tačiau svarstant klausimą dėl planuojamų darželinukų grupių, neapsieita be nuoskaudų.                      

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas sakė, kad projektą rengė darbo grupė. Metų pradžioje dokumentas buvo viešinamas savivaldybės interneto puslapyje.

Gavusi Taujėnų gimnazijos bendruomenės pasiūlymą, darbo grupė nutarė projektą koreguoti.

Prie Siesikų gimnazijos nutarta rašyti: 2021–2022 m. m. nekomplektuoti III gimnazijos klasės, jei mokinių skaičius klasėje mažesnis nei 12. Tokiu atveju svarstyti gimnazijos vidaus struktūros pertvarką nuo 2022-09-01.

Prie Taujėnų gimnazijos rašyti: 2023–2024 m. m. nekomplektuoti III gimnazijos klasės, jei mokinių skaičius klasėje mažesnis nei 12. Tokiu atveju svarstyti gimnazijos vidaus struktūros pertvarką nuo 2024-09-01.

2021–2022 m. m. svarstyti Balelių ikimokyklinės grupės uždarymą.

Prie Želvos gimnazijos rašyti: 2023–2024 m. m. nekomplektuoti III gimnazijos klasės, jei mokinių skaičius klasėje mažesnis nei 12. Tokiu atveju svarstyti gimnazijos vidaus struktūros pertvarką nuo 2024-09-01.

2023–2024 m. m. svarstyti Žemaitkiemio ikimokyklinės grupės uždarymą.

Šiam projektui buvo pritarta praėjusią savaitę vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje.

Suplanavo vaikų grupes

Kitas posėdyje svarstytas klausimas buvo susisijęs su planuojamomis darželinukų grupėmis.

Planuojama, kad kitais mokslo metais pagal priešmokyklinio ugdymo programas bus ugdomi vaikai, gimę 2015 m. ir 2016 m., kurių tėvai pageidauja vaikus pagal priešmokyklinio ugdymo programą pradėti ugdyti anksčiau. Užregistruota 312 tokių prašymų. Priešmokyklinį ugdymą planuojama organizuoti 29 grupėse.

Gautas prašymas kitais mokslo metais Pivonijos seniūnijos Antakalnio III kaimo vaikus ugdyti šiame kaime. Prašymą pasirašė 6 ikimokyklinukų tėvai, bendruomenės pirmininkė ir seniūnaitė. Dabar 7 Antakalnio III kaimo vaikai (6 ikimokyklinukai ir 1 priešmokyklinukas) vežami į Užupio pagrindinės mokyk-los Pabaisko pagrindinio ugdymo skyriaus ikimokyklinukų grupę.

Gautas ir Taujėnų gimnazijos prašymas leisti į ikimokyklinio ugdymo grupę priimti vaikus nuo 1-ų metų bei pritaikyti tam patalpas. Į šios gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupę dabar vaikai priimami nuo 3-ejų metų. Tačiau yra poreikis, kad įstaigą galėtų lankyti ir mažesni vaikai. Žinoma, kad mažamečių tėveliai, važiuodami į darbus mieste, ir vaikus atveža į miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Jei grupė veiktų, atsirastų galimybė ugdyti vaikus arčiau namų.

Liko tik keturi

Deja, Balelių ikimokyklinio ugdymo grupės, kuri dirba 10 val. per dieną, gali ir nelikti. Dabar ją lanko 7 vaikai, bet kitąmet gali likti tik 4 (iš jų 3 – pagal ikimokyklinio ir 1 – pagal priešmokyklinio ugdymo programą). „Vadovaujantis Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo metodika, ikimokyklinei grupei išlaikyti reikia, kad sąraše būtų mažiausiai 8–9 vaikai. Jei liks tik 4 vaikai, mokymo lėšų išlaikyti grupę nepakaks. Bus reikalingas žymiai didesnis ugdymo lėšų prisidėjimas iš savivaldybės biudžeto“, – sako skyriaus vedėjas V. Kalinas.

Posėdyje, svarstant klausimą, savivaldybės tarybos narys Romas Pivoras įžvelgė, kad grupės uždarymo situacija buvo užprogramuota uždarius Balelių daugiafunkcį centrą. Esą jau seniai buvo garsiai kalbėta, kad Baleliuose grupės nebus. Todėl vaikai vežami į kitas įstaigas. „Dirbtinai vaikai išvilioti, išskirstyti, nesirūpiname kaimo vaikais, o dar norime, kad pas mus ateitų kas gyventi“, – posėdyje savo nuomonę išsakė R. Pivoras.

Tačiau V. Kalinas tokiai pozicijai kategoriškai nepritaria ir sako, kad šiuo metu, kai Balelių ikimokyklinio ugdymo grupę lanko 7 vaikai, vieno vaiko išlaikymas per metus kainuoja 8 885 Eur, jei  grupėje bus 4 vaikai – jų išlaikymas grupėje kainuos 15 550 Eur. Jei vaikai būtų atvežami į Taujėnų gimnaziją, vaikų vežiojimas per metus kainuotų 1 500 Eur.

Apie R. Pivoro pastebėjimą dėl esą prapuolusių keturių vaikų V. Kalinas svarstė, kad tarp Taujėnų ir Balelių yra perbėgusi juoda katė ir siūlė klausimą spręsti dažniau tarpusavyje bendraujant.

Pasak vedėjo, Baleliuose gyvenantiems tėveliams siūlyta mobilizuotis, kad grupę lankytų daugiau vaikų – žino, kad yra šeimų, kurios pasirinkusios kitas ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius organizuoja susitikimą su tėvais. Planuojama aptarti Balelių ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų atvežimą į Taujėnų gimnaziją.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė patikino, kad savivaldybės tarybos svarstymui teiktame projekte siūlyta grupes formuoti taip, kaip yra dabar. Bet situacija iki vasaros gali pasikeisti. Tokiu atveju, šis sprendimo projektas bus keičiamas.

Septyniais mažiau

Planuojama, kad kitais mokslo metais rajono bendrojo ugdymo mokyklose mokysis 3 426 mokiniai – 7 mažiau negu dabar.

Šiuo metu rajone ugdomi 296 priešmokyklinio amžiaus vaikai. Mokytis pirmoje klasėje prašymus pateikė 293 būsimų pirmokų tėvai. Rugpjūtį skaičius bus tikslinamas.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *