Programa padės ugdyti talentus ir įveikti iššūkius

Programa padės ugdyti talentus ir įveikti iššūkius / Naująją programą vykdo Jono Basanavičiaus gimnazijos pedagogai.

Nuo rugsėjo Jono Basanavičiaus gimnazijoje veikia pasaulyje žinoma neformaliojo ugdymo programa jaunimui The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE).

Įvertinę gimnazistų susidomėjimą šia veikla, gimnazijos direktorius Valentinas Gendvilis ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centro nacionalinės DofE programos vadovė Inga Čėsnaitė pavasarį pasirašė programos vykdytojo licencinę sutartį, o rugsėjį įvyko programos instruktorių mokymai.

Gimnazijoje programą vykdo anglų kalbos mokytoja Rima Jakštienė ir biologijos mokytojas Raimondas Platūkis. Komandai vadovauja direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Kristina Krivickienė.

DofE tarptautinių apdovanojimų programa – išskirtinė ugdymosi programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 24 metų, padedanti jiems ugdyti savo talentus, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį.

Programa pradėta 1956 metais, joje jau yra dalyvavę daugiau nei 8 milijonai jaunų žmonių iš 140-ies pasaulio šalių. Lietuvoje ji įgyvendinama nuo 2006 metų, anksčiau buvo žinoma „Tarptautinių jaunimo apdovanojimų“ pavadinimu.

Dalyvaudami programoje jaunuoliai išsikelia asmeninio tobulėjimo tikslus. Siekdami jų, dalyvauja reguliariuose susitikimuose su programos vadovais, kurie padeda įveikti iššūkius, atrasti vidinę motyvaciją tobulėti. Vadovai taip pat padeda pastebėti pokyčius, atpažinti situacijas, kuriose jaunas žmogus ugdosi efektyviausiai.

Merginos ir vaikinai programoje dalyvauja savo laisvu laiku. Programa orientuojasi į mokymąsi iš gerosios patirties, taip padedant atsiskleisti užslėptiems talentams. Pabaigus pasirinktą programos lygmenį, dalyviams įteikiami tarptautiniai sertifikatai ir nuopelnus atspindintys ženkleliai. Iškilmingos apdovanojimų ceremonijos vyksta Didžiosios Britanijos ambasadoje Vilniuje.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *