Puikią idėją pavyko įgyvendinti

Puikią idėją pavyko įgyvendinti / Rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas ir Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro direktorė Sigita Bakanauskienė šalia naujojo centro pastato. Autorės nuotr.

Lina SUKACKIENĖ

Ukmergės nestacionarių socialinių

paslaugų centro administratorė

Sunkią negalią turintys Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro lankytojai nuo praėjusios savaitės renkasi jau naujose erdviose patalpose Vilniaus gatvėje.

Administracija džiaugiasi, kad remonto ir aplinkos pritaikymo specifinei veiklai darbus puikiai atliko ukmergiškiai, kad vienas iš dešimtmetį buvusių tuščių pastatų prikeltas naujai veiklai.

Smagu ir tai, kad nuo idėjos iki galutinio jos įgyvendinimo praėjo neįtikėtinai mažai laiko – vos daugiau nei metai.

Viskas prasidėjo praėjusių metų pradžioje, kai mūsų įstaigoje apsilankė buvusios kadencijos rajono tarybos nariai. Tarp jų – ir dabartinis Ukmergės rajono savivaldybės  administracijos direktorius Darius Varnas.

Matydamas, kad centre nebetelpa darbuotojai ir darosi ankšta lankytojams, kurių vis daugėjo, tada jis pasiūlė rajono vadovams plėsti centrą, pritaikant patalpas Vilniaus gatvėje, buvusioje globos namų valgykloje. Nuo tada pasiūlymas pradėjo virsti kūnu.

Ukmergės rajono savivaldybė patikėjimo teise valdyti centrui perdavė savivaldybės nuosavybės teise valdomą pastatą-valgyklą, esančią Vilniaus g. 87.  Centro administracija pasirūpino projektu, vykdė viešuosius pirkimus pastato paskirties keitimui ir remontui. Šiuos darbus puikiai atliko UAB „Baltukmės statyba“, vadovaujama Alvydo Pelakausko.

Šiandien didelis džiaugsmas, kad naujose patalpose nebereikia, kaip kad anksčiau, naudotis liftu. Vieno aukšto pastate įrengtos patalpos valgyklai, poilsiui, sportui, kompiuteriniams žaidimams. Kieme pastatyta pavėsinė, įrengti suoliukai, sūpynės. Tai UAB „Rebilda“ direktoriaus Sigito Masiulionio darbai.

Dienos socialinės globos paslauga institucijoje, teikiama Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centre, yra labai reikalinga  miesto ir rajono gyventojams. Ryte lankytojai atvežami, tris kartus maitinami, dieną užimami, o vakare parvežami į namus. Lankytojai turi sunkią negalią, tačiau jų poreikiai labai skirtingi, todėl ir jų užimtumu rūpinasi socialiniai darbuotojai, slaugytojų padėjėjai, socialinių darbuotojų padėjėjai ir  psichologė.

Mūsų centro administracija turėjo pasirūpinti, kad būtų sutvarkyta licencija ir kiti reikalingi dokumentai, kai keitėsi paslaugos teikimo adresas. Patikrinti atvykę akreditacijos įstaigos specialistai iš Vilniaus puikiai įvertino patalpas ir aplinką, skirtą šiai paslaugai teikti.

Pradėdami darbą naujuoju adresu, pakvietėme šios idėjos autorių – Ukmergės rajono savivaldybės  administracijos direktorių Darių Varną – įvertinti, ar taip įsivaizdavo socialinių paslaugų plėtrą.

„Šiandien tą idėją vertinu puikiai, nes patalpos tinkamai panaudotos ir naujam gyvenimui prikeltas savivaldybei priklausantis nekilnojamasis turtas. Dirbkite taip, kad klientai vertintų jūsų pastangas ir būtų patenkinti paslaugų kokybe“, – sakė administracijos direktorius.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *