Rajono politikai – apie vykusias keliones

Rajono politikai – apie vykusias keliones / Ukmergiškiai žygiuoja Latvijos Livani mieste. Arvydo Pėšinos nuotr.

Rajono vadovai ir tarybos nariai beveik kiekviename posėdyje išklauso informaciją apie oficialias mūsų delegacijų išvykas į užsienio šalis. Praėjusią savaitę vykusiame rajono tarybos posėdyje pasakota apie kelias tokias išvykas, vykusias liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas ir tarybos narė Jurgita Vijūnė pasakojo apie jaunimo ir verslo atstovų vizitą į Lenkiją, Tonovo Podgorne savivaldybę. Šis vizitas vyko birželio pabaigoje. Jo metu dalyvauta mokymuose apie projektų rašymą, šia tema vyko konferencija. Projektus pristačiusi Ukmergės komanda pripažinta šauniausia.

Liepos pradžioje ukmergiškiai viešėjo Baltarusijoje, Žodino mieste, esančiame netoli Minsko. Šią išvyką pristatęs rajono meras Rolandas Janickas pasidžiaugė, kad miestas ima pavyzdį iš mūsų – pasimokę iš ukmergiškių pirmą kartą surengė eiseną savo miesto šventėje. Ukmergiškiai lankėsi pramoninio mieto įmonėse. Mano, kad yra ko pasimokyti ir iš baltarusių. Pavyzdžiui, labai patiko jų atidaryta žibintų alėja, kurioje įmonės pristatė savo žibintus.

Taip pat liepą surengta kelionė į Kaliningrado srities, Pionersko miestą, Rusijoje. Ją pristatė vicemerė Klavdija Stepanova.

Pasakojo, kad viešnagės tikslas buvo – dalyvauti miesto vardo suteikimo 70 metų jubiliejuje. Vicemerė stebėjosi, kad lietuviškai kalbantys žmonės patys prie jų prieidavo, bendraudavo. Šventinėje eisenoje ukmergiškiai pražygiavo drauge dar su keliomis užsienio šalių delegacijomis. Dalyvavo įvairiuose šventiniuose renginiuose, susipažino su miesto istorija, kultūra, lankėsi katalikiškoje parapijoje.

Ukmergės delegacija neseniai lankėsi ir Latvijoje, Livani vykusioje miesto šventėje. Šventinius renginius, koncertus ir įsimintinus akcentus pristatė tarybos narys Arvydas Pėšina.

Rugsėjo mėnesį visas būrys rajono politikų viešėjo Pelvos savivaldybėje, Estijoje. Apie tai pasakojo rajono mero padėjėja Laima Gambickienė. Ukmergiškiai lankėsi pagyvenusių žmonių cent-re, gimnazijoje, dvare vykusioje šventėje, aplankė įmones, domėjosi ten gaminama produkcija.

Vengrijoje, Kiskunmajsa, vykusius miesto šventės renginius pristatė tarybos narys Regimantas Baravykas. Vardino apžiūrėtus pramonės objektus, tarp kurių – vyno darykla, makaronų gamykla. Lankėsi vyno rūsyje, prie terminių šaltinių, turėjo progą įsiamžinti prie ukmergiškio Rimanto Zinkevičiaus skulptūros, o šventėje patys virė vengrišką guliašinę sriubą, kuri net buvo pripažinta geriausia.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *