Rengiasi prekybai kalėdinėmis eglaitėmis

Rengiasi prekybai kalėdinėmis eglaitėmis / Prieš Kalėdas be eglaičių neliksime. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Valstybinių miškų urėdijos Ukmergės regiono padalinys jau netrukus pradės prekybą kalėdinėmis eglaitėmis.

Padalinio vadovas Virginijus Šalčiūnas sako, kad  eglaičių kainų, lyginant su pernykštėmis, tikrai nekels. Kadangi šios Kalėdos dėl ekstremalios situacijos neeilinės, neaišku, koks bus eglaičių poreikis.

Dabar galima tik spėlioti, ar atsiras daugiau norinčiųjų puošti savo aplinką ir namus ar atvirkščiai – tokių bus mažiau.

Pasak padalinio vadovo, planuojama prekiauti buvusiame medelyne augančiomis dygiosiomis, liaudyje sidabrinėmis vadinamomis, eglėmis. Taip pat bus prekiaujama ir miške užaugusiomis paprastosiomis eglaitėmis. Norintieji galės įsigyti ir eglišakių.

Ankstesniais metais lapkričio pabaigoje miškininkai dalindavo šakas, skirtas medeliams ar rožynams uždengti. Šią miškininkų tradiciją karantinas sužlugdė  – akcijos šiemet nebuvo.

Visada buvo rengiama ir kita eglių šakų dovanojimo akcija prieš pat Kalėdas. Ukmergėje ji vykdavo miesto centre, prie kultūros centro.

Kaip bus šiemet dar svarstoma. Tai priklausys nuo to, kokios tuo metu bus karantino sąlygos.

V.Šalčiūnas pasakojo, kad Valstybinių miškų urėdijos Ukmergės regiono padalinys prekiauti kalėdinėmis eglaitėmis šiemet žada buvusiame savo medelyne, Gedimino gatvėje.

Čia anksčiau vyko ne tik kalėdinė prekyba, bet ir eglaitės augintos.

Tačiau po valstybinių miškų reformos Ukmergės medelyno veiklą buvo nurodyta nutraukti.

Pernai rudenį ir šį pavasarį savo medelyne rajono miškininkai pasodino sėklinę ąžuolų plantaciją. Ateityje ja galėsime džiaugtis ir kaip parku, užimančiu bemaž 18 hektarų.

Tačiau kam panaudoti buvusias medelyno administracines patalpas dar iki galo nenuspręsta. V. Šalčiūnas sako, kad vienas iš planų – pritaikyti jas edukacijoms. Juolab, kad miškininkai neseniai ėmėsi kuruoti jaunųjų miško bičiulių veiką.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *