Triratukas

Ukmergės renginių apžvalgos

Keliaudami Lietuvoje ar užsienyje neišvengiame susidūrimo su vietovės vietiniais gyventojais – kartais klausiame kelio, kartais patarimo, kartais stebime jų gyvenimo ritmą ir būdą. Momentai, kai sulaukiame šilto grįžtamojo ryšio iš vietos gyventojų, dažnai tampa kelionę papildančiu įspūdžiu. O jeigu kelionės tikslas būtų pažinti vietos gyventoją, jo buitį ir gyvenimo patirtį? Norinčius panirti į šią patirtį kviečiame išmėginti lėtąjį turizmą.
Taujėnų dvare, gamtos apsuptyje, kur gyvena parko žvėriukai: alpakos, stručiai, povai, poniai ir kt., MES MĖGAUSIMĖS!!!
Svarbus Ukmergei įvykis – Magdeburgo teisių suteikimo miestui metinių paminėjimu, norėtųsi skaitytojams priminti ir kai kurias kitas miesto istorijai svarbias datas.
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ukmergiškiai paminėjo važiuotuvėmis, kuriose dalyvavo 65 automobiliai, pasipuošę tautinėmis bei istorinėmis Lietuvos vėliavomis.
Ukmergės jėgos aitvarų mėgėjai itin originaliai pasveikino savo miestą su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – Kovo 11-ąja.
Į redakciją paskambinęs ukmergiškis pasidalijo mintimis apie Ukmergėje pernelyg ilgai užsibuvusias Kalėdas – iki sausio vidurio nenuimamas kai kurias dekoracijas.
Ukmergės centre, netoli Švč. Trejybės bažnyčios, praeivių akis traukia prakartėlė. Prie jos gali stabtelti kiekvienas, šiuo sudėtingu pasauliui laikotarpiu norintis pajusti Kristaus gimimo dvasią.
Kalėdoms išdabintos Ukmergės gatvės patinka ne visiems.
Didiesiems Lietuvos miestams įžiebus Kalėdų egles, šventės jau žengia ir į Ukmergę. Kas šiemet džiugins ukmergiškių akis ir širdis šiuo tamsiuoju metų laiku, belaukiant žiemos saulėgrįžos?      
Arvydas PĖŠINA Senamiesčio progimnazijoje atsirado nauja – sensorinė klasė. Joje, sėdėdami įsitaisę patogiuose sėdmaišiuose, vaikai stebi besikeičiančiomis spalvomis šviečiančius vamzdelius, plaukiojančias žuvytes, klauso skambančios ramios muzikos, persijungiančios į miško ar jūros ošimą, paukščių čiulbėjimą, stebi besikeičiančius kosmoso ar gamtos vaizdus...
Rasa POVYLIENĖ Želvos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, Ukmergės rajono lietuvių kalbos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė
Ukmergėje iki karantino kiek-vieną pavasarį vykdavo būgnų ir perkusinės muzikos festivaliai, tačiau mūsų Meno mokykloje mušamaisiais instrumentais groti vaikų niekas nemoko. Ketinama užpildyti šią spragą – kitais mokslo metais Ukmergės meno mokykloje planuojama steigti mušamųjų instrumentų klasę.
Kodėl verta mokytis lietuvių kalbos ir kalbėti lietuviškai? Prof. dr. Genovaitė KAČIUŠKIENĖ Dažnas lietuvis mokinys ar net studentas mėgsta padejuoti, kad labai sunki ir neįdomi yra lietuvių kalba, kad reikia mokėti labai daug taisyklių, kad taisyklingai kalbėtum ir rašytum lietuviškai, kad anglų ir kitos Vakarų Europos kalbos yra daug paprastesnės, lengvesnės, patrauklesnės.
Arvydas PĖŠINA Kovo 27-ąją minėjome Tarptautinę teatro dieną. Ją mini ir Ukmergės teatro režisieriai bei aktoriai.
Ukmergės senasis knygynas visą kovą ir balandį savo lankytojus džiugins ne tik knygomis, bet ir tapybos darbų paroda „Pamiršti prisiminimai iš palėpės“.
Vlado Šlaito viešoji biblioteka vasario 24 dieną kartu su projektu „Prisijungusi Lietuva“ kviečia sudalyvauti nemokamame nuotoliniame edukaciniame renginyje, padėsiančiame patobulinti savo skaitmeninio raštingumo įgūdžius ir iš arčiau susipažinti su projekto ambasadoriais – režisieriumi Vyteniu Pauliukaičiu, e. skautų tarybos nariu Luku Keraičiu ir e. skautu Kristijonu.
Lietuvos mažąja kultūros sostine Vilniaus apskrityje šiemet paskelbta Deltuva.
Spalio 23 d. 18 val. Ukmergės kultūros centre vyks muzikinis operetės spektaklis „Išsipildžiusios svajonės istorija“.

lzukt.lt

Krašto turtas
Praeities integracija

Kuponas Ukmergės žinios

Pridavimas

Vilkmerge restoranas

Ar planuojate įsigyti daugiau laisvių suteikiantį galimybių pasą?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų