Renovacijos realybė ne tokia ir graži

Renovacijos realybė ne tokia ir graži / Vienas namų

Ukmergiškiai įsitikino, kad daugiabučių namų renovacija ne visada vykdoma sklandžiai. Pasakoja apie rūpesčius, su kuriais tenka susidurti, ir nerimauja, kad rudenį butuose teks šalti.

Pradėtų, bet nebaigtų renovuoti daugiabučių namų Ukmergėje šiuo metu yra ne vienoje gatvėje. Tarp jų – Jaunimo, Dariaus ir Girėno, Anykščių gatvėse.

Jų gyventojų teigimu, taip ir neaišku, kodėl darbai sustojo. Kai kurie pasakoja, kad, kaip ir jiems buvo liepta, susitvarkė balkonus, išsigabeno iš jų laikytus daiktus – laukia žadėtos renovacijos. O jos kaip nėra, taip nėra, kai kur – jau porą metų. Nors žmonių parašai surinkti, visi leidimai yra.

Pirmadienį kalbinto šias pareigas tuomet ėjusio, o antradienį staiga atleisto savivaldybės įmonės UAB Ukmergės butų ūkio direktoriaus Giedriaus Pociaus teigimu, priežastys, kodėl taip nutinka, įvairios. „Yra keli namai, kur bankas dar nesuteikęs finansavimo sutarčių, o rangovai dirbti savais pinigais nenori, nes paskui užtrunka, kol atgauna pinigus, – pasakojo jis. – Būna, kad renovacija nebevyksta ir dėl rangovų kaltės.“

Kiek kitokia situacija – su Jaunimo gatvės 58-u namu, kurio gyventojai sako atsidūrę aklavietėje. Apie tai papasakojo į redakciją paskambinęs šio namo gyventojas ponas Romas.

Sakė, kad spaudoje ne kartą teko skaityti straipsnių – rajono savivaldybės pranešimų – apie tai, kaip sklandžiai Ukmergėje renovuojami namai, baigiamos vykdyti ir pradedamos naujos renovacijos. O realybė, anot vyriškio, ne tokia graži.

„Mūsų namo renovacija jau kuris laikas sustojusi, gyvenam be balkonų. Yra labai daug problemų, nesusikalba Butų ūkis, projekto vadovai, kiti atsakingi asmenys. Pusė namo gyventojų – neįgalūs: artėja žiema, žmonės baiminasi, kaip reikės gyventi“, – neslėpė pašnekovas.

Prireikė šaukti susirinkimą, nes namo gyventojai nebeišmano, kaip išspręsti problemas. Jis vyko praėjusią savaitę, kalbėtis su gyventojais atvyko Butų ūkio direktorius, darbų atlikėjai.

G.Pocius teigė, kad, pasikalbėjus su gyventojais, kai kurie klausimai tapo aiškesni.

„Sutartis dėl šio namo renovacijos su rangovu buvo pasirašyta pernai, bet su banku finansavimo sutartis – šiemet birželį, nes gyventojai buvo skolingi, – aiškino jis. – Be to, pradėjus darbus ir demontavus balkonus paaiškėjo, kad situacija skiriasi: buvo suprojektuota kitaip, todėl teko ieškoti kitų sprendinių.“

Žadėjo, kad šio namo gyventojai nebus palikti likimo valiai. „Dabar vyksta medžiagų užsakymai. Tikimės, kad iki Naujųjų metų darbai bus pabaigti. Gyventojams tikrai nereikės šalti ir būti be balkonų“, – tikino jis.

Vėliau G. Pocius pateikė išsamesnį su šia situacija susijusį savo komentarą. Jame aiškinama, kad statybos rangos darbų sutartis su AB „Statkorpas“ dėl daugiabučio namo Jaunimo g. 58 atnaujinimo (modernizavimo) darbų pasirašyta pernai rugpjūtį. Tačiau dėl gyventojų įsiskolinimų, viršijusių banko reikalaujamus 10 proc. būstų, bankas galutinį pritarimą finansuoti šio namo renovaciją priėmė šiemet. Buvo pasirašyta kreditavimo sutartis.

„Taigi, realiai rangovas darbus pradėti galėjo tik šiemet gegužę. Tiesa, rangovas iki tol savo sąskaita atliko šildymo sistemos modernizavimo darbus“, – teigė dabar jau buvęs įmonės vadovas.

Anot jo, nuardžius balkonų atitvarus paaiškėjo, kad reikalingi kitokie sprendiniai nei nurodyti techniniame darbo projekte. Rangovas už tokius nenumatytus papildomus sprendinius pareikalavo papildomo finansavimo. Su šiuo reikalavimu nei Ukmergės butų ūkis, nei VšĮ BETA, su kuria konsultavosi, nesutiko. Esą buvo rasti kitokie sprendimai, kurie nereikalaus papildomo finansavimo. Jie buvo patvirtinti daugiabučio namo gyventojų susirinkime.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *