Rinkėjų kortelės „švaisto“ lėšas

Rinkėjų kortelės „švaisto“ lėšas /

Teisę balsuoti turintys rinkėjai iš anksto gavo ir antrajam prezidento rinkimų turui, kuris vyks gegužės 26 d., skirtus lapelius. Tądien vyks ir Europos Parlamento rinkimai. Tačiau žmonės stebisi, kodėl platinami šie lapeliai, jeigu iš tikrųjų jie visai nereikalingi.

Laikraščio skaitytojai teiraujasi, kam varginamasi po namus nešioti rinkėjų korteles. Juk, anot gyventojų, dabar apsieinama ir be jų: nuėjus balsuoti užtenka tik asmens dokumento.

„Ar ne per daug valstybė išlaidauja, platindama šiuos lapelius? Kiek lėšų skiriama visiems tiems lapeliams atspausdinti?“ – domisi rinkėjai.

Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkės Lauros Matjošaitytės teigimu, rinkėjo kortelės, kaip būtent tokie dokumentai, yra numatytos visuose rinkimus reglamentuojančiuose teisės aktuose.

„Kadangi įstatymai įpareigoja, Vyriausioji rinkimų komisija jas spausdina ir rinkimų komisijų nariai nešioja rinkėjams. Ir nors VRK ne kartą įstatymų leidėjui siūlė atsisakyti tokių vardinių kvietimų rinkėjams, jo valia nepasikeitė ir rinkėjo kortelių nebuvo atsisakyta“, – aiškino pirmininkė.

Tiesa, pritaria ji, šiandien kiekvienas rinkėjas, atvykęs balsuoti, su savimi turi turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. „Rinkėjo kortelės nei išankstinio balsavimo dieną, nei rinkimų dieną rinkimų komisijai pateikti nereikia, – sakė L. Matjošaitytė. – Mano asmenine nuomone, tuos pinigus, kuriuos išleidžiame rinkėjų kortelių spausdinimui, galėtume panaudoti racionaliau ir kitais visuomenei prieinamais būdais informuoti rinkėjus apie vykstančius rinkimus ar referendumus.“

Anot jos, rinkėjų kortelės spausdinamos visiems rinkėjams, kurie yra įrašyti rinkėjų sąraše. T. y. per 2,45 mln. tokių asmenų.

„Pasakyti, kokios tokių spausdinimų išlaidos, sudėtinga, nes Vyriausioji rinkimų komisija viską perka centralizuotai. Tačiau preliminariai galime sakyti, kad jos kiekvienų rinkimų metu mokesčių mokėtojams atsieina apie kelias dešimtis tūkstančių eurų“, – sako pirmininkė.

„Rinkimų komisijų nariai privalo įteikti rinkėjams korteles – tai reglamentuoja su rinkimais susiję teisės aktai. Tačiau kiek skiriama lėšų kortelėms, negaliu atsakyti“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Odeta Mackevičienė.

Jos teigimu, Ukmergėje yra 31 101 rinkėjas, turintis teisę balsuoti: „Per rinkimus rinkėjų kortelių išdalijama apie 80 proc.“

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *