Rugsėjo 1-osios proga mokykloms įteikė dovanas

Rugsėjo 1-osios proga mokykloms įteikė dovanas / „Šilo“ progimnazistai – taip nuo šiol vadinsis statusą pakeitusios „Šilo“ progimnazijos auklėtiniai. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Šeštadienį, rugsėjo 1-ąją, į Ukmergės mokyklas susirinko ir pedagogai, ir mokiniai. Džiugiai nusiteikę, po vasaros susitikę visi pradėjo naujus mokslo metus bei dalijosi per vasarą patirtais įspūdžiais.

Skaičiuojama, kad šiais mokslo metais rajono mokyklose mokysis 3 537 jaunieji ukmergiškiai.

Kai kurios ugdymo įstaigos šiuos mokslo metus pradeda pakeitusios savo statusą ir pavadinimą. Tarp tokių mieste – „Šilo“ progimnazija. Rugsėjo1-ąją ji paminėjo 30 metų jubiliejų.

Kitas naujas pavadinimas ant ugdymo įstaigos durų lopšelis-darželis „Vaikystė“. Taip nuo šiol vadinsis buvęs darželis-mokykla „Varpelis“.

Rugsėjo 1-osios proga kiekvienai Ukmergės rajono mokymo ir ugdymo įstaigai savivaldybė įteikė po dovaną – lentelę su įsimintinomis Ukmergės krašto datomis.

50×50 cm dydžio plastikines lenteles bus siūloma pakabinti istorijos kabinetuose ar kitose visiems matomose erdvėse.

Mūsų miestui svarbias datas atrinkęs Ukmergės kraštotyros muziejaus muziejininkas Vladas Kovarskas sako šią idėją brandinęs jau seniai.

„Atrinkau datas, kurios yra svarbios ne tik Ukmergei, bet ir Lietuvai, pasauliui. Pavyzdžiui, Pabaisko mūšis nulėmė tolimesnę Lietuvos valstybės raidą, Baltijos kelias – unikalus reiškinys pasaulyje“, – pasakojo jis.

Iš viso pagaminta 50 tokių lentelių. 726 eurai jų gamybai skirti iš rajono biudžeto.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas pasidžiaugė, jog šis sumanymas – viena iš rengiamos Ukmergės krašto pažinimo programos idėjų. Iniciatyvių gamtos ir socialinių mokslų mokytojų bei visuomenininkų grupė dar pavasarį sutarė, kad būtina sudaryti galimybes visiems mokiniams giliau pažinti savo kraštą. Gimė sumanymas rengti Ukmergės krašto pažinimo programą.

Nuspręsta, kad šiais mokslo metais Ukmergės rajono mokyk-los didesnį dėmesį skirs krašto istorijai, gamtai, architektūrai pažinti.

Kiti programos darbai bus pratęsti rudenį. Mąstoma apie krašto pažinimo pratybų sąsiuvinių parengimą ir kitų edukacinių programų kūrimą. Planuojama, kad kitų metų birželį visos rajono mokyklos dvi mokslo dienas skirs minėtoms veikloms vykdyti. Tikimasi, kad krašto pažinimas vyks ne tik klasėse, o ir miesto gatvelėse, dvaruose ir kitose įdomiose vietose.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *