Savivaldybė neapsaugos, saugokis pats

Savivaldybė neapsaugos

Ukmergės Dukstynos mikrorajono gyventojai sunerimę dėl Anykščių gatvėje esančio nenaudojamo griūvančio garažo.

Jau ėmė byrėti plytos ir praeiviams nesaugu. Susirūpinę klausė, kas mūsų savivaldybėje atsakingas ir kur reikia kreiptis dėl pastebėto yrančio statinio?

Pasak gyventojų, apžiūrėjus apleistą garažą, esantį Anykščių gatvėje Nr. 33A, aiškiai matyti, kad kris dar ne viena plyta, tai – tik laiko klausimas. „Norisi užkirsti kelią nelaimei, kadangi aplink šiuos garažus nuolatos žaidžia vaikai“, – dalijosi pastebėjimais. Mano, kad savivaldybė galėtų imtis iniciatyvos sutvarkyti griūvantį statinį ar bent atitverti stop juosta pavojingą zoną.

Ukmergės miesto seniūnijos seniūno Žilvino Dirsės duomenimis, šioje vietoje – privatūs garažai. Ar yra įregistruota garažų savininkų bendrija, nežino, informacijos apie garažų savininkų bendrijas seniūnija negauna. Pasiteiravus, ar griūvantis pastatas įtrauktas į neprižiūrimų objektų sąrašą, sakė, jog iki šiol greičiausiai nebuvo įtrauktas, nes duomenų apie jį neturėjo. „Visų garažų neapvažiuosi“, – kalbėjo seniūnas. Sąrašas atnaujinamas pavasarį – kovo mėnesį. Galimai dabar, sužinojus apie problemą, į jį bus įtrauktas ir praeiviams grėsmę keliantis garažas.

Pasak Ž. Dirsės, nei seniūnija, nei savivaldybė privataus turto tvarkyti neturi teisės, o kad statinys būtų pripažintas bešeimininkiu, reikalingas ilgas procesas.

Pakalbintas Dukstynos seniūnaitijos seniūnaitis Rolandas Taraškevičius sakė, kad problema jam žinoma. „Tas garažas jau seniai nenaudojamas, – sakė jis. – Ten renkasi paaugliai. Kadangi durys išlaužtos, į vidų įlenda benamiai. Pro šalį vaikšto didelis srautas žmonių.“

Seniūnaičio žiniomis, šių garažų savininkų bendrija neįregistruota. Deja, ir jis nežino, kam priklauso apleistas garažas. „Juk nestovėsi ir nelauksi, kol kas nors ateis į gretimus garažus, kad paklaustum, kam priklauso kaimyninis garažas. Savivaldybė garažų savininkams skaičiuoja mokestį už naudojimąsi valstybine žeme. Gal ji žino savininką“, – svarstė seniūnaitis.

Rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjos pavaduotoja Aušra Šičkinienė paaiškino, kad savivaldybė duomenis apie garažų savininkus mokesčio apskaičiavimo reikmėms gauna iš VĮ Registrų centro nekilnojamojo turto registro. Šių duomenų perduoti tretiesiems asmenims neturi teisės. Atkreipė dėmesį, kad skyrius gauna duomenis tik apie įregistruotus garažus. Jei neįregistruotas, tokiu atveju ir duomenų apie jo savininką nėra.

Taigi, jei griūvantis garažas yra įregistruotas statinys, seniūnija gali jį įtraukti į neprižiūrimų objektų sąrašą. Tada, remdamasi nekilnojamojo turto registro duomenimis, gali nustatyti, kam jis priklauso, o savivaldybė turi teisę įpareigoti savininką prižiūrėti statinį taip, kad užtikrintų saugumą, arba skirti administracinę baudą už statinio nepriežiūrą.

Jei paaiškėtų, kad garažas nėra įregistruotas, dėl to galima kreiptis į Valstybinę statybų inspekciją. Tačiau tokiu atveju, kaip šis, kai garažas seniai nenaudojamas, nustatyti savininką būtų labai sudėtinga. Tada atsiranda galimybė teismo keliu statinį pripažinti bešeimininkiu.

Įvardyti sprendimai, kurių gali imtis savivaldybė, reikalauja daug laiko ir neatliepia gyventojų poreikio kuo skubiau užtikrinti jų saugumą ir apsaugoti praeivius nuo krintančių plytų. Belieka saugotis patiems. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *