Savivaldybė perka butus

Savivaldybė perka butus / Šiuo metu vėl teikiamas kvietimas

Ukmergės rajono savivaldybė perka butus, kuriais bus aprūpinti socialinių būstų laukiantys ukmergiškiai. Dėl trijų butų jau suderėtos kainos bei tikimasi sulaukti daugiau pasiūlymų.

Klausimas dėl nekilnojamojo turto, skirto socialinio būsto fondo plėtrai, įsigijimo bus svarstomas kitą savaitę vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje.

Pažymima, kad butai perkami naudojantis ES paramos lėšomis. 2020 m. teikta paraiška paramai gauti pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programą projektui „Socialinio būsto plėtra Ukmergės rajono savivaldybėje“.

Projekto siekis – įsigyti 12 vieno–trijų kambarių butų su patogumais rajone ir juos pritaikyti socialinių būstų paskirčiai.

Savivaldybės svarstymui teikiamame projekte matyti, kad vienas 53,35 kv. m butas perkamas už suderėtą 42 000 Eur sumą. Šiuo metu butas priklauso trims asmenims.

Už kitą dviejų kambarių butą suderėta kaina – 36 000 Eur.

Už trečią, taip pat dviejų kambarių, butą suderėta 36 960 Eur suma. Iš jos išskaičiuojama neįmokėta pastato modernizacijos įmoka ir pardavėjui bus pervedama likusi 33 885 Eur suma.

Minėti butai yra Vytauto g. 92, Žiedo g. 3 ir Kauno g. 27A daugiabučiuose.

Projektą „Socialinio būsto plėtra Ukmergės rajono savivaldybėje“ kuruojanti Strateginio planavimo, investicijų ir verslo plėtros skyriaus vyr. specialistė Jolanta Vytienė pasakojo, kad butų kainas yra įvertinę nepriklausomi turto vertintojai.

Visi pardavėjai, kviesti deryboms, į jas atvyko ir sutiko derėtis. Buvo pasiūlytas dar vienas butas, tačiau jo savininkai derėtis nesutiko, tad tas sandoris neįvyks.

Skyriaus vyr. specialistė J. Vytienė pasakojo, kad iš 12 numatytų butų planuota įsigyti 4 vieno kambario, 6 dviejų kambarių ir 2 trijų kambarių. Visa ES lėšomis finansuojama projekto suma – 367 123 Eur. Į ją įeina ne tik patys pirkiniai, bet ir turto vertinimas, dokumentų rengimas.

ES lėšomis bus finansuojami 85 proc. projekto lėšų, o rajono savivaldybė prie projekto prisidės 15 proc.

Pasak J. Vytienės, iš 12 numatytų dabar dokumentai parengti tik trims pirmiesiems butams įsigyti.

Kadangi butų kainos per pastaruosius metus smarkiai šoktelėjo, numatyto butų skaičiaus, pasinaudojus projekto lėšomis, gali ir nepavykti nupirkti.

Šiuo metu vėl teikiamas kvietimas, raginantis ukmergiškius butus parduoti savivaldybei.

Projektas tęsis iki šių metų spalio pabaigos, tad tikimasi, kad butus siūlančiųjų dar atsiras.

J.Vytienė pasakojo, kad savivaldybės darbuotojai ne tik pasyviai laukia pasiūlymų iš ukmergiškių, bet ir patys skambina skelbimų portaluose nurodytiems butų pardavėjams, kviesdami teikti paraiškas savivaldybei.

Turto ir įmonių valdymo skyriaus vyr. specialistė Jūratė Kaselienė sakė, kad pagal minėtą projektą praėjusiais metais jau buvo teiktas kvietimas gyventojams parduoti savo butus. Tačiau tada norinčiųjų juos parduoti neatsirado.

Dabar jau yra pasiūlymų ir tikimasi, kad savivaldybės tarybos nariai jiems pritars.

Nupirkti butai bus įtraukti į savivaldybės socialinių būstų sąrašą bei išnuomoti socialinių būstų eilėje laukiančioms šeimoms.

Šiuo metu socialinių būstų eilėje laukia 70 ukmergiškių.


Gali būti aktualūs ir butai Šiauliuose

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *